Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

35 yaş üstü bisiklet kullanıcıları

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Herkese merhaba 40 yaşını doldurdum kilom 120 baktım gidişat iyi değil 40 yaştan sonra sağlık sorunları başlar genelde,bende başlamadan durdurmak için çocuklugumda cok sevdiğim,25 senedir uzak oldugum bisiklet sporuna başlamaya karar verdim.Tabi bu karardan sonra internette bayağı araştırma yapmama rağmen 120 kilo birisi için önerilen sorunsuz kullanılacak bisikletlere pek rastlamadım.Bu yüzden benim gibi kilolu olup bisiklete binerek hem spor yapıp hemde zayıflamayı düşünen arkadaşlar için bu yazıyı yazmaya karar verdim.Başlangıç olarak fiyat/performans oranını begendiğim Salcano'nun NG 650 modeli bir bisiklet aldım ve alırken selesini de jelli esnek bir sele ile değiştirdim.Bisikleti eve getirdim ve getirir getirmez binip kısa bir tur yapayım derken bir baktım rüzgar gibi gidiyorum :))) inanırmısınız çocuk gibi sevindim.Bisikletin üzerinde giderken hissedilen o özgürlük duygusunu unutalı yıllar olmuş ve nerde eski bisikletler nerde şimdi ki kadrolu bisikletler.Bisiklet konusunda çok ilerleme kaydedilmiş bunu bugun bisikletin üzerinde giderken anladım ve benim gibi kilosu yüksek olup çekinen,acaba binebilirmiyim yada cok yorulurum vs gibi düşüncelere sahip arkadaşlara tavsiyem hiç düşünmesinler rahat bir sele ile kuşlar gibi özgür ve mutlu olacaklardır.
    İlerleyen zamanlarda bisiklet ile aramdaki bağların gelişim durumlarını sizlere buradan aktaracağım soru sormak isteyen arkadaşlar mail adresimden direk ulaşabilirer.

2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Evet sizin adınıza sevindim bende 95 kg lardan 85 lere indim;şimdi rüzgarın oğlu gibiyim uçuyorum resmen:))))

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  3. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    manisada mutlaka bisiklet grupları vardır,onlarla birlikte günübirlik olan turlara katılın daha da zevk alacaksınız...

4. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Ben 102 kilodan 73 kiloya indim , bisikletle ve rejimle . 4 senede tabii ki . Sabr

Kadir Altuntaş ve ihtiyar bunu beğendi.
  5. Alper Sarıkaya

Alper Sarıkaya Yeni Üye

Seviye:
    yazdiklarinizi cok iyi anliyorum, tebessumle okudum.

29 yasindayim. 2012 mayis ayi sonlarinda bir saglik sorunundan sonra bu gidisata bir son vermek istedim. o zamanlar 108 kg kadardim, tam olarak bilmiyorum cunku tartilmaktan korkuyordum genelde. 2011 de bisiklet almistim ancak kilolarla epey zorlayici oluyordu. saglik sorunundan sonra karar verdim, porsiyonumu kuculttum, ivir zivir yemeyi biraktim. daha aziyla doyabildigimi fark ettim. ciddi spor yapmaya basladim. gunde en az bir saat, bazen 2 saate yakin (sabah ve aksam olmak uzere) tempolu yuruyus + bisikletle su ana kadar toplam 35 kg verdim. bu kadar kolay olacagini bilsem cok once yapardim. asla ertelemeyin.

hala hedefim var. bir 5 kg kadar daha vermek istiyorum.

yanit yazmaya niye giristim, onu anlatayim. spor yapmaya basladigimda laktik asit sag olsun 45 dk lik yuruyusu bile zar zor yapardim. aradan birkac ay gecti. kosmayi denedim, kosabildigimde gozlerim doldu, ne kadar mutlu oldum anlatamam. belki cocuklugumdan beri kosmamistim. kiloluyken insan kendini kandiriyor, avutuyor. cok yemedigini dusunuyor. kendime yalan soyleyip durmusum meger.

neyse, konunun genel halini bilmiyorum belki cok alakasiz oldu ancak paylasma ihtiyaci duydum :)

tekkir, Kadir Altuntaş ve ihtiyar bunu beğendi.
  6. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Muhteşem dönüş :) Arkadaşım,aramıza Hoş Geldin.Ayrıca yorumların için çok Teşekkür ederim,herkes için faydalı bilgiler..
    Bol Pedallar.Hoşça Kal...

7. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Alper Kardeşim ne demek?.Fazla kilolu olmasamda kilo verme niyetindeyim.Yazılarınızı okudum tekrar Teşekkür ederim.

Hoşça Kalın...

8. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Sayın Alper Sarıkaya azminizden ötürü sizi tebrik ederim insan isterse emek verirse her zaman başarır düşüncesindeyim.Sayın Kadir Altuntaş size de bol pedallar resminizi gördüm cok mutlu oldum her yasta bisiklet kullanmak hem kardio için hemde yanında ikramiyesi kuşlar gibi özgürlük duygusundan faydalanmak gerektiğini düşünüyorum artık.

9. Kadir Altuntaş

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Teşekkür ederim.Bisikletimi alalı 1 yıl oldu fakat,19 sene sonra yeniden.Aynen sanki özgürsünüz,uçuyorsunuz...:)

10. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Kadir bey siz gene benden avantajlısınız :)) ben 25 yıldır bisikleti unutmuştum.