Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3700, xc1000, hussar? Hangisi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında aykutt tarafından paylaşıldı.

1. aykutt

aykutt Yeni Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar! 2002 yılında bianchi focus almıştım; çok konforlu, sağlam bisikletti. Çalınana kadar hiç bir sorunum olmadı:( Şu sıralar bisiklet almak için araştırma yapıyorum.Gördüğüm kadarıyla Bianchi eski kalite ve güvenini kaybetmiş. Önceden hiç duymadığım Trek, Kron, Sedona ve Amoebayı tavsiye ettiler. Forumda da bu bisikletlerde kullanılan parçaların isimleri verilmiş fakat bu konuda bilgili olmadığımdan bişey anlamadım. Dağda,taşta ve düz yolda kullanacağım. Fiyat olarakta trek 3700, Kron xc1000 ve Ameoba Hussar bana uygun. Bu üçü arasında kaldım. tavsiye ve önerileriniz nedir? Şimdiden teşekkürler...

2. Ginger Fergus

Ginger Fergus Aktif Üye

Seviye:
    Bianchi ekolünden ayrıldığınıza sevindim, herkim size yukarıdaki marka ve modelleri tavsiye ettiyse doğru yapmış. Aynı fiyat kategorisinde her birisi gönül rahatlığı ile alınabilecek bisikletler bunlar. Trek bir dünya markası ve kalitesi tartışılmaz 3700 türkiyede satılan en alt model . Tatmin edeceğinden eminim ama fiyat / performans oranı marka kalitesi haricinde diğer bisikletlerden biraz düşük olabilir. KRON son yıllarda piyasada en atakda olan marka, çok tutuluyor forumda çok kullananı var ve fiyatıda kaliteside çok iyi, Hussar içinde benzer şeyler söylenebilir rahatlıkla. siz bisikletleri görün , biraz dokunun , üzerinde bir hissedin kendinizi , sonrasında istediğinizi seçin. sonrasındada güle güle kullanın.

3. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Amoeba Hussar: 575 Ytl,
    Sedona Sd 771: 535 Ytl,
    Kron Xc 1000: 550 Ytl...

Bu üçünden birini alın derim. Bu üçünden dış görünüş olarak hangisini beğenirseniz onu alın.

4. aykutt

aykutt Yeni Üye

Seviye:
    sağolun arkadaşlar. pzartesi günü efordan xc1000 aldım. Aldığım gün 15i yokuş yukarı olmak üzere 30 km yol yaptım. Çok rahat bisiklet. Fakat Yol boyunca Ön amortisörler çokça yağ kaçırdı. bu normal midir? Değilse ne yapabilirim? Bir de vites 3teyken kendi kendine 4e atıyor. Kendim nasıl ayarlayabilirim?. şimdiden teşekkürler..

5. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Efor Bisiklet'e yakınsan götür bisikletini, orada yardımcı olurlar. Hem nasıl ayarlandığınıda kendin görerek daha iyi tecrübe etmiş olursun.

6. aykutt

aykutt Yeni Üye

Seviye:
    Maalesef! Kocaelideyim . Bisikleti götürüp tekrar getirmek , hele 15 km uzaklıktaki umuttepeye çıkarmak zor olacak gibi.:( amortisorün yağ kaçırması sorun çıkarır mı? çıkarırsa tabiiki mecburen götürürüm;)