350-400 ytlye ne olur?:(

bass

Üye
Tepki
8
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Ben biraz hareket etmek, spor için bisiklet almaya karar verdim. %20 arazi, %80 yol kullanımı olacak gibi. İleri düzey bir hobici olmayacağım. Başlıkta da belirttiğim gibi 350-400 ytl ayırdım bisiklet için. 8 yıldır bisiklet kullanmadım ve piyasayı hiç bilmiyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz bir bisiklet var mı? Bu arada arka amortisörü pek tavsiye etmiyorlar sebebi nedir? Siz ne tavsiye edersiniz? Çok uçuk olmasını istemiyorum ama beni de sürekli yarı yolda bırakmamasını istiyorum. Belki lazım olur diye söylüyorum boyum 185cm. (Belki boyut farkediyordur:) )

Amortisörlüler ilgimi çekiyor.:D

Yardım eden herkese çok teşekkür ederim.

Saygılar...

Scudo

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Orta amotrisör tavsiye edilmiyor çünkü esnedikçe enerjini sömürüyor, ayrıca kadro yapısı gereği çok ağır oluyorlar, ağır olmayanlarının fiyatları ise 3000YTL gibi bir seviyeden başlıyor, almaman için sadece bunları bilmen yeterli :)

Tavsiyeye gelince başlıkları biraz karıştırsan eminim bulacaksın birşeyler. Genelde Amoeba Hussar tavsiye ediliyor 400YTL gibi bir fiyata. Adı bisiklet piyasasını bilmiyorsan yabancı gelebilir ama gayet kaliteli güzel bir bisiklet, yolda bırakma gibi bi olay zaten yok eğer gidip saçma sapan şeyler almazsan..

nasircil

Üye
Tepki
1
sedona borlayı tavsiye ederim bisiklet fiyatına göre çok iyi full shımano parçalardan oluşuyor ;ön ,arka vites attırıcılar, vites kolları,ön ,arka dişli saydıklarımın hepsi shimano dahada bilgi sahibi olmak istiyorsan bisikleti mağazada görmek en iyisi. (link) adresinde 318 ytl ye satılıyor

bişey daha boyuna göre 18 kadro sana uygun olacaktır

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
bende borla var ve 1000 km yi devirince arka göbek flm aynakol sorun çıkarmaya başlıyor kaçkar bisiklette serkan abiden duyduğuma göre yeni borlalarda shimano göbek kullanılıyorumuş
ben arka göbek arka arttırıcı fren vites kolları hepsini alivio yaptım yakındada aynakolu değiştirmeyi planlıyorum ve öyle fark ediyorki bence biraz para biriktir kron Xc1000 den uykarı veya sedona nın borladan biraz daha iyi modellerini al derim

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@bass

(link) sitesinde satılan Kron xc 500 den şaşma. Fiyatı 400 YTL, ancak havale indirimli 384 YTL ye satılıyor. Bu bisikletin 19 inclik kadro boyu sana uygun olur. Bana göre bu fiyata alabileceğin en kaliteli bisikletlerden. Ayrıca arka amortisörlü bisikletleri de kesinlikle alma. Bu bisikletlerin kadro ağırlıkları oldukça fazladır ve arkadaki yay pedale uyguladığın kuvveti belli oranda yutar. Bizim halkımızın efsane diye zannettiği Bianchi bisikletleri de kesinlikle ama kesinlikle tercih etme. Bianchi nin efsanesi eskidendi. 2003 yılından sonra Bianchi bisikletlerin kalitesi ciddi şekilde düşürüldü. Zaten bisiklet almak için ayırdığın bütçeye alacağın Bianchi modeli 20 kg nin üzerinde ağırlığı olan arka amortisörlü Ares modeli olur. Bisikletteki ağırlık faktörü çok önemlidir. Bisikletteki 1 kg lik hafifleme vücuttaki 3 kg lik hafiflemeden daha fazla etki yapar. Birçok kişi buna inanmaz önemli olan toplam ağırlıktır toplam ağırlık değişmezse performans da değişmez der. Ancak bu durum sanıldığı gibi değildir. İstersen bu konuda basit bir tecrübe de yaşayabilirsin. Bir sırt çantası al, içine koyabildiğin kadar kitap koy, bu çantayı sırtına alıp bisikletle dolaş. Daha sonra bu çantayı bisikletin kadrosuna bağlayıp o halde bisikletle dolaş. Çantayı sırtına aldığında performansın çok daha fazla olacaktır, halbuki toplam ağırlık aynı kalmıştır. Bisiklet hafif olursa bisiklet seni taşır, ağır olursa sen bisikleti taşırsın. Ayrıca bisikletteki hafifliğin önemi ile ilgili ayrıntılı bilgiler forumda fazlasıyla var. Bisiklet seçimi ve bisikletteki püf noktaları adı altındaki yazıları okursan daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsin.Sana tavsiye ettiğim bisiklet 13,5 kg ağırlığında olup satıldığı fiyata bakıldığında bana göre alabileceğin en hafif bisiklettir. Komponentleri SHIMANO dur, kadrosu aliminyumdur, en önemlisi jant göbekleri SHIMANO dur, yani kolay kolay bilye dağıtmaz. Jantları da çift katlıdır bu sayede Akord ayarı kolay kolay bozulmaz.
İYİ PEDALLER ve HAYIRLI ALIŞVERİŞLER

• Beğen
Tepkiler: bass

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
@Semih Temiz
Kron Xc 500 alana kadar ben olcam daha ucuza borla alırım ki aldım biraz eski başlıklara bakarsanız xc 500 yerine borlanın tercih edildiğini görürsünüz
ama dediğim gibi bence borlada alma biraz para birikitir zaten kıştayız fazla bir kaybın olmaz bu dediklerimden biraz daha iyi bir model alırsın kendine
bol pedallı günler

• Beğen

bass

Üye
Tepki
8
Arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Ben Kron xc 1000 almaya karar verdim. Bir sorum daha var. bisikletcim.com dan alışveriş ne kadar güvenlidir ve boyuma uygun seçenek hakkım var mı? Alışveriş yapmış olanlar yazabilir mi? Teşekkürler.

bass

Üye
Tepki
8
Valla kaçkarda listede var bir de bisikletcimde var ama stok durumunu sormadım.

bass

Üye
Tepki
8
Baktım. Deltada olsa çok iyi olurdu. fethiyede şubeside var. Evim orda ama yok ya.:( Of ya Kron bulamıyorum!..:(

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Bisikletle birlikte kask ve eldiven almayı sakın unutma. Onları takmadan yola çıkma.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bass

sedonaları (link) dan alabilirsin . kargo ile kapına kadar getirirler .

bisikletin olduğu link ise :
(link)

buradan oturduğun yerden istediğini alabilirsin sadece kargo geldiğinda kapıyı açman yeter.kargo ise en geç 2 iş günü içinde gelir ;)

bass

Üye
Tepki
8
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler. Ben sedona sd-741de karar kıldım.:D Aldığım zaman yina yazacam foruma.

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
sd 741in sanırım ön freni ya da ikisi de mekanik disk fren, alırken onları v fren alsan daha iyi olur mekanik disk frenler çok ağır ve v frenden farkı yğmurda çamurda daha ii tutması ama onun da ayarlaması zor, ayrıca bisikletcim.com hakkında foumda kötü yorumlar okumuştum eğer ordan alacaksanız forumda bi araştırın derim.

• Beğen