4-5 Nisan 2015; IV. Çanakkale Şehitlere Saygı Bisiklet Turu; Savaşın 100. Yıl Dönümü

olympos

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Enes
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
istanbuldan kalkacak otobüslerde bana da yer varsa geliyorum

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Toros

Demek ki orada maksat şehit kokusu almak değil, sosyal ortam olsun ego tatmini olsun vesaire. İnsanlar herhalde bir dünya savaşında askerlerin uykularında huzur içinde öldüklerini zannediyor. Filistinde Suriyede her gün insanların tepesine yağan bombalar gibi Çanakkale. Gemiler bombardımana başladığında siperde durup beklemek zorundaydı asker, çünkü bombardıman biter bitmez düşman piyadesi hücuma geçecekti. Onun için üzerlerine yağan top mermilerinin kendilerine isabet etmemesi için (veya belki de isabet edip şehit olmak için) dua ettiler. Yapacakları tek şey buydu. Çanakkalede Türk siperleri kopmuş kafa kol bacaklardan geçilmiyordu. Senin 100 sene sonra mezarı başında bando çalman için değil, ruhu için bir dua edersin belki diye....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bando çalıp oynamak mı !! doğru okudum değil mi ?

- o tarihlerde bir yaşına basacak olan kızım ve eşimle dedim ki tura katılalım ama şu yazılanları okuyunca insan hayret ediyor. orada bando çalıp oynayan insanların arasında benim ne işim olabilir. bu olsa olsa 3-5 kişi bir araya gelip aklını kaybetmektir en hafif tabirle. küçük kızım yüzlerce bisikletliyi görsün hem de ona atalarının tarihi anlatayım diye düşünürken adamlar bando çalıp oynamış !!

daha önce başka bir konuya da yazdım bu bisiklet camiasındaki egoyu anlamış değilim. bu egoya izmir de katıldığım birçok turda defalarca bu rast geldim. ve kendi başıma binme kararı aldım. sadece canım isterse katılırım. tek başıma rahatım. en iyisi aile ile pedallamak ego yok sıkıntı yok. miss.

diğer spor dallarında da mı öyledir yoksa sadece bisiklet sporu yapanlar mı böyle anlayamadım hala. birkaç kişi bir araya geldi mi hemen grup kurmaya çalışma ego patlaması yaşama nasıl bir şeydir. sözlerim gözlem üzerinedir. lütfen yanlış anlaşılmasın güzel insanları ayıklamayı iyi bilirim. ayrıca belki on-yirmi kişi yapmıştır bunu herkesi aynı kefeye koymuyorum da bunun olması cidden üzücü.

o zaman ne yapıyorum. otelde yerimi ayırtıyorum, arabaya bisikletleri yükleyip grubun en arkasından kendi başıma ailemle gidip geliyorum. dönüşte de bozcaadaya uğradım mı tamamdır.evet.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
@Kerim BEŞER
Tebrik ederim sizi. Zorlu bir güzergah. Özellikle Kumbağ-Mürefte arası.

• Beğen
Tepkiler: Kerim BEŞER

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@murat serbet
Evet uçmak dere çok rampalı fakat bi okadarda keyifli bir yol sonrası düz zaten... Turun en zor kısmı şarköyden ilk çıkış güneyliye giderken kısmı idi çok rüzgar ve bitmek bilmiyen rampalar vardı :)

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar bu seneki etkinliği İstanbuldan direk bisiklet ile gidip zaman ve kondüsyon yeterli olursa bisikletle dönecek olan varmı ?.Dönüş belki otobüsle olabilir.Avrupa yakasından etkinliğe katılacak arkadaşlar kimler?

Konuyu bilmeyenler için bu da linki (link)

• Beğen
Tepkiler: yusuf ünlü

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Etkinlik sitesi yayına açılmıştır...

(link)

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Gökhan Toros
Bu tarz etkinliklerde zaten hissetmen gerekeni hissedemezsin.Bos beles adamlar adamlar gelir takilmak için ve anlamini kaybettirir.

O yüzden gidersem bir gün anlam ve önemini kavrayabilen arkadaslarimla toplasiriz gideriz saygimizi sükranlarimizi sunar döneriz.Bu islerin kalabalik her yerden gelenlerle saglikli bir sekilde yapilabilecegine inanmiyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aslında katılacak arkadaşlar organizasyona müdahale edip ilk gün programını biraz erkene çekip, parkura Anafartalar cephesini ve özellikle Kireçtepe Jandarma Şehitliğini de ekleseler savaşın ruhunu biraz daha yakından koklayabilirlerdi diye düşünmeden edemiyorum.

Uzak diye, turların ve bireysel olarak da kimsenin gitmediği, ama birkaç bölük askerimizin, düşmanın sağ kanadımızı çembere alma teşebbüsünü önlediği yerdir Kireçtepe Şehitliği (14-17 Ağustos 1915). Mıcır asfalt- toprak karışımı bir yolla tırmanılarak çıkılır. Orada yalnız, sessiz, sakin dalgalanan bir bayrağın altında, osmanlı zamanında yazılmış mezar taşlarının altında yatmaktadırlar.

İnternette gezintilerimden algıladığım, orada savaşan İngilizlerin torunları, bizden çok gidiyor bu yalnız tepeye. Zamanında bu noktaları ele geçirmiştik diye.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaşlar size bugün duyduğumu gördüğümü anlatmak isterim. bu tur neymiş nereye gelmiş bir görün. 1 2 3 ünde neymiş şimdi ney bi bilin diye. baştan söyleyeyim kimsenin tanıdığı tarafı değilim.

çanakkale varol bisikleti bilenleriniz var mı bilmiyorum fakat organizasyonların daha önceki organizatörü ve düzenleyicisi varol bisiklet. varol bey beni tanımaz ismimi de bilmez bu mesajı görünce tahmin yürütebilir sanıyorum. tura gelip gelmeyeceğini sorunca ağır sitem etti. plaketlerini gösterdi. şöyle ki bu turun fikrini ortaya ilk atan 3 kez düzenleyen yine varol bisiklet. plaketleriyle belgeleriyle sabittir. fakat sanıyorum daha önce basına da yansıyan valilikle varol bey arasında yaşanan tatsızlık nedeniyle varol bisikletin organizasyonuna el koydu. diğer bir söylemle; "çaldı".

yazdığı yazıları gördüm ama hiçbir şekilde varol beyi dinlemiyorlar ve hatta ayrı bir tur düzenleme istediğini de defalarca reddetmişler.

bu IV. değil rakamsız ilk yeni bir tur olsa anlarım fakat başkasının organizasyonun üzerine konan valiliğin çalıntı organizasyonuna katılmayı şu saatten sonra ben reddediyorum.

banane kardeşim gelmezsen gelme diyebilirsiniz tabi ki ama varol bey işin peşini bırakmayacağını mutlaka bir şekilde izin alınıp onun düzenlediği turun yapılacağını söyledi.

ayrıca bahsi geçen insan sadece bisikletçi değil gençlik spor il müdürlüğünde mevkisinin tam bilmediğim bir pozisyonda ki bir sporcu.

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
Çadırları kendimiz mi getireceğiz yoksa oradan verecekler mi?

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@İsa Yavaş

Çadırlarınızı kendiniz getireceksiniz...

Tepki
11
Bisiklet
Sedona
@S. Onur
bende izmirden katılmak istiyorum izmirden katılacak forum üyesi arkadaşlar organize olalım

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@Hakan Boz

truva turizm sponsor. sorun çıkartacaklarını sanmıyorum.

@M.Ozkul

18 altı bisikletçiler için aile şartı var. ya ailesiyle gelecek ya da noter tasdikli belge.

ayhandeniz71

Aktif Üye
Tepki
560
İsim
Ayhan Deniz
Bisiklet
Whistle
merhabalar yol ücreti bir kişi gidiş dönüş ne kadar.