Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

400 lira ile yükseltme

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Onur Ali İmren tarafından paylaşıldı.

1. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Selamlar; kron xc1000 bisikletim var. Yakın zamanda parça degisimi yapmak istiyorum. Aklımda masa veya jane degisimi yatıyor. Masam suntour xct. Epicon düşünüyordum yalnız epicon alır isem hidrolik fren takmam gerecek. Ve jant göbekleri değişmeli. Birde jant degisimi yapabilirim sıklıkla arazide biniyorum ama ne tür bir jant almalı bilmiyorum. Fikirleriniz nedir.

2. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    400 Lira bütçe ile ilk jant setini değiştirip, çıkan jant setini satarak tekrar bir bütçe elde edebilirsiniz. elinizde yaklaşık 300 lira olur. onun 200-250 lirası ile maşa alsanız çıkan maşayı da satarak oluşturacağınız bütçe ile hidrolik fren alabilirsiniz.

3. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam ben senin hesabı anlayamadım. Ne tür jant seti almam gerek?

4. Deniz Caz

Deniz Caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim jantlar disk uyumlu ama daha üst seri almak için yükselteceğim benimkileri satıp üstüne ekleyip alacağım vites kolları alacağım arka attırıcımı satıp xt alacağım bu gibi yükseltmeler yapacağım

hasan abimin söylemek istediği şu 400 TL paranız var diyelim 100 TL ye jant seti aldınız kaldı 300 TL kendi jant setinizi satarsınız 50 tl ye sattınız diyelim 350 olur yani kendi parçalarınızı satarak daha az paraya daha çok malzeme değişmiş olursunuz

5. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Deniz açıklamaya çalışmış dediğimde aynı o şekilde.

Öncelikli 400 TL'nin yaklaşık 150-200 TL'si ile jant seti aldığınız zaman çıkan jant setinizi de 80-100 TL arası satsanız elinizde tekrar 300 TL olur. 300 TL'nin 200-250 TL'si ile maşa bulabilirsiniz. Daha sonra kendi maşanızı 50-60 TL'ye sattığınızda elinizde yaklaşık 120-130 TL kalır. Bu paranızın üzerine fren setinizi de satarak 30-40 TL daha eklersiniz ve elinizde kalan son parayla da hidrolik fren seti alırsınız. BR-M445 birkaç yerde 160-190 TL arası sıfırları.

Deniz Caz bunu beğendi.
  6. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    100 tl e jant setimi var arkadas , orta hallı bır jant seti 200 tl den baslıyor bende dusunuyorum jant seti ile maşa ama ben maşayı düz maşa düşünüyorum düz yolda cok kullandıgım için

7. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bende zaten jant setine 150-200 TL ayırmasını söyledim. hatta biraz daha çıkabilir ama bütçesi ve yapmak istedikleri de ortada.

8. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Günaydınlar;

Önerileriniz için teşekkür ederim. Aslına bakarsanız tüm parayı bir şeye ayırmak istiyorum. Parçaları zamana yayarak alacağım,sırf almak için değil iş gören güzel parçalar istiyorum. Jant setini kendim dizersem daha kaliteli olur mu sizce?

Mavic xm119 çember + Slx göbek seti şeklinde? yada ikinci el mi bakayım? Akıcılık daha önemli. Maşam 2.5 kilo ama gayet iş görüyor çok takılmıyorum ağırlığa. Bisikletim daha akıcı gitse yeterli olur şimdilik.

9. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    XCR100d + SLX göbekler + DT Swiss Champion 2,0 Teller ile set 450 liraya geliyor.

Bence sadece göbekleri al bisikletinde olan jant seti ile değiştir.

10. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Göbekler hidrolik fren uyumlu olacak ama bende v fren var. Jantlarim hidrolik uyumlu mü bilmiyorum..

11. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Jantların uyumlu olmasına gerek yok. uyumlu olması gereken parça sadece göbekler. Yani jant çemberleri ya da telleri ile alakası yok. Göbekleri eğer disk fren göbekleri ile değiştirirseniz SLX göbekler gibi hem jant setinizi değiştirmek zorunda kalmazsınız hem de daha az bir parayla halledebilirsiniz.

12. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bilmiyordum,teşekkür ederim. Slx göbekler nasıldır pekala? Yada onerebileceginiz göbek seti var mıdır? Göbek ve tekerlek seti alayım madem..