400-700 arası önerileriniz,tavsiyeleriniz.

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Merhaba,arkadaşlar foruma yeni katıldım.Bütçem 700 liraya kadar.Sırf bunun için yaz tatilimin 25 gününü çalışarak geçirdim aklımdaki modeller Kron xc 250.Şuan bu modelin v fren olanını almayı düşünüyorum fakat mekanikler neden tercih edilmiyor sebebini bilmiyorum,bilen varsa açıklasın lütfen.Boyum 185. Kadro boyundan tutun yeni markalar,modeller vs. her önerinizi ve yorumunuzu bekliyorum.

Scudo
Tepki
1
ben de yeniyim ancak şunu söyleyebilirim ki bisikleti nasıl kullanacağına bağlı olarak öneriler değişiyor :) mtb mi istiyorsun yoksa yol bisikletimi vs. bunları yazman lazım.

iyi pedallamalar.

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Yazdığım modellere paralel olarak,mtb.şehir içinde + hafif engebeli yollarda.

Tepki
17
Hafif engebeli yollarda da kullansanız şehir bisikleti sizin için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. ama yine de siz bilirsiniz. mekanik disk fren niye tercih edilmiyor sorusuna da forumda frenler bölümunde bakabilirsiniz

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
Ben sedona borla 2011 modelini kullanıyorum ve 600 tl'den aldım çok memnunum.Buyrun burada fotoğrafları var.
(link)

• Beğen
Tepkiler: gok

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
mekanik frenler ayarı cabuk bozuldugu icin cogu kimse yaklasmiyor sadece gorunumu var işlevi iyi degil.hidrolik disk frenler tercih ediliyor.bana gore en iyisi v-frendir hem 1 kg gibi hafiflik oluyor hemde uzun yolculukda cok nadirde olsa agresiflikden dolayı akort ayarı bozulunca gerekli aletler olunca yapma imkani oluyor.baradine papuclarla gayet guzel tutus oluyor.kron xc 250 7500 alu.gayet saglam guzel rijit(kolay esneyemeyen) kadroya sahip fakat donanımda cok fakir.kitlenmeyen masa bosa efor kaybı-kitlenebilir olması lazim.cogu kisi donanımda sikayetci.ancak xc 750 modeli tavsiye ediliyor.carraro 419 modeli var.donanım-kadro gayet iyi.sedona borlada gayet iyi.kron kadro da cok iddalı firma.kalite yonunden 7005 alu.sedona borla 6061 alu.ancak sedonanın ust modellerinde 7005 alu rijit kadro gorebilrsin.781-761 zaten ustleri carbon.her firmanın arti eksi tarafları oluyor.sedona borla iyidir.sorun yasamazsin.sedona servisi iyi diyuorlar.devamlı arazide kullanmıcaksan istanbulda genelde mtbleri city sport tarzı slim teker taktiriyorlar.arazide yine degistirme imkanin var.dual sport avantajı var.mtb-yarıs-city sport hybrid tarzı 3 modeli kullandim.yarıs bisikleti asfalttın ekolu zaten tartirsilmaz.ama city sport ve mtb ozellikle asfalttaki performansinda,mtb ye slim teker takilinca kıyaslama olarak cok abartili bir fark yok.sadece 26 '' ve 28 ''.jantlar farkı var.28 inc jantta daha fazla yol katetme gibi yorumlar var ama o sadece senin performansinla alakali.

• Beğen
Tepkiler: Selami53

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar cevap veren herkese canı gönülden teşekkür ederim.
Carraro 419 modeline baktım modifiye olarak pek ilgimi çekmedi.
Sedona borla'da güzel fakat kadro olarak Kron daha hoş geldi.
Kron xc250 düşünüyordum,maşasının kilitlenemiyor olması biraz düşündürdü ama sorun olmaz dedim.O ki bu kadar söz konusu o zaman xc 250 yerine xc 500 modelini de düşünebilirim.

farukbas77

Daimi Üye
Tepki
35
xc 500'de alırsanız memnun olursunuz sitemizde kullanıcı çok:)

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Ama xc 250 nin kadrosu xc500 e göre çok daha güzel :) Görüntüye çok dikkat ederim de :eek:

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
xc-250 gorunumu benimde dikkati cekti daha guzel.yesil-beyaz uyumu siyah-mat xc 500 de yesil siyah pek guzel durmamıs.(link) kron 2012 modelleri var.kron xc 250 donanım yukseltmeye elverisli.ilerde istedigin parcasını degistirebilirsin.sedona borlada oyle.karamsar bakmana da gerek yok.(link) xct maşa.degisirse fevkalade olur.

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar bütçem kıt kanaat 800 e yükselebilir,bu şekilde xc750 V yi zorlayabilirim,xc500 cepte gibi ama gezdiğim bisikletçilerde hoşuma giden renklerde bulabilirsem.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
Kron XC 750

http://www.kronbisiklet.com/images/xc750.jpg

Biziklet V firen ama ekipman olarak gerçekten mükemmel derecede diyebilirim.....Hidrolik olanı 1000TL kadar var siz bütçenize göre V fren tercih edin yine de pişman olmayacağınıza eminim şimdiden hayırlı olsun...

Tepki
0
Bisiklet
Scott
bende ghost cross 1800 lady var hemşerim... 550 tl bırakırım ufak tefek boya cizikleri hariç süper durumda

tabii üzerindeki lady yazısı sorun olmassa :)

kron ve sedona ya göre ekipmanları üst sınıf.