350 km/gün olayını nerede yapalım. ???

aliko

Üye
Tepki
42
Hadi hocam kim tutar siziii ayrılda gel be helal olsun işin yarısı bitti
:winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux (lazım değil ama gazlamak lazım)
Bi de biliyosun erken kalkan yol alır;lakin siz kalkmadan yol alacağa benziyorsunuz artık ona göre bi IRON SÖZÜ bulursunuz
Yollar umduğnuz gibi Gönlünüz yollarınız gibi sonsuz olsun

Scudo

AHMTB

Daimi Üye
Tepki
1.262
Sevgili Arkadaşlar...
Ben, şahsen Cumartesi akşamından yola çıkmayı gereksiz buluyorum. Şöyle ki;
Konya-Sarayönü-Ladik-Konya 165 Km.lik gezimizde ortalama hızımız 28,6 idi. Hadi bu gezimizde ortalama hız 25'e düşsün... Tamam... 24'e düşsün... 15 saatlik bir dilimde 360 Km yapmış olacağız. 1 saatini de dinlenme ve yemeğe çıkarsak eğer, Evvelallah toplamda 16 saatte bitirebileceğimiz bir yol var karşımızda sadece. Pazar sabah 5'de yola çıkılmış olsa (Real Önünden)... Cihanbeyli (100 Km.), 15 Km sonra Yeniceoba Ayrımı (115 Km.) ve Yeniceobaya girip çıksak 15+15 = 30 Km net daha... 145 Km yapıyor. Devam edip Tavşançalı (161 Km), Kulu (180) ve Ankara-Aksaray Yol ayrımı MAKAS (191 km. yapıyor..ki buraya 8 saatin sonunda, yani 13.00 gibi gelmiş oluruz inşaalllah) 191 Km. sonundaki Makasda bulunan Dinlenme Tesislerinde mükellef bir yemek yiyip ihtiyaçlarımızı giderdikten sonra tekrar yola çıksak MAKAS-KONYA arası net 161 Km... Hadi bu mesafeyi de 8 saatte aldığımızı düşünürsek... Saat 21.00-22.00 gibi Toplam 352 Km'nin sonunda evlerimizde olacağımızı düşünüyorum. Cumartesi günü öğle saatlerinde zannetmiyorum ki; ben dahil hiç kimse ertesi güne sarkacak bir gece yolculuğu için yatıp da dinlenmez ya da uyuyamaz. Cumartesi gününün günboyu yorgunluğu ile... hele bir de gece 22.00'den başlayıp sabah 05.30 gün ağarıncaya kadar geçecek karanlık bir gecenin ve uykulu kamyon-otobüs şoförlerleriyle dans etmek ne kadar mantıklı olur bilemiyorum. Ayrıca ertesi gün yani 19 Mayıs... Taaaatiiiiilll. Gerişe gerişe uyumak mümkün...
Bu benim düşüncem... Ama tabii ki birlikte verilen kararlar geçerli olacaktır... Ve ben, verilecek ortak karara kesinlikle uyarım. Bilgilerinize....

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@AHMTB

Ahmet hocam yav, yukarda dünya turuna çıkıyomuşuz kadar çok laf yazmışsın.

"18 mayıstan bir sonraki gün 19 mayıs. Yani tatil. Konyaya geç gelsek ne olacak ki zaten.." deyiversen bitti be hocam...:)

O zaman herkes pazar günü öğleden önce aileleriyle birlikte mükellef bir sabah kahvaltısı ( geç kahvaltı da deniyor buna) yapar ve yola çıkar.. ;)

Bitti, stop...

Ondan sonra istersen Fransaya varır geliriz.. :cool: :cool: :cool:

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@aliko

Bu ara gazın zamanlaması da süper olmuş... Valla vitesler yağ gibi geçiyo bu aragazlar sayesinde.
Malum, bizimkiler eski düzen külçe demirden kara şanzuman.. (Yani iron.) ;)

• Beğen
Tepkiler: aliko

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Yeni makinan da hayirli ugurlu olsun, gördüm ki degistirmissin...

aliko

Üye
Tepki
42
Hadi gaari ağzımıza bi parmak bal çalında ötesi gelir.Geldik gittik iyiiiz falan
Unutmayın sizi izleyen(ler) var

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@aliko

Gittik geldik iyiyiz. Toplamda 402 km olmuş. :eek: :cool: ;)

(KOnya Antalya arası üç günlük kamplı gezinin total km si 402 de.. :D )

Not:
Günde 350 km. lik projemiz biraz ötelendi. İptal edilmiş değil. Araya kamplı tur girdi çünkü.. Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: aliko

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
@Mesut Girgiç

Hocam Avrupa turumuzu 800 km pedal mesafesi ile bitirerek sağ salim yurda döndük nihayetinde.:rolleyes:
Yurt dışındayken pek foruma girmeye vakit bulamadım. Döndüğümde ilk iş forumdan 350+ başlığını tıklmak oldu. Ayrıldığım günden sonraki mesajları heyecanla okudum. 18 Mayıs ta yapılmasına karar verildiğini ve hazırlıkların yapıldığınıda öğrendikten sonra moralim çok bozuldu.:( Ama devamını okuduğumda Trans Toroslar turunun araya girmesi beni sevindirdi.:p

Avrupa turu ile iyi form yakaladım diyebilirim. 350+/gün turunu fazla ertelemeden gerçekleştirebilirsek form açısından iyi olacağı kanaatindeyim.

Görüşmek dileği ile...

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
Sevgili Hocam;

350+ gün/km turunun son durumu ötelenmişti.
Sonrasın da erteleme, ve nihayetinde bu sezon için iptal mi olacaka yoksa hocam?

Saygılarımla
Gökhan

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@G-trek

Selam.
Ekip son zamanlarda kamplı turlara dadandı. Ne zaman sona erer bu menemenli kamp furyası bilemem ancak 350+ km. hala benim hayallerimi süslemeye devam ediyor.
Birgün patlar ve çıkarım yola.
Peşime düşecek saygıdeğer ironlar hazır. Günü saati müsait olursa 5 sağlam adamımız var.

Hatta geçen hafta bu 350+ lık parkuru bir vesileyle arabayla geçtim. O gözle parkuru inceledim.
Sıkıcı.
Hatta biraz itici bir parkur.
Etrafta ot yok, çöp yok.
Arizonanın çölleri gibi.
Rekor olayının yegane zevki yolda dinleyeceğin mp3 lerde ve ürettiğin endorfinde.

Ama, olsun.

Yani; yok hayır.
İptal olmadı. ;)
Ancak ötelerin ne zaman geleceğini Allah bilir. Şimdilik böyle diyelim.
Belki de ikinci bir ilham dalgası bekliyoruz.

Ya da Ankara dan gelecek rekoru bekliyoruz.
Belki ona göre yola çıkarız.
Eğer Ankara 500 + yaparsa biz de 501+ yaparız. :) :cool:

İlginiz için teşekkürler. :)

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
Ankara 400+ gün/km için niyetini almış ve antremanlarına başlamış durumda.

372 gün/km turunun 180 km'lik bölümüne katılabildim. (işlerimden dolayı:( ).
Hanım ve çocukları tatile göndererek Temmuz ayının hafta sonlarının tamamını boşa çıkarttım.:D Fırsat bu fırsat deyip hafta sonlarını boş geçirmemek istiyorum.;) Bu arada da her türlü aktivasyona katılamak istiyorum. Hazır fırsat bulmuşken değerlendirmek gerek diye düşünüyorum.

Ötelemenin tez zamanda nihayetlenmesi temennilerimle...
Gökhan