4 Ayda Onbin Bisikletçi Türkiye'de Olacak

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.809
  Beğeniler:
  4.734
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  4 Ayda Onbin Bisikletçi Türkiye'de Olacak

  Alman bisiklet takımları, 2012 kış dönemi antrenmanlarına Kapadokya bölgesi ile Antalya'nın Alanya ve Manavgat ilçesinde başladı. 15 Nisan tarihine kadar Almanya, Belçika ve Hollanda'da 35 bisiklet takımının Antalya ve Kapadokya bölgesinde pedal çevirmesi bekleniyor. Alman Bisiklet Federasyonu As Başkanı Toni Kirsc, yaptığı açıklamada 4 ay içinde 35 bisiklet takımını Türkiye'de antrenman yaptırmayı hedeflediklerini söyledi. Antalya'nın Manavgat ve Alanya ilçelerinin iklim ve parkur alanlarının kışın antrenman yapımı elverişli olduğunu belirten Kirsc, yaptıkların anket çalışmasında Alman genç bisikletçilerin antrenman için büyük oranda İspanya yerine Türkiye'yi tercih ettiğini kaydetti. Kirsc, şöyle konuştu:
  4 ay içinde Antalya ve Kapadokya bölgesine 10 bin bisikletçi getirmeyi hedefliyoruz. Alman takımlarının Antalya bölgesine talebi yüksek. Bisikletçiler günlük 110 kilometre pedal çeviriyor. Son yıllarda İspanya'da Mallorca Alman bisikletçilerin taleplerini karşılamada zorlanıyor. Küresel krizle birlikte İspanya fiyatları yukarı çekti.

  4 Ocak 2012

  Aslında bu rakamlar yurtdışında oldukça yaygın olan bisiklet otellerinin bir an önce ülkemizdede faaliyet göstermesinin zaruriyetini gözler önüne seriyor.
   
  d.berkay ve Doğa Can Yaman bunu beğendi.
 2. Cyclist999

  Cyclist999 Bisikletkolik

  Kayıt:
  17 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.188
  Beğeniler:
  849
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Evet, biran önce devletin bu sporcuları nasıl iyi ağırlayabilecekleri hakkında düşünmeleri gerekiyor. Sporcuların döviz girdisinde değilim, bulundukları ortamda Bisikleti gösterecekler topluma. Bu çok büyük birşey. :) İyi forumlar.