40-60 Km hız arası ve Mazgallar

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Yıllardır gittiğim yolda bugün ilk kez kaza yaptım.
Ama neyse ki yokuş yukarı çıkacağım sırada oldu. 57 Km hızla %14 eğimli yoldan sahile doğru inerken bir sıkıntı olmadı, dönüşte yine aynı yerden geçerken yavaş gidiyordum aklıma da geldi ama çoktan girmiş bulunduk. Yol bisikletimin tekeri mazgaldaki demirin arasına sıkıştı ve yere düştüm ama düşünüyorum ya yokuş aşağı inerken olsaydı diye.
Olay yeri Körfez-Tütünçiftlik sahile inen yol. Burada bisikletinizi salıp gitseniz zaten 40 km hıza ulaşıyorsunuz. Çok zevkli oluyor ama bugünden sonra pek cesaret edemem herhalde.

• Beğen
Tepkiler: Emrah GÜLEZ
Scudo

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Ben hafif çapraz geçiyorum sorun olmuyor,daha önce düştüm ama alıştım artık.
Mazgallara gelirken yol müsaitse çapraz geçin.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
ilk kez başıma geldi birde karanlıktı tam göremedim genişliğinide hesap edemedik insanın başına gelmeyince anlamıyor. Yol bisikleti kullandığımız için artık daha dikkatli olmalıyız.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
büyük geçmiş olsun. Daha kötüsüde olabilirdi.

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Allah korusun daha büyük bir kaza da olabilirdi,iyiki yokuş çıkarken olmuş.
birgün tramvay yolunda ilerlerken birden bisiklet araya girdi düştüm kalabalıktı etraf herkes bakıncada utandım bastım gittim .

• Beğen
Tepkiler: ismail.yüksel

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun. Bununla gelsin geçsin.

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
cok buyuk gecmıs olsun..
yol bısıkletıne yenı gectım henuz basıma gelmedı ama benımde en buyuk korkularımdan bırı,
bos yolda yan gecılırde trafıkte gıderken mazgala denk gelmek :islik: cogu zaman arabalarla ıc ıce gıderken yan gecmek nasıl olcak bılmıyorum :D
tekerlerınız mazgala denk gelmesın ıns :mlk:

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Yeni bir beddua yanında araba varken karşına mazgal dikine çıksın :) Etmiyorum Allah kimseye de böyle bir durum göstermesin.Bu gün denedim nasıl bir şey olurdu diye .
(link)

• Beğen
Tepkiler: Efecan UZUN

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
spd pedal ile o durumu düsünemiyorum,Allah karşılastırmasın :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mazgallara dikkat etmek gerekli. Sadece 1 defa girdim mazgala, onda da geri çıktım bir problem olmadı :) Bisiklette de 5-10 kg yük vardı, ufak bir çukura girmiş gibi bir his oldu sadece.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Öncelikle geçmiş olsun. Allah daha beterlerinden korusun inşallah. Şükür ki daha hiç mazgala girmedim ancak şuana kadar ki yaptığım iki kazamdan ilkinde mazgalında etkisi vardı. Gece sürüşünde karşıdan gelen aracın farlarının etkisiyle yolun daralıp kaldırımın genişlediğini çok geç fark ettim. Kaldırımın genişlediği kısımda kaldırıma paralel mazgal vardı. Çapraza alma gibi bir durumum yoktu. Çapraza almaya kalksam bodozlama kaldırıma girecektim. Tam kaldırımla mazgal arasındaki bir kaç santimetrelik boşluktan bisikleti geçirdim derken pedalım kaldırıma çaptı dengemi kaybedip düştüm. Bisiklette sadece gidon bandı yırtılmıştı. Aynakol da da bir iki dişte hafif yamulma ve aşınma olmuştu ama düşeceğimi anlayınca sırtımdan kucağıma aldığım laptop u korumak için biraz kendimi siper edince vücudumda 11 yerde yara oluşmuştu. 2 hafta işe gidemedim 3 hafta bisiklet kullanamadım. İlk çıktığım turda yaraların terden yanmasıyla işkence olmuştu resmen. Belediye ye e posta atarak durumu bildirdim. Mazgallar yapılırken ve yerleştirilirken bu hususa dikkat edilmesini rica etmiştim. Hatta gerekirse kendileriyle görüşebileceğimi detaylı bilgi verebileceğimi iletmiştim. Sonuç tam da sizin tahmin ettiğiniz gibi. Ben bir şey söylemiyorum siz anladınız onu :)

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Ben de İBB Beyaz Masa'ya tramvay yolundaki mazgalları şikayet ettim. Bakalım ne olacak..

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@FURKAN D.

Bende spd pedal aldım ama henüz ayakkabı almadım. İşin kötü tarafı ön çapraz ve menisküs ameliyatı olalı 2.5 ay oldu. Herhalde öyle bir durumda tekrar bağım kopardı.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
@Emrah Özşahin

cok gecmıs olsun..
ayakkabı almayı biraz erteleyin isterseniz :D

Can_517

Aktif Üye
Tepki
59
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun Kocaeli ve yokuş denince aklıma üni ye giden yok geliyor.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Geçmiş olsun.

@Ömer KARAN

Aynı başvurudan ben de burası için yaptım. Haklısınız tamam düzelteceğiz ve bundan sonra mazgalları olması gerektiği gibi takacağız dediler. Mazgallar bugün hala olduğu gibi duruyor ve aradan 5 yıla yakın zaman geçmiştir herhalde.

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
kardesim cok gecmis olsun bilmediginiz veya bildiginiz yolda olsa bir anlik dalginlik insanin basina buyuk seyler aciyor arabalar sikistirmasi mazgallarin inatina yapilir gibi capraz degilde dikine yapilmas vs vs vs konusmakla bitmez allah hepimizi kaza bela vermesin hepimizin yolu acik olsun

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
bunny hop yapmayı meleke haline getirin . Allah a şükür mazgallarla aram iyi ... panik yapmayın bisikleti kaldırın ve geçin ... yavaşlamayı bile lüzüm gormuyorum cogu zaman . geçmiş olsun.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Dün göztepe'de giderken 40-45 civarı bir hızla önüme mazgal çıktı istem dışı bir hareketler çapraz geçtim :D Yoksa vay halimize.