Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3M kaplama

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mutlu07 tarafından paylaşıldı.

1. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar karbon kadroyu 3m malzeme ile kaplamayı düşünüyorum,araba camlarına kaplanan şu 3m malzemelrden,kaporta ve kapılarada kaplıyorlar,acaba sökmesinde bir sorun olurmu,vede kadroya bir zararı olurmu baya sağlam bir şeye benziyor,bu konu hakında bilgisi olan varmı acaba ?

2. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    3M bildiğim kadarıyla bir marka. Şeffaf koruyucu folyo diyorsunuz sanırım, doğru mu anladım? Folyolar uzun süre bir yüzeyde kalınca sıcak-soğuk göre göre zamanla kemikleşiyor. Bunun süresi folyoya göre değişir, üreticiden sağlıklı bir şekilde sökebileceğiniz süreyi öğrenebilirseniz ona göre hareket etmeniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

mutlu07 bunu beğendi.
  3. oktayakgoz

oktayakgoz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hazir kisken bende dusunuyorum kaplamayi. Konu hakkinda bilgisi olanlar fikir verirse cok iyi olur.

mutlu07 bunu beğendi.
  4. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    vala arkadaşlar bu folyo araba camlarına siyah şefaf değişik renklerde uygulanıyor,sanayide gitim konuştum adam 250 tl den bahseti bende bir araştırayım dedim,internetde 150 ye değişik rakamlarda satılıyor bu ürün ama işde kendimiz nasıl uygularız,yada bu konu hakında bilgisi olan varsa,güzel bir ürün aslında,taş sekemelre,cizilmelere oldukça dayanıklı sonuçta cama kaportaya değişik muhtelif yerlere uygulanıyor ama işde benim bir bilgim yok telefon ekranındada var 3m em en iyisiymiş bizleri aydınlatıcak,bilgilendiricek kişiler konuya gelse güzel olur

5. Yunus M.

Yunus M. FOREVER MTB

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    arkadaşlar belki alakasız olucak ama ben ALU kadroya kaplama yapılabilir mi diye danışmıştım.. normal bildiğimiz araç kaportasını kaplayan filmlerden.
    cam filmi değil. bisiklette tutunmayacağını söyledi arkadas ama ne kadar doğrudur bilemem.. filmin kıvrımlarda tutunmayacağını kısa sürede köşelerinin atacağını söyledi. yaptığına pişman olursun fantazi arama :)dedi.

mutlu07 ve Hamit.Ç bunu beğendi.
  6. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Doğru söylemiş. Düz alanda çok iyi, hafif bombelerde ısı tabancasıyla yine iyi ama bisikletin kıvrımlarında çok çabuk atma yapar. Düz zeminde 10 yıl kullan ama kıvrımlarda çok işe yaramıyor.

Onun yerine şöyle ürün var. Bunun şeffaf olanıda var.

Yunus M. bunu beğendi.
  7. Murat A

Murat A Velocity216

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    En iyisi bisikletinizin ureticisine sormak saniyorum...

8. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar fren kablosu kadroya değdinde zarar vermesini önlemek için yapılan bant felan uygulama yöntemleri varya,işte benim bisikletin fren kablosu zarar vermesin dye 3m ufacık bir şefaf kalın biraz folyo döşenmiş vede hiç beli değil,ama yandan tırnakla baktığımda,bayada kalın bişey olduğunu fark etim,ayrıca kıvrım felan olayı bence hikaye,kıvrımlı bölegelerede uygulanıyor vede atma felan olmuyor sonuç olarak bu benim düşüncem,çünki uğraşmak istemiyor çoğu kaportacı sanırım,hepsi burda da satılıyor bir parça alıp en azından kadroda,alt boruya yapmayı düşünüyorum,karbon ayakabının tabanınada yapmayı düşünüyorum ama ayakabı altı biraz girintili çıkıntılı,aslında önce ona uygulamayı düşünüyorum,yokmu fikri olan.aslında önemli bir kkonu bence

9. altughansinan

altughansinan Aktif Üye

Adı:
    Altuğhan Sinan Aydınoğlu
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben hiç anlam veremiyorum bu kaplama işine. Bisikletin boyasında çizik olması neyi değiştirecek? Sadece estetik kaygılarla bisikletim çizilmesin boyasına zarar gelmesin diye bu tarz şeylerin yapılıyor olması bence çok saçma. Bisikletimi yeni aldığım zamanlarda nişanlım ben evde değilken bisikletimi kullanmış ve düşmüş. Beni aradı ve düştüm kolum yüzüldü kanıyor biraz ama bisikletin bi şeyi yok sadece minik bi çizik var dedi. O zaman bisiklet paramparça olsun önemli değil senin kolun kanamasaymış demiştim. Şimdi bisikletim o zamandan çok farklı. Kadro hariç her şeyini değiştirdim. Kadroda o minik çizik hala duruyor ve eğer orada koruyucu kaplama olsaydı ve kadrom çizilmemiş tertemiz duruyor olsaydı ben bisikletime her bindiğimde bu olayı hatırlamayacaktım. Bırakın çizilsin arkadaşlar. Satarken çizik var dersiniz hepsi bu. Zaten birazcık da olsa düşünebilen biri ikinci el alırken çizik vuruk olacağını bilerek alacaktır bisikletinizi.

10. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    3m olayı güncel