39 yaşında ilk bisiklet

Scudo

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Hayırlı olsun;
4 sene önce 35 yaşında bisiklete başlayan bir olarak söylüyorum ki, düzenli binerseniz 6 ay-1 sene sonra kendinizi 20'li yaşlarınızda bile hissetmediğiniz kadar iyi hissedeceksiniz ;)

buzgibi01

Üye
Tepki
58
İsim
Emre
İyi dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim. Bu sayede yıllardır süren kötü alışkanlığımı da bırakmış durumdayım

• Beğen
Tepkiler: Berk Akgun

mşehirli

Üye
Tepki
38
İsim
Murat Şehirli
Bisiklet
Merida
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. ben de sizin gibi 40 yaşından sonra merak sardım. Çok zevkli bir uğraş.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun Emre bey.

Bu başlıktan da anlaşılacağı üzere 30 hatta 40 yaş üzeriler için ayrı bir başlık açmak gerekecek sanırım.

Site ortalamasına göre "Siyatiklerim azdı, pedal çeviremiyorum", "Romatizmlarım yağmur diyor" gibi başlıkların olmaması da düşündürücü tabi:))

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
selenin boynu bükük. onu kesinlikle ayarlamalısınız. hem üzerinde durmakta zorlanırsınız, hem de kasıklarınızda ağrılara neden olur.

• Beğen
Tepkiler: buzgibi01

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
@C.Koc kazasız belasız güle güle kullanın. ben de 20 yıl aradan sonra 35 imde aldım bisikletimi işe gidip geliyorum. Arabayla gitmediğim her günü kar sayıyorum. Bisikletinizin sizi dinç tutacağına eminim. Benimki de mtb fakat şehirde kulladığım için yol lastiği taktım konforda ve harcadığınız güçte çok fark ediyor. Dağ lastikleri ise ormanda sürüş için kenarda bekliyor.

• Beğen

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
bir kaç sene önce başlayan biri olarak getirisini çok gördüm. gerek yol parası masraflarım sıfıra inmesi gerek zindelik ve sağlık. merdivenleri herzaman çifter çıkıyorum çünkü tek basamak çok sıkıcı.
tek kötü yanı rampalarda terleyip inişlerde soğuk yemek. onun için biraz masraf yapmak lazım

• Beğen

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
kazasız belasız güle güle kullanın.. güzel bir adım atmışsınız ama yaylaya gideceksiniz diye beklemeye gerek yok, her akşam bi yarım saat turlasanız o bile güzel olur ;)

Klasikci

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Yavuz.O.YILMAZ.
Bisiklet
Diğer
Bende 40 yaşında iken başladım bu spora yaklaşık 5 sene oldu hayırlı olsun.

• Beğen

H. Sert

Üye
Tepki
11
Ben de yaklaşık 10 yıldır uluslararası büyük turları ve yol yarış sporcularini merakla takip etmeme hatta hafta sonu programlarini bile yarış takvimlerine göre ayarlayan biri olmama rağmen ilk bisikletimi almak 36 yaşında nasip oldu. Artik hedef hafta sonu sabah gezmelerinin yanı sıra hafta içi de işe bisikletle gidip gelmek. Belki bi gün birkac haftalik bir ege turu yapmak ta nasip olur..

• Beğen