Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4 Temmuz pazar büyük hedef: uludağ

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında kerem seckin tarafından paylaşıldı.

1. kerem seckin

kerem seckin Kıdemli Üye

Seviye:
    bu hafta erikli şelalesi ve delmece yaylası turu yaptığımız ekipten bir grup ile
    yolda haftaya uludağ yapar mıyız diye bir iddia ile başlayan heyecan
    nihayetinde bu başlığı açma görevi bana düştü :):)

forumun kıdemli üyelerinden orhan abi ve atakan birlikte istanbul yenikapıdan bursa feribotu ile 4 temmuz pazar sabahı 7:30 da bursaya varmayı planlıyoruz.

bursa ve yalovadan da katılım olacağını tahmin ediyoruz.
    şimdilik kesin olan birkaç şey var o da iskender ve kestane şekeri yeme isteğimiz :):)

asfalt yolun gittiği yere kadar çıkmayı planlıyoruz, sanırım oteller bölgesi dedikleri yer.

görüş ve yorumlarınıza göre durumu şekillendireceğiz.
    orhan abi detaylar için mikrofon sende

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    başarılar dostum

:in: :in: :in:

bahtiyar közen bunu beğendi.
  3. kerem seckin

kerem seckin Kıdemli Üye

Seviye:
    teşekkürler.
    durduk durduk bir başlık açtık amma iddialı oldu be :)
    delmece yaylasından sonra hedef büyütmek gerekiyordu.

4. kerem seckin

kerem seckin Kıdemli Üye

Seviye:
    hızlı feribot için bilgiler:

yenikapı - bursa :
    4 temmuz pazar saat 7:30
    seyahat süresi 1 saat 30 dakika.
    indirimli fiyat 15 TL + 5 TL bisiklet
    tam fiyat 21 TL + 5 TL bisiklet

dönüş 20:00 ya da 22:30
    beraber karar verilecek

Dinçer ÜNSAL ve bahtiyar közen bunu beğendi.
  5. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Benim önerim Pazar günü sabah 7.30 feribotu ile Yenikapıdan hareket ederek Bursaya geçelim. Kahvaltımızı ya evde yapalım veya yanımıza alacağımız kahvaltılık ve poğaça ile feribotta yapalım. Tabi içecekleride yanımızda götürelim. Buradan birşey alınıp yenmez fiyatlar neredeyse lüks otellerle yarış halinde.
    Güzelyalıda feribottan iner inmez birbirimizden kopmadan yardımlaşma ve dayanışma içinde Uludağa doğru pedal çevirmeye başlayalım. Yemek işini Uludağda ekonomik bir şekilde hallederek (fiyat pazarlığı yaparak et yiyebiliriz veya daha ekonomik olarak sucuk ekmek şeklinde halledebiliriz.
    Yemeğimizi yiyip dinlendikten sonra hava kararmadan inişi tamamlayalım. Akşam yemeğini Bursada meşhur Çiçek ızgarada köfte yiyerek veya Bursalı dostlarımızın tavsiyesi doğrultusunda gerçekleştiririz. İskendere sıcak bakmıyorum. Şubat ayında İstanbula gelen arkadaşım ile eşini Beşiktaştaki şubelerine götürmüştüm. 1 İskender 1 şıra için adam başı 26 TL ödemiştim. Her ne kadar lezzetli olsada fiyat pahalı. İskender olmazsa olmaz derseniz. Mudanyaya dönerken yolun sağında İskenderin Köy Tesisleri var. Çok otantik bir mekan. Orada yemeğimizi yiyip makul bir saatte kalkarak feribota geçebiliriz.
    Dönüş için önerim 22.30 feribotu. 20 deki feribotla dönmek istersek her şey ucu ucuna olur ve akşam yemeğini ancak evimizde yeriz.
    Eğer sadece biz gidersek yani başka katılım olmazsa gidiş dönüz biletlerimizi birlikte alırız. Aynı yere otururuz.
    Bu gezi için gerekli malzemeler:
    Yedek iç lastik,
    ön ve arka aydınlatma lambası,
    Kask,
    Eldiven,
    Yukarıda mola verdiğimizde giymek için uzun kollu forma veya rüzgarlık.
    Güzel bir gezi olacağından eminim.

6. Uğur ŞENCAN

Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Yemek konusunda size bir önerim olacak, Dönüşte İstanbul (Özdilek'in tam karşısı) veya Mudanya (bu yola döner dönmez hemen sağda) yolu üzerindeki Köfteci Yusuf'a uğrayın. Kendinize güzel ve ekonomik bir ziyafet çekin... Afiyet olsun

7. Orhan Kılıç

Seviye:
    Yoksa bu İznikteki köfteci Yusufun şubesi mi? Eğer öyleyse fiyatları çok uygun. İznikte köfte, piyaz, kola ve bol kaymaklı ekmek kadayıfına 13 TL ödemiştim.

8. Selim Siliğ

Selim Siliğ Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar başarılar dilerim. Harika bir yolculuk olacaktır eminim. Geçen sene Eylül ayında çıkmıştım Uludağ oteller bölgesine. Gerçekten müthiş ama yorucu bir zevk. Özellikle kenara fazla yanaşmayın, mıcırlara dikkat edin, soğuğa dikkat edin demeyeceğim zaten sıcak vakitte gidiyorsunuz bu yüzden sıcağa dikkat edin, çok konuştum sanırım. Selametle...

9. kerem seckin

kerem seckin Kıdemli Üye

Seviye:
    yorumlarınız için teşekkürler.
    ben hep soğuk halini bildiğim için sanki belli bir yükseklikten sonra sis veya bulut olacakmış soğuk olacakmış gibi geliyor.
    sürekli tepeye kadar bir güneş bizi epey yoracaktır eğer öyleyse...

Dinçer ÜNSAL ve bahtiyar közen bunu beğendi.
  10. sports-man

sports-man Onursal Üye

Seviye:
    Selam Grup,

Güzel 1 aktivitenin ardından,sizlerle pedal basmanın keyfini yaşadım.Önümüzde ki pazar günü yapacağınız Gezinizde sizlere başarılar diliyor ve başaracağınızdan emin olduğumu bilmenizi istiyorum.:in: Yalnız DİKKAT!!! etmeniz gereken noktaları hatırlatmak istedim.Güzelyalı'dan Bursa yolu o sıcakta ızdırap halini alabilir sıcaklık 34 derece olacak.Önerim...Cumartesi gününden giderek 1 gün orada konaklayıp,sabah erken tırmanmaya başlarsanız Zirve de yapabilirsiniz;) Yükseklere çıkıldıkça serin ve soğuk havadan üşüyebilirsiniz.:D Bursa'da ki dostlarımız Ahmet ve Dinçer arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır.Zirveyi en uygun zamanda fethetmek dileği ileee ...sevgilerrr

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

11. MDT

MDT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    başarılar..

metin1973 bunu beğendi.
  12. Orhan Kılıç

Seviye:
    Kerem'in 22.30 feribotu ile dönüleceğinden Pazartesi işe yorgun gitmemek adına bu turun Cumartesi yapılması için bir önerisi oldu. Benim için farketmez. Katılacak başka arkadaşlarda olursa bbu onların talebinede bağlı. Cumartesi günü Uludağa tırmanışta araç trafiğinin daha az olacağını tahmin ediyorum. Eğer Cumartesi günü gidilirse hafta sonları evde kaldığından artık isyan noktasına gelen eşiminde yüzünü güldürecektir.

kerem seckin bunu beğendi.
  13. Orhan Kılıç

Seviye:
    Turu Cumartesi yaparsak İdonun geri dönüş seferi ile ilgili bir sorun var. Son sefer saat 20 de. Daha öncede belirttiğim gibi geri dönüşle ilgili bir koşuşturma içine girmemiz gerekecek. Bu durumda Cumartesi günü gidip uzun bir keyif yapmak istiyorsak o zaman gece Bursada ucuz fakat temiz bir otelde konanlamamız gerekir. Pazar günüde Cumalıkızık veya benzeri kısa bir gezi yapıp 15:00 veya 17:30 Feribotu ile dönebiliriz.

metin1973 bunu beğendi.
  14. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    30 km rampa..çıkan arkadaşlar çok zor olduğunu söylüyorlar..zaman zaman hız 5 km ye düşüyormuş...başarılar

birolcakir, metin1973 ve Orhan Kılıç bunu beğendi.
  15. Uğur ŞENCAN

Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

Seviye:
    şubesi demeyelim de ana merkezleri diyelim, eskiden İznik'de açılmışlardı, dediğiniz doğru. Siz feribotla gidip dönecekseniz mudanya (feribot yolu aynı zamanda) yolunun hemen Bursa'dan girişinde sağda... Fiyatlar yine aynı mekan çok geniş... 1000 kişi aynı anda yemek yiyebiliyor... Afiyet olsun şimdiden

metin1973 ve sports-man bunu beğendi.
  16. Banu Ak

Banu Ak Misafir

zorlu bi geziye benziyor,
    şimdiden kolay gelsin, güle güle gidin , güle güle dönün..:)

birolcakir ve kerem seckin bunu beğendi.
  17. OrionForEver

OrionForEver Forum Bağımlısı

Seviye:
    Zevkli bir parkur, nefes kontrolunu iyi saglamak gerekli, çıkarken sağınızda dikkat ayı pankartı gorebilirsiniz 600 m lerde sanırsam:))

Bence katman giyinin, sıcaga cok guvenmeyin 2 den sonra havada soguma olabilir.

Simdiden basarılar...

metin1973 bunu beğendi.
  18. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    mudanya yolunun korupark kısmına gelindiğinde metro çalışmasından yol kapalı organiz sanayi içerisinden devam etmeniz gerekiyor.eğer saat verirseniz oradan çekirgeye kadar eşlik etmek isterimm...

19. Orhan Kılıç

Seviye:
    Sabah İstanbuldan 7.30 feribotu ile geleceğimizden feribot iskelesinden tura başlama saatimiz 9:00 veya 9.30 olur. Tek sorun turun Cumartesi mi, Pazar mı olacağı ama feribot tarifesine bakarsak konaklamadığımız taktirde Pazar olacak gibi görünüyor.

birolcakir ve metin1973 bunu beğendi.
  20. sports-man

sports-man Onursal Üye

Seviye:
    birolcakir, metin1973 ve kerem seckin bunu beğendi.