Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4 bisiklet arasında karasız kaldım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ukilavuz tarafından paylaşıldı.

1. ukilavuz

ukilavuz Yeni Üye

Evet arkadaşlar yeni bir bisiklet almak istiyorum.Günde 1-2 saat binip şehir içinde dolaşmak için almak istiyorum.O yüzden profesyonel bir şeye ihtiyacım yok.Orta halli bir bisiklet beni memnun eder.
    Boyum 1.72 kilom 73 buna göre bisiklet seçimi yapacağım.

İlk seçenek Ümit NEO cycle
    http://www.umitbisiklet.com.tr/urun-detaylari.asp?kategori=Da%F0%20Bisikletleri&serino=2627
    2. seçenek Ümit NOVEX
    http://www.umitbisiklet.com.tr/urun-detaylari.asp?kategori=Da%F0%20Bisikletleri&serino=2828
    3. seçenek Salcano NG650
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=931
    Son olarak Bianchi speed 4000 var
    http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=249

Bu bisikletlerden sizce hangisini almalıyım?

2. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    şehirde sürecekseniz şehir bisikleti modellerine bakın bu modeller dağ bisikletleridir , düz yolda sizi daha cok yorar . Saklcanonun şehir bisikletlerine bakabilirsiniz bütçenize daha uygun olur :)

3. ukilavuz

ukilavuz Yeni Üye

Sehir bisikletleri sekil olarak hosuma gitmiyor o yuzden bu modellere baktim

4. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    beğenmemiş olabilirsiniz ama şehirde şehir yol bisikleti dağda dağ bisiklei kullanılır :) Mutlaka beğeneceğiniz bir bisiklet bulursunuz .

gok bunu beğendi.
  5. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    seçeneklerden ümit novex.28 inc jant.ümit bisiklet peşinde 270 indirim yapiyor.300 kapatırsın.ümit bisiklette 2 markanın distrubutorlugu var.bu markaları tavsiye ederim.ktm ve mosso.http://www.mossobisiklet.com/urun-detaylari.asp?id=30 bu bisiklet fiyata gore gayet donanım cok iyi.920 tl.peşin 650 alinir.1.95 kalınlık lastik.şehir içinde de gayet kullanışlı.Diger seceneklere bakma derim.

6. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

Günde 1-2 saat sürmeye ne kadar çok yorabilir acaba :)

Özellik bakımından farkları yok sayılır.Hepsinde Zoom maşa, alü kadro. Şekil olarak hoşunuza gideni, bindiğinizde rahat edeceğiniz modeli almanızı öneririm.Salcano özel örüm jant farklı mesela.

Bu arada Ümit bisikletin gelişimini kutluyorum artık güzel makineler yapmaya başlamış tebrikler.

onur tuna bunu beğendi.
  7. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ilk başlarda 1 2 saat olur daha sonra yükselir daha uzun turlara cıkmaya başlar :) ne kadar yorar bilemem bu kişiden kişiye değişir , öyle olmasa şehir bisikleti diye farklı acılarda farklı geometrilerde bisiklet üretilmezdi mtb ye slik lastik takıp satarlardı :)

Mutlu Onur ÖZDEMİR ve gok bunu beğendi.
  8. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    565 TL'lik bir bisiklete kim 250 TL indirim yapıp 300 TL'ye verir? komik olmayın, herkese aynı şeyi yazıp herkesi yanlış yönlendirmeyin. KTM'nin Mosso'nun 2000 TL'lik modellerini alırsanız peşin alımlarda 2000 TL yerine 1750 TL civarı bir fiyata belki alabilirsin ama 565 TL'lik Ümit marka bisikleti peşin en fazla 520 TL'ye falan verirler, fazlası hayal. Sizin mantığınıza göre Ümit'in liste fiyatı 250 TL olan bir bisikletini 250 TL indirim ile bedavaya alabilmemiz lazım. Hiçbir markanın bisikletinde peşin alımlarda bisikletin liste fiyatından %10-15'den daha ucuza satın alamazsınız.

muratt35 bunu beğendi.
  9. ukilavuz

ukilavuz Yeni Üye

Umit icin Antalya bayisiyle konustum pesinde az bisey indirim yapiyor ama oyle denilen gibi 250 tl lik bi indirim yok.
    Mesela novex modelini 450 tl 3 taksit yapti,neo cycle modeli 360 tl 3 taksit yapti

10. Hakkı Satıoğlu

Hakkı Satıoğlu Yeni Üye

Seviye:
    merhaba
    Zaten ticari mantık olarak 500 tl lik bir ürünü (Herhangi bir ürünü) 250 tl lik bir indirimle satan bir markanın üzerine karınıda (hiçbir ticari marka maliyetine satıyorum desede karsız mal satmaz) koyup indirimli olarak 250 tl ye veriyasa o ürünü kimbilir kaça mal ediyodur. Markalar (gerçek Markalar) ürünlerini o fiyatlara mal etseler bile yüksek fiyatla sattikları mallarını okadar indirimlrle satıp marka adınına güvensizlik düşürmeyi istemezler. :)

11. ukilavuz

ukilavuz Yeni Üye

Ümit Novex aldım.

12. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kaça aldın kardeş?

13. Onur Çabuk

Onur Çabuk Üye

Seviye:
    sen biraz daha araştır bence ama ümit alma derim bianchinin bu modelinde mekanik disk var onlar çok sorun çıkarıyor en iyi model aralarından salcano bence mesela bianchi speed lere bakabilirsin hem uzun idare eder
    seni hem bütçeni yormaz salcanonun çok iyi kadroları var yine bakabilirsin onlara da

14. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    verdigim lindeki bisiklet 920 tl.dikkati cekerim.

15. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    hayirlı olsun içlerinden verdigin en mantıklı güzel seçim.

16. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Gökalp bey ,yalnız benim sundugum linkteki bisiklet fiyatı 920 tl.Ümit bisikletde bayag gelişme oldu ve ktm ve mosso dunya markalarını getirdi.Donanım olarak aynı aynı fiyattaki bisikletlerden cogundan compenantları üstün çıkıyor.indirm konusunda cömertler mesela ümit novex 565 tl normal satis.450 indirmis. hemde 3 taksitle. 115 tl gercekden guzel indirim.bu ktm ve mosso da aynısı gecerli.Ben ayrıca bayilere telefon acıyorum bizzat peşin indirimdeki fiyatları yaziyorum.

17. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    hepsinde o kadar indirim yapilmiyor tabiki.mesela mosso nun 1770 tl deore donanım için peşin 1500 bıraktı.novex in fiyatı 565 tl den 450 tl taksitli birde 115 tl indirim bence bayag iyi indirim.

18. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba bende Ümit Novex almaya karar vermiştim.Bisikleti gidip inceledim 12-12,5 kg arasında 1.5 Rubena şehir lastikleri 28 jant bir bisiklet vites fren kolları st_ef 51 arka attırıcı shimano tourney ön attırıcı aynı şekilde tourney.Bisikleti alacağım,bisikletin liste satış fiyatı 565 TL bisikleti satan kardeşimiz 440 TL gibi bir fiyata bırakacağını söyledi.

19. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bence bu modellerin yerine kron xc250ye bakın derim bizzat gördüm bisikleti bu modellerinden hepsinden daha güzel ve daha kaliteli

20. ukilavuz

ukilavuz Yeni Üye

Bisikleti aldım artık.Öneriler için teşekkür ederim.
    450 tl 3 taksit diye gittim,4 taksitte banka veriyormuş 7 taksitle aldım.