4 Bisiklet Arasında Kaldım

Darth Sirrus

Aktif Üye
Tepki
105
Bisiklet
Specialized
hocam ayrıca disk fren iyidir hoştur ama genel inanış ve söylenen sebepler şunlar (haklı olarak :D) bisikletle suya çamura giriyorsan disk f şart ama tersi durumlarda v fren hem ucuz hem daha basit daha az sorun çıkarır bakımı kolay durmana yeterde artar bile

Scudo
Tepki
0
Hocam, ben de sehir de kullanmak uzere ilk basta dag bisikleti almistim: Giant Boulder. Yaklasik 500 Km sehir icinde, arada da camlica tepesinde(arazide) kullandim. Sehir icinde hep masayi kilitleyerek kullandim. Bazi yokuslari cikmakta zorlaniyordum. Biraz dusundukten sonra gidip sehir bisikleti aldim: Giant Roam XR3. On amortisorlu. Bununla acaip derecede rahat ettim. Baslarda masasini kilitleyerek kullaniyordum ama iasfalttaki ufak engebelerde bile beni rahatsiz ediyordu. Su anda masasinin ayarini en serte getrdim ve surekli masayi acik kullaniyorum. Cok cok rahat, yoldaki darebeleri cok iyi abzorbe ediyor. Her gun Anadolu yakasindan Avrupa yakasina gidip geliyorum. Gunde 25 Km ve dag bisikletine gore acaip rahat ettim. On amortistorlu oldugu icin rahatlikla bir cok bozuk yola da girilebilir. Sehir bisikletlerinin diger adi da hybrid. Yani hem yol hem de dag bisikletinin karisimi seklindeler. Su andaki aklim olsaydi, basta hic dag bisikleti almazdim. Kesinlikle P5 derim ben de.

Musa Duman

Üye
Tepki
2
@ibrahim artun

İbrahim Bey öncelikle yorumunuz için teşekkürler.
Kaldırımlara inip çıkmak vs. gibi akrobasi hareketlerini hiç düşünmüyorum. O sebeple normal bir bisiklet işimi görür sanıyorum.
Dediğin gibi treklere baktım bütceme en uygun görünen FX 7.1

(link)

Linkelerini verdiğim diğer bisikletlere göre daha mı iyidir.

Birde teker inçleri nerde yazıyor acaba?

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bana kalsa salcano 255srd veya 303 srd çok ve orta ve ùst düzeyde iş görür.

Musa Duman

Üye
Tepki
2
@SerkanNamazcı

Serkan Kardeşim açıkçası Salcano hiç düşünmemiştim ama dediğin modellere mutlaka bakacağım.

Darth Sirrus

Aktif Üye
Tepki
105
Bisiklet
Specialized
hangisi daha iyi diye sorunca kime göre neye göre sorusu geliyor aklıma :D bu biraz kişisel tercih öncelikle rengini kadro dizaynını vs ... beğenerek alman lazımki daha sonra içinde uğraşma isteği olsun bu tamamen size kalmış birşey genelde şu ikisinin arasında kalıyo iyi bir kadro daha düşük komponent yada daha sıradan bi kadro ama daha iyi komponent gönül ister ikisi birlikte olsun ama malum ekonomi pek izin vermiyo çoğu insana benim tercihim kadrodan yana olurdu yani bisikletin iskeleti.. sağlam bir kadroya ilerleyen zamanlarda upgrade yapabilirsiniz

trek dememdeki sebep hem kullandığım için hemde kadroda ömür boyu garanti vermesi bu benim için güven demektir geometrisi çok hoşuma gidiyor fx serisinin :D ayrıca yanlış bilmiyorsam eğer cannondale de ömür boyu garantiliydi trek fx serisi 7.0 dan 7.9 akadar olan bir aralığa sahip esas değişim 7.3 başlar denir :D 7.3 altı giriş seviyesi şeklinde düşün kötümü değil tabi ama donanım farkı var kadro alaşım farkı var

aşağıdaki linkte fx ile ilgili bir konu var 7.0/7.1/7.2/7.3

(link)

markaya göre destek hattından da diğer kullanıcı izlenimlerine bakabilirsin

(link)

öncelikle kullanım yeriniz stiliniz ve bisikletten beklentiniz(hızmı arazi performansımı ??) bunları net belirleyin seçiminiz çok daha kolaylaşcak sorduğunuz tekerlek 28 inç

scott sub serisi bence ideali sub 30 dur bunlarada bakın
(link)

trek için fx serisi ayrıca 7xxx serisinede bakabilirsin hybrid modeleri
(link)

mesela benim hayalim asfaltta yağ gibi akan bir bisikletti hep ben fx 7,3 aldım bu sene pek ellemeyi düşünmüyorum ekonomik hasarı bi atlatayım daha sonra komponentleri modifiye edicem herşey bir seferde olmuyo maalesef o yüzden içinize sinsinki binerken zevk alın uğraşma isteği olsun kazasız sürüşler dilerim

• Beğen
Tepkiler: Ali AKTAŞ

Musa Duman

Üye
Tepki
2
@ibrahim artun

Tekrar teşekkürler İbrahim dediğim gibi 1000 liradan fazla para ayıramam Treklerde 7.3 bu bütçeyi aşıyor ama 7.1 düşünebilirim. Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

Darth Sirrus

Aktif Üye
Tepki
105
Bisiklet
Specialized
rica ederim ne demek elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım umarım kafanızı daha çok karıştırmamışımdır

Musa Duman

Üye
Tepki
2
Selim yorumun için teşekkür ederim

@hakkem

specialized sirrus bütçeyi aşıyor biraz ama fx 7.1'i düşüneceğim. İbrahim de onu önermişti.

Musa Duman

Üye
Tepki
2
@Fuad Melikzade

Kusra bakmayın sizin mesajınızı atlamışım.Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Çok faydalı oldu. XR3 biraz rakam olarak bana fazla ama CRS 3 uygun gibi göründü bana birde roam 2. Ama artık kesin karar verdim şehir bisikleti alacağım ve 28" olmasına özen göstereceğim.