Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

40 KM Yol Gittim VE SONUC :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kerem AKSOY tarafından paylaşıldı.

1. Kerem AKSOY

Kerem AKSOY Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1 Haftalık araştırma sonucunda salcano city sport 50 modelini almaya karar verdim.Sipariş verdim bu gün elime geçti merkeze gidip montaj yaptırdım yani topladılar parçaları kurdular neyse sonra ben bunla oturdugum eve gitmeye karar verdim. otobüse binmeden 40 km yol %35 yokuş ilk 20 km cok zorlanmadım sonrasında zorlanmaya basladım 30 km yolu 1 saat 10 dk sürdü son 10 km yolu 30 dk da gittim eve gittigimde bisikletten sogudum yokuş yukarı giderken elalem yanımdan öyle bi gidiyorki niye bisiklet aldım diye bin pişman oldum şuan hevesimde kalmadı 40 km yolu nerdeyse 2 saate gidiyorsam sorun bende galiba bu arada uzun süredir bisiklet sürmedim (8 9 yıl) Max yaptıgım speed en fazla 35 40 filandır.Cevaplarınızı bekliyorum sorun ney acaba :) (Ben 1 saate gitmeyi planlıyordum)

Boy 1.83
    Kilo 71

2. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    bende işyerinden eve giderken , bisiklet kullanıyorum, aynı zamanda spor amaçlıda kullanırım,yanımdan hızlıca geçen araçlara aldırış etmem,sonuçta bir amaç,bir haz alma duygusu var,ilk binişlerde bu tür duygular hissedebilirsiniz,ancak iler ki zamanlarda daha çok alışırsınız,sonra bırakmak istemezsiniz,ancak kaskınızı mutlaka takın,

hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim..

3. Erhan Uran

Erhan Uran Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sunduğunuz rakamlarda, nacizane pek sorun görmedim ben. Üstelik bisiklete uzun ara vermişsiniz.

4. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    saatte 20 km ortalama gayet makul bir oran,yani yavaş değilsiniz. ancak bence zaten buna çok fazla odaklanmayın. bisiklet keyif alacağınız bir taraftan da spor yapmış olacağınız bir alet.ilk günden 40 km yol yapmak da sizi biraz zorlamış olabilir.biraz zaman verirseniz çok daha keyifli olur herşey

Çağlayan bunu beğendi.
  5. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    %35 yokus ? hocam öyle yokuşmu olur.bir hatan var.

6. Gazel Girgin

Gazel Girgin Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Sizin beklentinizle elde edilen sonuç uyuşmadığı için hayal kırıklığına uğramışsınız ama aceleci bir yaklaşım bence bu üstelik yokuş çıkmışsınız,soğumayın bisikletten bisiklet candır :)

7. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    bence gittiğim yolun %35 i yokuştu demek istedi kerem. eğim derecesi değildir muhtemelen :)

8. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    normal değerler sıkma canını. yıllarca bisiklet sürersinde çıkar bir rampa karşına onca yıl yaptığın spora lanette edebilirsin bir an için:) bunların hiç önemi yok. doğayla başa çıkmak kolay değil

9. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende öyle anladım ama burası türkiye :)

10. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    %5 ile %10 eğim arasıdır. Zaten %35'i uçurum diye tabir edebiliriz. Birde ilk başta böyle şeyler çok olur ama bir kaç haftada alışırsınız.

11. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    edit: Pardon son yorumu görmedim

12. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben 25 km yolu 1 saatte gidiyorum diye sevinirken siz 30 km yolu 70 dakikada gittim diye mi üzülüyorsunuz? Uzun süre sonra bindiğiniz için yolun sonunda temponuzun düşmesi gayet normal.

13. ilker21

ilker21 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    bence bisikletinizi hemen satın!!! bir daha da bisikletin lafını bile etmeyin!!!
    şayet hevesle aldığınız bir üründen, anında vazgeçebiliyorsanız başka diyecek söz bence.
    bisikleti almaktan önce bunu gerçekten isteyip istemediğinizi düşün. zira ben öyle yapıyorum...
    aynı zamanda kondisyonunuz yokmuş ve böyle bir sonuç ortaya çıkması da çok normal bana göre...

14. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Uzun yılın etkisi + sigara kullanıyorsanız fazlada yorulmuş olabilirsiniz. İlk zamanlar böyle geçer, merak etmeyin 1 haftadan sonra sevdanız geri gelecektir :)

15. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Adamın dayak yemediği kalmış. :D

Tabi bence de bir sorun yok. %35'ini yokuş çıkarak gittiğiniz bir yolda ne bekliyordunuz anlamadım. Yeni başlamış biri için 30 km/s ortalama tutturmak ne demek, sanırım pek bilginiz yok. Zamanla örnekleri gördükçe anlarsınız.

16. ysufdran

ysufdran Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    valla ben hala yokuş çıkarken, "neden bisiklet?, ne zorum var, araba alsana, gene terledn kokacaksın" diye soyleniyorum, ama o yokuştan aşagı kaptırdın mı oohhh iyi kide bskletteym lan! diyorum hehe:D

17. Erhan Uran

Erhan Uran Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sanırım bu bizim için de geçerli :)

18. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    valla gayet de normal bir durum; 40 km yolu 1 saatte gitmek demek ortalama hızının 40 olması demek. bu değere sadece yarışçılar, çok uzun olmayan mesafelerde ulaşıyorlar. belli bir mesafeden sonra onların bile ortalama hızı düşmeye başlıyor. normal bir bisikletçinin ortalama hızı ise 15-17 km/h civarında oluyor. bir hesapla bakalım senin ortalama hızın kaçmış ;)

millet yanından hızla geçip gidebilir, zamanla alışırsın buna. bisiklet dediğin; motoru 1 beygir bile olmayan, insan gücüyle hareket eden bir taşıt. benzinle çalışan, en güçsüzü 70-80 beygir civarındaki arabalarla kendini neden bir tutuyorsun ki? senin gidebileceğin hız belli, daha fazlasını beklersen tabii ki mutsuz olursun. sen onu bırak, alacağın keyfe odaklan. o upuzun yokuşları çıktıktan sonra hissettiğin zafer hissini düşün. uzun mesafeleri pedalladıktan sonra enerjini atıp rahatlamanı, vücuduna gelen zindeliği, artan sağlığını düşün. arabaların girmediği güzel manzaralı yollarda turlamanın tadını çıkart.

kısa sürede bisiklete yeniden ısınman, hatta aşık olman dileğiyle :)

erhan.d, N.ÖZKAN, erphan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  19. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yaşınızı bilmiyorum ama boy-kilo durumuna göre gayet fit'siniz anlaşılan ;) bisiklet , hiçte sanıldığı gibi zor bir spor değil, aksine kolay ve keyiflidir. eminim, zamanla size 50 km bile az gelecek. sadece biraz daha gayret diyorum:) hoşça kalın...

20. kry avs

kry avs Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    anca bu kadr guzel yorum yapılabılırdı :)

Ahmet Can Yakışır ve N.ÖZKAN bunu beğendi.