Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3D Led Tv Tavsiyesi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Eser Sevinç tarafından paylaşıldı.

1. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar 3D Led Tv almayı planlıyorum, bütçe 1500-1600tl ye kadar ideali 42" tavsiyelere açığım aklımdan LG nin iki modeli var ama nedir ne değildir pek bilmiyorum, internette araştırdım, ağzı olan konuşyuor, bilen bilmeyen sallamış :)
    Özellikle kullandığı tv nin performansındna memnun olan/olmayanların görüşleri çok önemli.
    Yardımlarınızı bekliyorum.

2. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    lg kullanıyorum yaklaşık 2 yıl oldu alalı çok ama çok memnunum. model lg47la640s

Şu an tek tük bulunuyor piyasada, muadili modellerden alabilirsiniz. Bendeki televizyon 3d 400hz ve en güzel tarafları usb den 2tb diske kadar desteklemesi, bir çok kodek uyumu olması ve dijital ses çıkışı olması

Eser Sevinç bunu beğendi.
  3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  4. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  5. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hazır konusu geçiyorken ben de Eser'in başlığına (affına sığınarak) musallat olayım madem :).

Bu led televizyonlarda smart'sız, 3d'siz model yok mu?
    Yakın bir zaman evleneceğim, bu yüzden eşya bakıyorum ama kullanmayacağım özelliklere para vermek istemiyorum. 3d zaten kullanmam, smart özelliği de çok ilgimi çeken bir şey değil. 1-2 HDMI girişi, 1 de USB girişi olsun yeter bana :) Yoksa illa böyle 3 boyutlu ve alengirli mi olmak zorunda led televizyonlar?

tekkir ve Eser Sevinç bunu beğendi.
  6. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Piyasada 200Hz. 400Hz. vb. modelleri almadan önce panelin gerçek frekansını yani yenileme hızını öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için de ya kullanım kılavuzunu didik didik edeceksiniz, ya da televizyonun panelinin modelini öğrenip ona göre nette araştırma yapacaksınız. Ben de LG'nin 3D televizyonunu kullanıyorum. Televizyon aslında 100Hz. frekansta fakat televizyon içindeki yazılım ve donanım ile bu frekansı 400Hz seviyesine çıkarabildiğini iddia ediyorlar. Bu teknolojilerine de Motion Clarity Index(MCI) demişler. Yani aslında 400Hz. değil. Samsung aynı olaya farklı bir isim koymuş, CMR(Clear Motion Rate) olsun demiş. Panasonic de BLS(Black Light Scanning). Bu böyle her markaya göre değişen ama aslında hepsinin aynı şeyi anlatmaya ve müşteriyi aldatmaya/yemlemeye çalıştığı pazarlama tekniğidir. Panelin nerede üretildiği de önemlidir. Samsung TV alıp panelinin Çin'de veya Macaristan'da üretildiğini duyarsanız şaşırmayın. Güney Kore'de üretilen panelleri bulmaya çalışın ve abartılmış frekans değerlerine aldanmayın. Full HD diye tanımlanan yüksek tanımlı görüntüyü işleyebilen televizyonların 32" ve üzeri boyutları için önerilen minimum temel yenileme hızı 100Hz'dir. Yani 200Hz diye alıp bunun sonradan bu değere ulaştığını, aslında 50Hz. olduğunu görürseniz üzülmeyin baştan uyarayım. Hiçbir iyileştirme olmadan temelde 50Hz. ile 200Hz. olan iki ayrı televizyon arasında çok bariz görüntü kalite farkı ve ekranda hareketli olan nesnelerin keskinlik farkı vardır. 50Hz. televizyonda koşan bir adam kasarak, arkası da hafif bulantılı bir görüntü oluşturabilir(HD için). 200Hz. televizyonda ise bu kötü görüntü hissini göremezsiniz. Kısacası model değil panel önemlidir. Akıllıymış, 3 boyutluymuş, dâhili kablosuz adaptörü ve uydu alıcısı varmış vs. bunlar hep sonraki kriterler olmalı. Bol şans...

7. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    3D siz ve akılsız çok kaliteli televizyonlar var merak etmeyin. Panel konusunu okuyup ona göre bir model araştırın ve seyrin keyfine varın. Gerisi tırı vırı...

Edip Dinçer bunu beğendi.
  8. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    düzeltme: dijital değil optik ses çıkışı olacaktı :D

9. Nazif_brs

Nazif_brs Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok fazla forumlarda mesaj yazmayı seven biri değilim ama TV mesleğime girdiği için dayanamadım atladım konuya.Halil beyin dediği gibi piyasadaki 200 veya 400 hz diye satılan tv lerin neredeyse tamamının paneli 100 hz dir ki işi götüren aslında panel hz dir. Nisan ayından itibaren 2014 modeller satılmaya başladı buda demek oluyorki artık arkadaşlarını kullandığı 47la640s veya 42lm660s modellerini bulamazsın. Geçen sene %65 lik bir dilimle LG türkiye pazar payını aldı. %35 lik kısmını samsung ve diğer markalar alıyor. Benim mağazamda da en çok satılan LG artık kullanıcının kafasına yerleşmiş. Direk LG tv varmı diye geliyorlar artık. Konuyu toparlamak gelirse Samsung vey LG ikiside çok yakın markalar en büyük farkları 3D teknolojisi. LG nin kullandığı gözlük sistemi 720p kalite verir ama baş ağrısı yapmaz. Samsung 1080p kalite verir ama baş ağrısı yapabilir. bunda karar ver ilk önce hatta mağazalarda dene. LG 42LB620 Samsung ta 40H6270 modellleri aradığın fiyat aralıklarındadır ama LG de Smart yok sadece uydu ve 3D var.

10. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  11. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yok ilk söylediğin doğruydu. Optik ses diye birşey olmaz. Dijital veya analog ses olur. O sesin iletilmesi için kullanılan kablo ya koaksiyel ya da fiber optik kablodur. Fiber optik kabloyla iletilen digital ses olduğundan optik çıkış diye hitap edenler vardır. Yanlış bir kullanımdır...

BFOkuru bunu beğendi.
  12. Nazif_brs

Nazif_brs Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Şimdi reklamlarda gordum 42la640 kliksada 1599 tl bence al

13. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba bende 42la620s var ses sistemi hariç 10 numara televizyon 660 tan sonra tv kandinden subwooferlı geliyor komşumuzda 47la670s var hem boyutu açısından hem de ses sistemi olarak 10 numara 5 yıldız televizyon salona 47 inçi ve subwooferlı serilerden almanızı şiddetle tavsiye ediyorum

14. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Valla özelliklerinden bakıp düzeltme yaptım, demek ki oraya yazan da bir o kadar bi haber benim gibi :D

15. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    3D ve Smart özellikleri çokta gerekli değil bence. Bu sene bizim fabrikada düşeş denk geldiği için almıştım bir tane 47" 3D. Ama şimdiye kadar bir tane 3D filmi baştan sonra oturup seyretmedim. Smart özelliğinde de sadece youtube kullanıyorum nadiren. Ara birimi bilgisayar gibi seri çalışmadığı için çokta kullanışlı değil açıkçası. Ayrıca Dts ses çözebilmeli alacağınız tv veya dts passthrough özelliği olacak ki ses sisteminiz halletsin. Samsung'un bazı modelleri Dts destekliyor diye biliyorum. Topladığım 3D filmler ekseri Dts sesli olduğu için tv'nin medya player'ı ile oynattığınızda ses alamıyorsunuz. Harici 3D media player edinmeniz gerekiyor. Extra maliyet demek bu da. Bizim Vesteller uzun süredir lisans problemi nedeniyle Dts destekli üretilmiyordu ancak geçende Dts destekleyen modeller çıkaracaklarını duydum yazılımcı arkadaşlardan. Yine 3D tercih ediliyorsa aktif-pasif gözlük olayına dikkat etmekte fayda var. Aktif gözlükler maliyetli oluyorlar. LG'nin pasif polarize tekniği fiyat / performans açısından daha çok yaygınlaştı ve tercih ediliyor... Sözün özü bence 3D ve smart gereksiz, yok bütçem var alacağım derseniz de dts ses olayına özellikle dikkat etmenizde fayda var...

16. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    3D Led TV tavsiyesinde bulunamayacağım. Sadece 3D, SMART TV gibi özelliklerin size ne kadar gerekli olduğunu düşünmeniz için hatırlatma yapayım dedim. 2-3 yıldır 3D'li Smart'lı Plazma TV'miz var. O zaman biraz aceleyle ve tam araştırmadan aldım. Şimdiki aklım olsa 3D ve Smart olmayan bir TV alıp en az 500 TL daha karlı çıkardım işten. 1 kere bile 3D film vs seyretmedik. SMART'ı da çok çok nadir, kendimi zorlayarak, kullanmışş olmak için 3-5 defa anca kullandım. Bana HDMİ ve USB girişi yetiyor. USB'den filmlerimi izliyorum, HDMİ'dan da digiturkplay sitesinden açtığım maçları aktarıp izliyorum TV'de.

Satış elemanları vs sizi direk böyle TV'lere yönlendirir ama bence iyi düşünün 3D ve SMART ihtiyacınızı.

17. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    LG en güzeli hem telefon hem televizyon..... :in: :alkis:

18. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Açıkçası yukardaki arkadaşa katılmıyorum çünkü 3d ve smart özelliği olmayan bir tv piyasada yok 47pf9705 philipsin modeli var salonda oturma odasında da 42la620s var lgnin modeli oldukça akıcı smart konusunda ama oturup film izlemek isterseniz ambilight özelliği ses sis temi görüntü kalitesi olarak 5 sene önce(?)nin tvsi olmasına rağmen lgden çok daha kaliteli

19. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yani mesela hali hazırda piyasada satışta olan Samsung UE-42F5070 modelinde ne 3D ne de Smart TV özelliği var. Yoruma katılmıyor olabilirsiniz; ama bu sizin doğruyu söylediğiniz anlamına gelmiyor ne yazık ki. Yavaş yavaş tüm televizyonlara Smart Tv özelliğinin eklenip bu özellik standartlaştırılıyor deseydiniz birşey diyemezdim. Var deyip geçebilirdim de; ama araştırmanız için özellikle model yazdım. Kusura bakmayın...

20. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    herkes bir şey demiş bende diyim bari ,

son tv im lg32La620s ki tavsiye etmem nedenleri 1. İçinde nexstar uydu var deniiyor ama dandik , Arada sırada bazı kanallar kayboluyor , sürekli yeni arama yaptırıyorum,
    2. si internetten dizi yada film izlediğimde yüklenemiyor hatası alıyorum yada bir müddet oynatıyor ama çoğu kez sonunu getiremiyor. Gene bilgisyarı bağlayıp izliyorum ,

ilk tv im ise bu işin başlangıç noktalarından olan Samsun 40b650 serisi ki herkes iyi bilir , tv den çok memnunum birdaha asla lg almam 6 yıl önceki samsung teknolojisi bile daha iyi
    alırsan samsung al derim en basiti 1 yıl lg kumandası bile 5 yıllık samsung unki yanında hurdaya döndü ,

Cem Ö. ve Eser Sevinç bunu beğendi.