Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4. Ay Temizliği Yaptığım Bisikletimden Birkaç Fotoğraf

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Çağatay Çağlar tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba Bisiklet Forum Ailesi. Bir kısmınızın bildiği gibi çok uzun uğraşlar, forum başlıklarını talan etmeler, bisiklet kullanıcılarının kafalarını şişirmeler, kararsızlıklar, toplamda 1 aylık bir yoğun araştırma süreci sonrası Salcano City Sport 24 VS şehir bisikletini almıştım. Bisikleti yoğun olarak 3 ay boyunca totalde 980 km yol alarak kullandıktan sonra 4. aya girmemle hem bisikletin kirlendiğini hem de bazı kısımlarının çamur, yağ vb maddelerle birikme yapmak suretiyle eskime havasına girdiğini görüp bisikletimi bu tatil günlerinde balkona çıkarıp üstesinden gelebileceğimi düşündüğüm kısımlarını sökerek güzelce temizledim, itina ile sildim ve parçaları tekrar takıp odama çiçek gibi geri koydum. Aklıma gelmedi ve temizlik öncesi fotoğrafını çekmedim. Aklıma gelseydi aradaki farka şaşırırdınız en az ben kadar :)

En çok şaşırtan kısım elbette beyaz jant seti oldu. Siyah noktalar halinde lekelerle kaplıydı ve adeta jantın rengi değişmişti. Çıkmaz leke sanıp çok korkmuştum ama sabunlu suya batırılmış jantı çizmeyecek türden bir bezle didik didik silinince rahatlıkla çıkıyormuş. İlk ciddi anlamda bisiklet temizliğim olduğundan belki bir kaçınızın ilgisini çeker diye bisikletimin temizlik sonrası birkaç fotoğrafını sizlerle paylaşmak hissi duydum. Sizler de bu tür fotoğraflar paylaşırsınız şahsen bakmaktan mutlu olacağım için :)

İşte karşınızda bütçemin yettiği şartlarda alabildiğim, benim gözümde en iyi şehir bisikleti olan tertemiz Salcano City Sport'um, yol arkadaşım;

Umarım herkese gönlünden geçen bisiklet nasip olu arkadaşlar. Herkese iyi forumlar.

2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Eline sağlık tertemiz olmuş.

3. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Teşekkür ederim. İnanır mısınız bisikletimle 4. ayıma girdim ancak temizlikten sonra tıpkı Haziran ayında aldığım günkü gibi temiz ve yeni gibi oldu. Bisikletini yılda bir defa temizleyenlere tavsiye ederim daha sık temizlemeyi.

4. Furkan D

Furkan D Aktif Üye

Seviye:
    çok güzel görünüyor cimcime :) güle güle kullanın

Miraç AKSEL bunu beğendi.
  5. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    Maşallah çok güzel elinize saglık. 0 gibi olmus

6. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Çok güzel bu City Sport'lar yaa. Eski bisikletim geldi aklıma bi hüzünlendim :( Gerçi yeni sahibi bisikletin hakkını fazlasıyla veriyor her tarafı bagaj olmuş, neredeyse Türkiye'yi geziyor :)

7. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Teşekkür ederim, temizlenince ve çiçek gibi olunca benim de gözüme daha hoş göründü bisiklet :D

8. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Teşekkür ederim, baya uğraştırdı ama severek uğraştım o nedenle sorun olmadı. Sık sık bu temizliği yapıcam, bisiklet aşkım kabardı resmen :D

9. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Fiyat/Performans açısından benim gözümde en iyi şehir bisikleti. Biraz iddialı bir söz ama gerçekten öyle. Bu kadar düşük fiyata bu denli iyi parçaların takılı olduğu şehir bisikleti araştırmalarıma göre pek yok. Bütçem 1200 lira civarlarında olsa elbette bunu tercih etmezdim ama bütçe doğrultusunda cidden doğru karar aldığımı her geçen gün daha da iyi anlıyorum. Gerçekten güzel bisiklet :) Senin bisiklet lacivertti yanılmıyorsam?

Berk Mercancı bunu beğendi.
  10. Berk Mercancı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Valla benim biraz daha fazla param olsa yine bu bisikleti alır, üstüne modifiye yapardım gibi geliyo bana :) Kadronun geometrisi jantları olduğundan büyük gösteriyo en çok bu yönünü seviyorum bu bisikletin.
    Aslında lacivert sayılmaz koyu maviydi. Gidon boğazı ve gidonu beyazıyla değiştirmiştim. Aynakol ve sele borusu da beyaz olsaydı heralde satmazdım çünkü beyaz-mavi kombinasyonu çok yakışıyodu bu bisiklete :)

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  11. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum. Zaten jantları büyük bir bisiklet, bir de kadro geometrisi ve çizimi bisikleti iyice dev jantlı bisiklet gibi gösteriyor. O açıdan çok hoş bir bisiklet. Ayrıca Salcano kendisini pek çok modelinin kadrolarıyla da ön plana çıkarmayı başardı ve artık adından söz ettiren bir bisiklet. Üstelik bu düşük fiyata kıyasla bisikletin üzerindeki vites ve diğer komponentler de tatmin edici seviyede. Tabi daha üst şeyler beklenemez bu fiyata. Her açıdan ekonomik ve performanslı bir bisiklet olduğu kesin :)

Lacivertten kastım koyu maviydi ama tam tarif edemedim. Nette fotoğraflarını görmüştüm ancak aldığım yerde nedense yoktu. Beyaz ve o mavi tonunun uyumu gerçekten tartışmasız :) Aslında ben bembeyaz bir bisiklete heves etmiştim ama renk seçeneğim yoktu ben de bunu aldım. Zamanla da alıştım, sadece ve hoş bir rengi var. Beyaz maşa, sele ve jantlarla da uyumlu duruyor.

Sence gidonu biraz daha öne eğdirirsem sıkıntı yaratır mı? Ne düşünüyorsun?

12. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Çağatay Kardeşim Ayna gibi olmuş,ilk günkü gibi Maşallah.Ellerine sağlık.

13. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Teşekkürler Kadir abi :) Temizlik sonrası bugün siftah turu atıcam. Sanki bisikleti yeni satın almışım gibi bir hissiyat var :D

14. Berk Mercancı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Benim bisiklet 2011 modeldi, 2012 modellerde de mavi rengini çıkarmamışlar. Gidon konusuna gelince, denemeden bilemezsin :) Alcaksın eline alyanı ayarlıcaksın, bi süre kullancaksın, baktın olmuyo o zaman değiştirirsin.

15. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    yer sorunu olmasa bende bir yol bisikleti almak isterim aldığım bisikleti koyacak yerim bile yok malesef şimdiden sorun olmaya başladı

16. SALİH TUNÇKIRAN

SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

Seviye:
    yakıyor ortalığı, ışıl ışıl olmuş. eline sağlık.

17. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    sakınan göze çöp batar dikkat et :in:

18. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Muhtemelen o sebeptendi. Henüz alyan takımı alamadım o nedenle kendim değiştiremiyorum gidon açısını. Artık haftaiçi bisikletçiye gidip deneyeceğim orada bakalım.

Evet yer sorunu ciddi bir problem, odamdan başka bisikleti tutacak yer yok ve odamda da ciddi yer kaplıyor ama alıştım yani en azından yürünecek, yerde mekik çekilecek yer var halen :)

Teşekkür ederim, bakım yapmazsak çamurdan, kirden iyice eskiyecek. Çok iyi etmişim dedim temizlikten sonra, tavsiye ederim.

19. Erdinç ALTINÇEKİÇ

Erdinç ALTINÇEKİÇ Kıdemli Üye

Adı:
    Erdinç A.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben de aynı dertten şikayetçiyim... demek ki çözümü varmış... teşekkürler!

20. Çağatay Çağlar

Seviye:
    Öyle lekelerdi ki direkt jant setini değiştirmen lazım türünden rezalet lekelerdi. Sabunlu su anında söktü attı ve fotoğraflarda net görülüyor jantlar bembeyaz ve ışıl ışıl oldu, ilk aldığım günkü gibi. Resmen bisikletime olan sevgim arttı.