Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4. levent - Selimpaşa

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Ömer Bingöl tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Bingöl

Ömer Bingöl Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    merhaba arkadaşlarım,

bisikletimi henüz iki hafta önce aldım. yaklaşık 160 km yol yaptım. çok kondisyonlu sayılmam. (4.levent taksim arasını ~9km~ 35 dakika civarında gidiyorum.) yani yoğun trafikte ortalama ~15 km/h hız yapabiliyorum.

önümüzdeki perşembe 4. leventten selimpaşaya gitmeyi düşünüyorum. ibb harita en kısa mesafeyi ~70 km olarak gösteriyor. Yalnız bu yol TEMden geçiyor. Zaten sahil yolunu kullanmayı düşünüyorum. Bu da yolumu aşağı yukarı 100 km'ye çıkarıyor.

perşembe gününe yaklaştıkça heyecanlanıyorum:rolleyes: Ama kafaya koydum. Allah izin verirse perşembe sabahı horozlar ötmeye başlayınca yola çıkıcam:D Çünkü hava kararmadan orada olmak istiyorum.

Bu yolu bilenler bana ne önerirler? Yanıma almam gerekenler (eldiven, kask, iç lastik, pompa, yama seti, alyan takımı hariç) özellikle yiyecek olarak nelerdir?

bu heyecanlı acemiye yardımcı olursanız sevinirim

2. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Snickers :D

Ömer Bingöl bunu beğendi.
  3. Ömer Bingöl

Ömer Bingöl Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    mesela aynam ve gözlüğüm yok, şart mı sizce?

4. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    hocam bukadar gözünde büyüyme ya
    perşembe çıkıyosun yola demek eğer saat 14:00 sularında sefaköy k.çekmece taraflarından geçecek olsaydın burdan sonra sana eşlik edebilirdim çünkü ancak bu saatte ben işten geliyorum
    yanına alman gereken şeylere gelince hemen hepsi mevcutmuş sende alyan takımına gerek yok kullanılmayacak ağırlıkllardan kaçınmalısın bence hayati olarak kask,eldiven gözlüğün olsaydı iyi olurdu özellikle soğuk havalarda ve rampa inerken faydası çok yedek iç lastik ve pompa tabiki iç lastiği değiştirmek için levye takımı yiyecek olarak bence bişey taşıma sonuçta şehri terk etmiyorsun yolunun üzerinde sayısız market benzin istasyonu v.s var
    yani ben buradan 70-80 dakkada selimpaşaya varabilirim galiba antreman temposunda ama tabii sizin durumunuz farklı yinede siz gözünüzde fazla büyütüyorsunuz gibi geliyor sadece 1 veya 2 ciddi rampa var dediğim gibi uyuşsaydık size eşlik edbilirdim neyse size kolay gelsin yolunuz açık olsun

Ömer Bingöl bunu beğendi.
  5. Ömer Bingöl

Ömer Bingöl Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    teşekkür ederim, heyecanlı olduğum her halimden belli:)

6. Ömer Bingöl

Ömer Bingöl Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    eevt arkadaşlarım, perşembe günü gittiğim selimpaşadan bugün dmndüm.. (giderken bisikletle gittim, gelirken otobüsLe)

07.25 emniyetevleri çıkış
    13.35 selimapaşa giriş
    bisiklet üzerinde toplam süre: 4 saat 55 dakika
    mola süresi: 1 saat 15 dakika

istikamet: emniyeevleri-4.levent-barbaros-kabataş-yenikapı-bakırköy-küçükçekmece-beylükdüzü-kumburgaz-selimpaşa

tahmini mesafe: 106km

Alp Aslan bunu beğendi.