Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4 Saatlik bir ***EsKiŞeHiR*** TuRuMuZ!

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Süleyman Onur Dülger tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    evet ramazan arkadaşım,murat ve ben(süleyman)ağaç kampanyası kazananların geziye gitmesine dayanamadık okul çıkışı bir gezi yapalım dedik.aslında kent ormanına gitmeye karar vermiştik.murat ve ben 3 donas® ve 2 litre meyvesuyu alıp:rolleyes: bekledik,bekledik.ve daha sonra bekledik.ve biraz daha bekledik,ve son olarak da bekledik:Drmzn'ın evine gittik gelemiycem dedi.
    Eywah!dedik.3 donas® ve 2 litre meyvesuyu... fazla hoplayıp zıpladığım için dünden zaten bileklerim acıyordu.murata dedim boşver gezelim,kent ormanına gitmeyelim dedim.tamam dedi.kuyubaşından çıkmıştık,
    muttalip cad,esnaf sarayı,adalar,doktorlar,kızılcıklı,savaş caddesi,akarbaşı,vişnelik, kırmızı toprak,sümer ordan osmangaziye geliyorduk ki eywah!dedim,murat noldu dedi.fotoğraf çekmedikki hiç dedim.toplam 70 fotoğraf çekmişiz ancak güzellerini ayırdım sadece.(70 tane yüklemesi biraz zor olur sanırım)neyse çok uzattım buradan itibaren fotoladık.umarım sizi de mutlu etmiş oluruz
    öylesine ilk fotomuz
    aman köprü pek sağlam değil=)
    ne yapıyorsun murat bi sağlam dur xD
    hep aksiyon hep aksiyon nereye kadar
    ooo aldı başını gidiyo bu...
    eee yorulduk tabi dinlenmek hakkımız
    hadi acıktım sofrayı kur=)
    ha şöyle yola gel murat=)off iki donas® muratın 1i benim(patlıcak ama=))
    yavaş iç boğulacan=)nede olsa 1 litre=)
    lokmalarımı sayıyor=)
    ya benimki %40 onunki %50 orjinal meyvesuyuymuş hayallah kekledi beni=)
    2.ye başladı bakalım yiyebilecekmi=)
    oh temiz hava gibisi yok!
    ah murat ah=)
    ah canım gel pisipisi gidiyoruz üstümüze çıkacak=)bide çekirdeği uzatmış murat=)
    içme şu zıkkımı murat!=)kuşların hepsi alkolik sigaraya geldiklerine göre=)
    murata saldırıp 1 paket sigarayı götürdüler xD
    içiyorum içiyorum bitmiyor ne yapayım xD
    sonunda bitti bide bunları eritmesi var=)
    hem sigara iç,hem çevreci ol bak sen şu işe=)
    oh çekirdek de pek güzelmiş yahu =)
    içme şu zıkkımı!:ci: :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :Skull-175 :boese157: :Skull-175
    reklam olmasın:)
    boş duranı ALLAH sevmez belediyesi çalışıyor...
    mutalip koprusundeyız
    yiyelim onuda yiyelim tamam murat yeterki sus midemi kaldı bizde=)
    he tamam çıktın noldu bekçi gelcek şimdi:D
    neyse bisikleti bırak bide benim fotom olsun dur xD
    az kaldı,sabret borlam,bitecek bu işkence=)
    nihayet atlar ahıra geldi:10:
    buda arkadaşın bisikleti:
    çok güzel bir gezi oldu,şimdiye kadar benim yazdıklarıma dayanabilenlere bile teşekkürler=)

2. elfaruki

elfaruki Forum Demirbaşı

Seviye:
    her şey ii güzelde sigara içerken fotoları niye koydunuz?hem bi kere yaş kaç daha sigaraya başladın? aslında hiç kimsenn içmemesi lasım ama gençlik böyle
    ve benimde bir çok okuldan arkadaşım içmekte ve hiç tasvip etmemekteyim.hem spor yapıp hemde kendimi zehirleyem
    geziniz yinede güzel olmuş lahmacun,dürüm vs.... çok güzel görünüyor

ALLAH İNSANA KÖTÜ ALIŞKANLIK VERMESİN.......

3. crazy_duck

crazy_duck Yeni Üye

arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum ordaki murat benim :D okludaydık ben dedim hade bisikletlerialam diye tabi süleyman herşeyi ben ısmarlıcam dedim ya süleyman da hemen gidem dedi:D
    süleymanın bu açlığını tebrik ederim ve bir daha ki turda yemekleri o ısmarlıcaktır umarım :D
    yine de resimleri koyduğu için sülo'ya teşekkürler tabi ramazan a da gelmediği için teşekkürler . gelsey di bize neler çektirirdi.:D

4. Snaqe

Snaqe Kıdemli Üye

Seviye:

çamurlukta ki yazıya dikkat

"Miras değil alın teri" :D:D

5. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    gezi süper .... SİGARA AKCİĞER KANSERİ YAPAR..!

6. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Yediklerini çöp kutusuna atmak gibi temiz çevre bilincine sahip bir arkadaşın, bisiklete binip sigara içmesi kötü bir durum. O kadar resmin içinde çok kötü sırıtıyor. Yazık.

7. kona

kona Yeni Üye

Seviye:
    ah be abem içmesen daha güüzel şu sigarayı bak bende seni gördüm yaktım şimdi olmaz olmaz özendiriyorsun resmen içmeeeeeeeeeee sigaraaaaaa

8. Tuncer Bayık

Tuncer Bayık Kıdemli Üye

Seviye:
    Muratcım,açıkçası sigarayı sizin yaşta kardeşlerime hiç yakıştırmıyorum.Görünce yeminle içim kan ağlıyor.Ben bu yaşıma dek bir tane bile yakmadım.Kalp-damar hastası olup, ilerde elini veya bacaklarını bile kaybedebilirsin bu yaşta devam edersen.Ve de bu durumda bisiklete binmenin de hiçbir kıymeti kalmadı.Çok ama çok üzüldüm.

9. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    sevgili kardeşlerim çok güzel ,eğlenceli bir gezi yapmışsınız. ama çektiğiniz her karede eğlencenize gölge düşüren tehlikeli detaylar var.

birincisi murat kardeşimin sigara içiyor olması. gencecik yaşta sigara içiyor olmana gerçekten çok üzüldüm. ben daha hiç sigara içmedim. bana bir tane mantıklı sebep söyle gel beraber içelim muratçım. umarım biran evvel hatanın farkına varır ve kısa yoldan dönersin. birde marifetmiş gibi sigara yakışını fotoğraflamana ne yalan söyleyeyim çok kızdım..

ikincisi ve en tehlikelisi kask kullanmıyorsunuz. biran önce kask edinin. kask kullanmanın faydalarını anlatacak değilim. zaten biliyorsunuz... sizi birdaha kasksız görmeyiz inşallah.

bunlar dışında gezinizden dolayı tebrik ediyorum.. içinizdeki pedal sevgisi hiç bitmesin...

10. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Geziniz güzel olmuş arkadaşlar, boğazınızda maaşallah yani. Ama bende diğer abileriniz gibi sigara olayına takıldım. Gerçekten çok üzücü, hele ki o yaşta.

İkinci bir olay da tabiki kask ve eldiven. Bunları en kısa zamanda temin etmenizi diliyoruz.

Bu tavsiyelerimizi yaparsanız daha çok mutlu edeceksiniz bizi haberiniz olsun. Elinizden sigara eksik olsun, ayağınızdan pedal eksik olmasın..

11. mustafa-yapıcı

mustafa-yapıcı Aktif Üye

Seviye:
    gençler valla yazık size siğarayı bırakın yada sporu ama bence sigarayı bırakın daha çok gençsiniz şimdi bişey olmaz ama ilerde çok çekersınız resimlerin devamını beklıyoruz ama sigara içmeden elınıze sağlık by by

12. Süleyman Onur Dülger

Seviye:
    herkese çok teşekkür ederim murat da çok denedi ama bizim okulun ortamı ve iradesi nedeniyle kaçkez bıraktı yeniden başladı.bencede sigara içmek için hiçbir sebep yok daha 1 kez bile içmedim ALLAH nasip etmez inş.resimleri koyduğum içinde özür dilerim.30 dk geçti kaldıramıyorum biliyorsunuz.
    kask da en kısa sürede edineceğiz inşaallah(borla aldım para yok okula aç gidip aç geliyom:))

13. ramazanzerey

ramazanzerey Yeni Üye

Seviye:
    meraba ben ramazan(şişkoyum).
    süt olmasaydım gelcektim ama murat sigaraya para veriyon ben olsam yemek yerim onun parasıyla:Dah ah donaslar gitti ah

14. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Resimde görüldüğü üzere yaşınız biraz küçük yani yanlış anlama ama sigara için biraz küçüksün bu yaşta yazık kendine(Her yaşta kötü) Kendine,bütçene zarar verme.

Hadi sigarasız,iyi pedallar

Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  15. GaLiP_

GaLiP_ Aktif Üye

Seviye:
    sigara öldürür derler

yalan

kesinlikle öldürmez

sadece

SÜRÜNDÜRÜR

16. mustafa-yapıcı

mustafa-yapıcı Aktif Üye

Seviye:
    abısı sigaraya verdın parayla kendine daha iyi bi bisiklet toplarsın bence bisikletin hoş ama bence daha iyisine layıksın ok sıgarayı bırakıyorsun tamam

17. elfaruki

elfaruki Forum Demirbaşı

Seviye:
    gerçi anlaşılmıyor ama bir yıllık sigara parası ne kadar a mal olduğunu hiç hesapladınızmı?
    küçük bir servet...
    az az harcandığı için fark etmek mümkün olmuyor
    benim babam gündfe iki paket bitirirdi paketin tanesi 2.75 di ozamanlar br hesap yapcak olursak yılda 1003.75 ytl yapmakta bu paray mutfak masrafına eklesek ordanda biras bişeyler artsa işte size para biriktrmeye başaldınız... neyseki babam artık sigara içmiyor
    farkındamısınız bilmem yoksulluk sınırındaki ve altındaki insanların büyük çoğunluğu sigara içmektedir sigara içileceğine ve tabi daha az ve planlı çocuklar olursa türkiyede kalkınır yani konuyu kişiselleştirmeye gerekte yok sadece kendiniz düşünmeyin
    kendinizi ,ailenizi,doğayı ve vatanınınızıda düşünün.....................

18. Süleyman Onur Dülger

Seviye:
    evet ne yazikki öyle benim babamda yaklaşık 20 yıldır sigara içiyor.ama bırakamıyorum diyor o kadar ilaç milaç hiçbiri yaramıyor.3 ytlden günde bir paket olsa.3x7=21(hafta)21x4=84(aylık)84x12=1008(yılda) 1008x20=20160(ort.top.):boese157: :boese157:
    ve size babamın maaşını da söylemek isterim.yaklaşık 900-1000 ytl:eek:

19. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Gezınız guzel,yemekler guzel,aranızdakı dayanısmada guzel ama o elındekı sıgara kesınlıkle ıgrenc.Umarım en kısa zamanda ya bısıkletı yada sıgarayı bırakırsın.Daha yasın kac basın kac senın.Forumda mılyonlarca foto var bak bakalım kımın elınde sıgara var.Kusura bakmayın abartmaya basladım(bu konuda cok hassasım)kısacası guzel bır gezı olmus ayaklarınıza saglık!

20. nqnr

nqnr Üye

Seviye:
    evet guzel bi gezi olmus resımler de süper ama o sıgaralı resımler keske koymasydın...bulent abımın dedıgı gıbı ya bısıklet ya sıgara ıkısınden bı secım yapın ıkısı aynı anda olmaz Bu arada 2008 borlan da hayırlı olsun gule gule bın ...