39 yaşında ilk bisiklet

ratig

Üye
Tepki
3
İsim
Tanju
Bisiklet
Carraro
Hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanın.

Bugün itibariyle ben de bisikletli oldum 15 yıl aradan sonra. Paslanmıştırız kesin açmak biraz zaman alacak.

• Beğen
Tepkiler: buzgibi01
Scudo

buzgibi01

Üye
Tepki
58
İsim
Emre
@H. Sert Bende gidip gelmeye başlamıştım tamki bir kızım oldu ,şimdi sadece akşamları gidip geziyorum kısa turlar olarak işi'de boşladım zaten.Ama gerçekten kısa bir sürede çok faydasını gördüm diyebilirim uzun yıllar içtigim kötü alışkanlığımı bırakmama vesile oldu.Ve kilo vermeme çok faydası oldu .Sadece çok geç kaldığım için üzülüyorum..

@ratig Paslandığımız konusunda hemfikiriz samimi bir arkadaşım var Adana'da Yarış bisikleti antrenörü akşam gezmeye çıkmıştık tabiki onun gibi olamıyoruz ama zamanla açılacağıma eminim :)

• Beğen
Tepkiler: ratig

uncass

Üye
Tepki
31
İsim
Mustafa
@buzgibi01

@scitakoglu

bisiklet sürmeyi bu bisiklette öğrenmiştim. yaşım şu anda 50. şu günlerde bende de depreşti bisiklet aşkı ve gittim bir bisiklet aldım kendime. ve şimdi ne diyorum biliyor musunuz, "keşke yeniden bisiklete binmek için 39 yıl beklemeseymişim".
siz benden 11 yıl daha şanslınız. kazasız belasız, uzun yıllar kullanmanızı dilerim.

buzgibi01

Üye
Tepki
58
İsim
Emre
@uncass İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim azda olsa geç kalmış gibi hissediorum.Alah uzun ömürler versin daha çok bineriz.

• Beğen
Tepkiler: uncass

bike trent

Üye
Tepki
0
İsim
ismail
hayırlı olsun inş bizde yeni bir bisiklet alırız

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben çocukluktakileri saymıyorum. 20 li yaşların sonunda bir dağ bisikleti alıp tekrar başladım o zaman şimdiki gibi internet forumlar falan yok bilmiyoruz tabii en iyisi bianchi dağdır diye biliyoruz :D

Sonra 35-40 arası evlilik çoluk çocuk bel fıtığı derken bırakmak zorunda kaldım ve sattım.

Geçen sene 47 yaşında merida CW100 ile hızlı bir geri dönüş yaptım. 1 yıl içinde 1000 km civarı yaptım ki iş saatlerimi aileye zaman ayırmak falan gibi şartları düşünürsek gençlerin 5000 yapmasına denktir herhalde :) :)

48 yaşımda da yola geçmek istiyorum bakalım kısmetse olacak :)

Mühim olan sele üzerinde kendini iyi hissetmek. Öyle hissediyorsanız gerisini boşverin..

Bu arada bizler için bir site var daha önce konu da açtım ama pek talep görmedi.

(link)

• Beğen
Tepkiler: buzgibi01

Klasikci

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Yavuz.O.YILMAZ.
Bisiklet
Diğer
Hala dün gibi hatırlarım her tarafı süngerli ''bmx'imi''sonrasında mavi bir city bike alınmışdı bana.mahalle araları,yoğurtcu parkında binişlerim;sonra bir 25 yıl ara verdik son 5 yıldır klasiğimle yollardayım:)

gokhantig

Forum Bağımlısı
Tepki
362
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@buzgibi01

Hayirli olsun, kazasiz belasiz surusler dilerim. Ayrica "simdilik, alisana kadar" falan demissiniz ya, sakin satmayin. Gordugum kadari ile 17-17,5" bir kadro boyu var, yenge hanima paslayin.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@ratig

Öncelikle hayırlı olsun aramızda hoş geldiniz.
Öyle demeyin zamanla alışır vücut, ayrıca lastikler dişli eğer yol için lastik takarsanız performans olarak ekstra güç harcamanız gerekmez.

buzgibi01

Üye
Tepki
58
İsim
Emre
@gokhantig İyi dilekleriniz için teşekkür ederim kadrosu 18,5 kadrosu var.satma anlamında dememiştim,Daha iyi bir modele geçene kadar bana eşlik etsin sonrasında eşime söz verdim dediğiniz gibi

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
42 yaşımda başladım. Niye daha önce akıl etmedim diyemiyorum çünkü sele başına ilk geçişim değil bu. Henüz ortaokul sıralarında Almanya'nın Aalen bölgesinde okurken Çarşamba son ders olan yüzmeye girmek yerine, arkadaşımın bisikletini kullanarak bisiklet sürmeyi öğrendim. Ev okul arası bisikletle gidip geldim. Ülkemize dönünce bisiklet olayı da bitti.

90'ların başında üniversitedeyken bir arkadaşımda yol bisikleti vardı, bana da hep önerdi ama aklıma hiç gelmedi almak, kullanmak. Nasıl bir ruh halimde olduğumu hatırlamaya çalışıyorum ama olmuyor. Çünkü o gün henüz 20'li yaşlarımdaydım, başlasaydım bugün bambaşka olurdu.

2000 başlarında evlenince hem kendime hem de eşime bisiklet aldık. Bir yıl kadar birçok yerde gezdik. Çocuğumuz dünyaya gelince bisiklet olayı da bitti. Ta ki kızımız 8 yaşına gelince biz de tekrar bisiklet almaya karar verdik. Böylece macera başladı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hayırlı olsun, bisiklet diri tutar gençleştirir.
Ben de 4 yıl önce tekrar bisiklete binmeye başladım. Yaş oldu 42, haftada 1-2 kez 40-70 km arası turlarla devam ediyorum.

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
Hayırlı olsun renk uyumu çok güzelmiş

Mnebati

Üye
Tepki
1
Bisiklet
b'Twin
Hayirli olsun kazasiz belasiz pedallamalar. Ufak bir tavsiye kendinize touring lastigi tarzinda bir lastik takimi alabilirsiniz. Yaylaya ciktiginizda tekrar disli lastim takimini takarsiniz. Sehir ici kullanimda cok kolaylik saglar.

ratig

Üye
Tepki
3
İsim
Tanju
Bisiklet
Carraro
@buzgibi01

Arkadaşınızdan aldığınız bilgileri, önerileri bizimlede (uzun aradan sonra yeniden başlayanlar ve paslı olanlar) paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Uzun aradan sonra nasıl başlamalıyız onu bilmek lazım, biranda yüklenip sıkıntı çıkarmayalımda.

Belimde sıkıntılar olduğu için spor yapmak amacıyla başlıyorum.

gokhan53

Üye
Tepki
4
İsim
Gökhan
Hayırlı uğurlu olsun geç olsun güç olmasın :)

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Kazasız, belasız sürüşler. Hiçbir şey için geç değildir, bence çok iyi yapmışsınız. Söz meclisten dışarı hele çocukları olanların herkesten önce alması lazım. Hem içimizdeki çocuğu tekrar bulmak hem de onlara örnek olmak için.