400-500 TL Şehir Bisikleti?

Tunç*

Üye
Tepki
2
Geçen sefer ki açtığım konuyu malesef düzenleyemiyorum, o yüzden yeni bir konu açma gereksinimi duydum.

Bisiklete ayırdığım bütçemi (Kendim için) 400-500 TL'ye kadar çıkarttım.

Kardeşime de, 200 TL civarlarında bir bisiklet almayı düşünüyorum.

Süreceğimiz yerler; Şehir içinde gezmek ve tur atmak için, günde ortalama 2 saat. Çok daha fazla da olabilir. Hafif bozuk asfaltlı yollarda da sürebiliriz, o yüzden tek amortisörlü düşünüyorum, çünkü önde amortisör olması direksiyonu yumuşatır, bu sebepten öyle düşünüyorum.

Evimiz, villa olduğu için, dağlık kesimde kalıyor, yani şöyle açıklayayım (Evimiz derken dedemlerde kalıyorum ailem başka şehirde, ben Mersin'de yaşıyorum), yani dağ tarafına yakınım, her an istersem dağa da gidebilirim fakat pek ormanı seven biri değilim, bu yüzden dağda bisiklet süreceğimi pek sanmıyorum açıkçası.

Şehir bisikletlerinin tiplerini pek beğenmiyorum, görsel benim için çok önemli. Direksiyonu (İsmi tam olarak ne oluyor bilmiyorum direksiyon diye hitap ettim ama kusura bakmayın) yani elle tuttuğumuz yerin hybrid idi sanırım o tarz bisikletlerde olduğu gibi yuvarlak olsun istemiyorum, mtb lerdeki gibi düz sopa gibi bir direksiyon olsun istiyorum. Daha çok hoşuma gidiyor bu durum. Ayrıca arka jant üstünde ki oturma yeri için konulan demirden vs de olsun istemiyorum. Görüntüyü çok bozuyor ve şehir bisikletlerinde ki jantlara çok yakın takılan metalik tarz çamurluklar da öyle. :)

Yani görsel çok önemli, sırf görsel için bütçemi 200 tl lik bisiklet alıcam derken önce 300, sonra 400-500 lere kadar çıkardım.

Kafamda Kron XC 250 var, bu fiyata daha iyi bir bisiklet tavsiyeniz var mı? (Ayrıca, Kron XC 250 için 600 tl istediler, sanırım başka bayiileri arasam iyi olcak, 500 tl ye almam lazım maximum).

Scudo

brk

Üye
Tepki
0
ben de kron xc250 düşünüyordum ama viteslerinin başına gelenleri görünce kararsız kaldım. özellikle arka attırıcısı sorunlu sanırım. hepsinde olacak diye bir şey yok tabii ama bir kişinin de başına gelmemiş ki. bir de kullanıcı hatası diye garanti dışı kalma gibi bir olay var.
(link)