Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

36 telli jant 18 telli olurmu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında şener incesu tarafından paylaşıldı.

1. şener incesu

şener incesu Aktif Üye

Seviye:
    standart 36 veya 32 telli jantlar tel eksilterek 18 veya 16 telli hale getirilebilirmi, teoride zaten bi sorun yok ancak pratikte nası olur bilen varmı deneyen yada kullanan, ilginize şimdiden teşekkür ederim.

saygılar

2. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Daha önce hiç böyle birşey görmemiş ve denememiş bir kişi olarak tahminen konuşuyorum. Bisikletin gidişinde bir sorun olmaz. Sonuçta 1 tel atlayıp 1 tel çıkaracaksın. Dengede sorun yok. Fakat akort ayarın çok çabuk bozulur gibi geliyor bana. Bu sırf görğntü için yapacağım diyorsan yapma derim. Orijinali her zaman daha iyidir. Ama yine de sen bilirsin..

3. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Forumda hafiflik için bunu yapanlar var yanılmıyorsam. Tekerlerin sağlamlığını fazla önemsemiyorsanız olabilir, neden olmasın..
    Yalnız yola çıkmadan önce yanınıza taksi parası almayı ihmal etmeyin, yolda kalmanız olası :rolleyes:

sonEr´´ ve şener incesu bunu beğendi.
  4. şener incesu

şener incesu Aktif Üye

Seviye:
    acaba 16-18-20 telli jantlarda özel bi güçlendirici varmı. ama deneyenler yazarsa daha güzel aydınlanacağımızı düşünüyorum.

evet deneye arkadaşların tecrübelerini artılarını eksilerini bekliyruz lütfen. ha bu arada bisiklete binen en ağır kişi 70 kilo olacak çoğunlukla kızım binecek oda 35-40 arası ve muhtemelen asfalt kullanımı olacak bunlarıda göz önünde tutmak lazım tabii

saygılar

5. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tellerin her birine binen yük 2 katına çıkacak görünüşe göre. Eğer kopmazsa ki hiç sanmıyorum kullanılabilir ama kısa sürede akord bozulması vs gibi sorunlar yaşamanız mümkün. Araziye gireceğinizi hiç varsaymıyorum bile :)

6. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    18 veya 16 telli jant geometrisi cok da sağlam değil. 36 veya 32 telli bir jantı telleri azaltarak 18 veya 16 yapmak bana hiç mantıklı gelmiyor. Ne tip tel kullanırsan kullan geometriden dolayı aşırı esneyecektir. 18 veya 16 tel yapmak istiyorsan 18 veya 16 tel için yapılmış bir jant kullanmalısın. 36 telli jantın bazı tel yerlerini boş kalması sorun değil ama 36 telli bir jant ile 18 telli geometriyi tutturman olanaksız. Son olarak eğer az telli jant istiyorsan 24 telli jant tavsiye ederim. 24 tel geometrisi en sağlam geometridir.

7. şener incesu

şener incesu Aktif Üye

Seviye:
    ancak maksat burada ucuz yollu bi görsellik oluşturmak mevcutu kullanarak 24 telli orjinal olanlar yani bildiğim kadarıyla epey pahalı

8. Aydın Yıldırım

Aydın Yıldırım Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Bu tip bir jant seti ile her araziye ve yola rahatça girebilirsiniz.Üstelik akkord bozulması gibi bir sorun da yaşamazsınız.

9. şener incesu

şener incesu Aktif Üye

Seviye:
    ancak dediğim gibi burada maliyette önemli böyle bi jant seti ne kadar acaba

sonEr´´ bunu beğendi.
  10. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Olur tabiki de... Amaç ne?

11. şener incesu

şener incesu Aktif Üye

Seviye:
    görüntü olarak o tip jantlar ilgimi çekti ancak fiyatları el yakıyor

sonEr´´ bunu beğendi.
  12. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aydın Yıldırım örnek resim sunmus.. dikkat ettiyseniz teller eşit aralıklı 16 noktaya degil 2li gruplanarak 8 noktaya birlesiyor. Standart bir jantta aralık atlasanız dahi 2 teli tek noktaya sabitleyemeyeceksinizdir. Yani görüntüsü icin düsündügünüz seyin sonunda o görüntüye ulaşamayacaksınız da denilebilirinir. Bazı bianchi modellerinde benzer dizilimler kullanılıyor.. Bence o jant setlerinin fiyatları cok yüksek degildir; 2.el olarak belki de bulabilirsiniz onlardan; aklınızda olsun..

13. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Kimse dayanıklılıktan bahsetmemiş bari ben bahsedeyim... 36 tel yerine 18 tel kullanırsanız çember üzerinde 2 tel olması gereken yerde 1 tel olacaktır vede işin en acı tarafı en kırılgan noktada da bir delik var! O bahsi geçen 16 telli jant setleri vs hem arazi için tasarlanmamış hem tel dizilimleri farklı hemde çemberleri daha yüksek profillidir. Amaç birazcık hafifletip jantı dikkatli kullanmaksa evet olabilir ancak ben 16 tane telin ağırlığı için çemberimi ve göbeğimi riske atmazdım. Unutulmamalıdırki kesinlikle dayanıksız bir sistem olur.

14. şener incesu

şener incesu Aktif Üye

Seviye:
    bu fikri ilk benmi ortaya attım acaba çünkü uygulayan kimseden mesaj gelmiyor ama gerçekten yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim çok aydınlatıcı bilgiler oldu

sonEr´´ bunu beğendi.
  15. şener incesu

şener incesu Aktif Üye

Seviye:
    kullananlar yapanlar yaptıranlar hadi sizlerin yorumlarınız bekliyorum

16. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Bu durumda konu benim ilgi odağımdan çıktı.

Hiç bir değişikliği "daha iyi görünmesi" için uygulamadım bisikletime. Önce fonksiyon... Sonra hafiflik... en son görsel.

Doruk Atay bunu beğendi.
  17. şener incesu

şener incesu Aktif Üye

Seviye:
    sanırım herkezde para çok ne istiyorsa gidip alıp yapıyor yada yaptırıyor:)

Yunus K. bunu beğendi.
  18. Hakan KANDEMİR

Hakan KANDEMİR Misafir

Aydın bey örnek resimlerde göstermiş oldugunuz jantın markası nedir ? Birde disk fren uyumlumudur...

19. Caner Sağcan

Caner Sağcan Aktif Üye

Seviye:
    ben 26 ön jantı 18 tel olarak dizdim süper oldu ama kullandığım telleri yan keski ile kesilip kesilmediğini deneyerek aldım bir motorcuda bulmuştum çok serttiler ve onlarla dizdim vuelta kasnak kulandım zaten taş gibiydi maksat sadece şekil yoksa yarışta falan kullanmam jant teli eksiltmekten ağırlık kaybı falan olmaz jantta boş kalan deliklerin üstüne reklam folyosu yapıstırıyorsun crosmax gibi görünüyor dönerken denemeniş tavsiye ederim ama illaki çiftkat bit v kasnak kullanmalısın.. no bu anlattıgım ön jant içindi arka jantta kullanman için 60 kilo falan olman lazım ben 95 killoyum

20. Barış Özgür

Barış Özgür Üye

Seviye:
    keşke bi foto koysaydınınz daha güzel olurdu :)