Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

321 Farklı parça sorunu

Konu, 'Sedona' kısmında Koray Uzun tarafından paylaşıldı.

1. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba,

Sedonanın sitesinde (http://www.sedona.com.tr/tr/BisikletDetay.aspx?ID=44) 321 modelinin ön vitesinin Acera olduğu yazarken aldığım bisikletin üstünde Tourney var. Bu konuda Sedona'ya mail attım ama cevap veren olmadı. Boş bir vaktimde Aslı bisiklete gidip durumu öğreninceye kadar buradaki bisikletçilere danışmak istedim. Benzer bir sıkıntı yaşayan var mı acaba?

2. çağın onat

çağın onat Aktif Üye

Seviye:
    Yanlış ama, önce sana reha muhtar sorusu sorucam. Bisikletin internet sayfasından baktığın modelle aynı mı? eğer değilse bu ciddi bir hatadır ve acera parasına tourney kullanıyorsun demektir ki bu feci bir olay. Aldığın yerle hemen irtibata geçip bu sorunu çözmelisin derim. Sana bisikleti değiştirmekle kalmayıp gerekli işlemleri yapacaklarını umarım. Bu olay "özür dileriz yanlış olmuş" denecek bir durum değildir.Geçmiş olsun.

Koray Uzun ve A.Kadir Ünal bunu beğendi.
    Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dün Aslı Bisiklet'i aradım. Derdimi anlattım. Aldığım cevap şu oldu: "Kataloglara ve internet sitesine Acera olarak yazdık. Sonradan fark ettik ki Acera ve üstü modellerde ayar tutmuyor. O yüzden Tourney kullanmak zorunda kaldık. Zaten Acera ile Tourney arasında da 6-7 dolar fiyat farklı önemli bir fark yok. Kataloglara da öyle bastığımız için internet sitesini de değiştiremiyoruz. Yapabileceğimiz bir şey yok."

"Bu durumda üstündeki parçanın ömrü bitince Deore taksam kullanamayacak mıyım? Öyle saçma şey mi olur?" diye sordum.

"Ben sizi teknik servisteki arkadaşa yönlendireyim. O size daha detaylı bilgi verir." dedi.

Telefonu aktardı bir daha da açan olmadı.

Teknik konularda çok fazla bilgim yok ama bu söylenen sebep hiç mantıklı gelmedi bana. Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatsın. Eğer gerçekten öyle bir durum varsa da bu bisikleti iade eder farklı bir bisiklet alırım.

Sedona'ya olan güvenimi de kaybettim. Bisiklet alırken tüm parçalarını acaba katalogdakiyle aynı mı diye kontrol edeceksek, orta göbeği söküp acaba aynı model mi değil mi diye bakacaksak marka olmanın ne anlamı kalır?

4. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    elinde faturası varsa üzerinde hangi parçalar yazıyorsa o biskletten sorumlusun bence adamlar kendini savunacaktır. eğer sen haklıysan hemen ver mahkemeye sizi mahkemye verdim de kağıdıda göster biraz adam olsunlarda vatandaşı kandırmasınlar şimdi gidip dükkanın camlarını kırasım geldi o zaman arasında 6-7
    dolarlık fark ödenmiş olacak. saygılar

Koray Uzun bunu beğendi.
  5. SALİH TUNÇKIRAN

SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

Seviye:
    ayar tutmuyormuş ha, ilginç.. diğer markalarda nasıl ayar tutuyormuş. demekki kadroda sorun var. madem öyle sorun var neden siz alırken gerekli açıklamayı yapmamışlar. bisikleti komple iade et. almazlarsa mahkemeye vermekten kaçınma.. getir kadroyu deore takalım deseler dahi vazgeçme. bisikleti iade et.

6. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yalnız ben mi yanlış okuyorum ön vites zaten tourney yazıyor ama ?

adro 6061 Triple Butted
    Maşa Sedona 321 Aluminium
    Furş Neco CC142
    Gidon Tughra Racing 31.8 Lowe Rizer
    Boğaz Tughra Racing 31.8
    Sele Borusu Tughra Racing 31.6
    Sele Tughra Racing
    Vites Kolu Shimano Acera 360
    Ön Vites Shimano Tourney TX 51
    Arka Vites Shimano Acera 360
    Aynakol Shimano Acera 360-48t
    Pedal Wellgo LU-935
    Ruble Shımano HG30-8
    Zincir KMC Z-51
    Fren Kolu Shimano Acera 360
    Fren Tektro 837 AL
    Jant Alex Rims X2100
    Ön Hazne Shimano RM65
    Arka Hazne Shimano RM65
    Jant Teli Siyah
    Lastik CST
    İç Lastik CST
    Kadro Ölçüsü 50cm/54cm
    Fiyat 500 $

Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yeni değiştirmişler. Daha öncesinde acera yazıyordu. Sedona satan diğer bisikletçilerin internet sitelerine bakarsan acera yazdığını görürsün.

8. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    Sedona 321 hayallerime artık elveda diyorum :( Trek'in hangi tur modelini önerirsiniz?

Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Açıkçası ben de bir problemi olan ve probleminin ne olduğunu bilmediğim, öğrenemediğim bir modeli almak istemem. Üstündeki parçanın neden farklı olduğunu 10 günde anlatamayan şirketten bisiklet de almam.

Trek 7.1 modelini incelemiştim. Özellikleri birbirine yakın. Ama mega range dişlisi olması avantaj mıdır dezavantaj mıdır bilemem. Vites geçişlerinde zinciri fazla burup yıprattığını okumuştum. Bir yandan da 28" tekerlerle yokuş çıkmak için avantaj sağlıyor.

10. Kerem Akyol

Kerem Akyol Üye

Seviye:
    Sedona 321 sevilen bir bisiklet aslında.

Whistle'ın bu modeli var bakarsanız...
    http://www.whistlebisiklet.com/guipago-1160.aspx

Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu olay patlak verene kadar ben de çok memnundum bisikletten. Ama bu olay beni hem sedonadan hem de 321den soğuttu.

Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimin ücretsiz ilk bakımıyla birlikte ön aktarıcısı da değişti. Sitedeki bilgiler de güncellendi. Şu anda üzerinde acera var ve sorunsuz çalışıyor. Bana bu süreçte yardımcı oldukları için Bikeandoutdoor'a çok teşekkür ediyorum.

13. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bende sedona321 aldım 20 gün önce on aktarici shimona bikeoutdoor aldım servise oturduğumda degistiriyorlarmi

14. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bende aldım 20 gün önce bikeoutdoor dan yakında servise goturucem on aktariciyi değiştirirlermi soralim bakalım

15. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sorunun çözüldüğüne sevindim fakat önemli olan böyle bir sorunla karşılaşmanız. türkiye'de zaten bu sektör çok gelişmiş değil birde bu şekilde iyice zarar veriyorlar.

Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Başka birisi olumlu sonuç alana kadar hiç bir şey yapmadan, hiçbir katkı sağlamadan bekleyip de iyi haber gelince işin peşine düşmeyi, durumdan ben de bir fayda sağlayabilir miyim diye düşünmeyi kendime yediremezdim herhalde. Durumdan haberdar olmanıza rağmen yarım saat öncesine kadar bisikletten memnundunuz. Hiç bir tepkiniz yoktu. Benim bisikletin aktarıcısını değiştirmemiş olsalar gidip böyle bir şey talep etmeyecektiniz. Bence bu saatten sonra gidip başkasınınkini değiştirmişsiniz benim bisikletimi de değiştirin demeyin. Bu kendi kişiliğinize yapacağınız en büyük kötülüklerden biri olur.

ProfessionaL bunu beğendi.
  17. Gökhan Toros

Gökhan Toros Onursal Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Açıkçası çok da doğru bir düşünce şekli değil bu. Sonuçta, bisikleti alan arkadaş, internet sitesinde veya katalogda yazan donanımlara göre alıyor
    Daha sonra öğreniyor ki aslında katalogda yazan donanım bisikletin üzerinde yok. Farkında veya değil, fakat bir şekilde öğreniyor.
    Bence katalogdaki halini alması arkadaşın hakkı.

Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaş daha önceden durumun farkındaydı ve benim bu işle uğraştığımı biliyordu. Tüketiciyi koruma yasasına göre de durumun farkında olup uzun süre işlemleri başlatmamışsa da yasayı suistimal ettiği için haksız duruma düşer.

19. Gökhan Toros

Gökhan Toros Onursal Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Ben daha önceden farkında olduğunu bilmiyordum. O zaman, sizin de dediğiniz gibi ayıp :)

20. Ercan Gök

Ercan Gök Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Ben 321 aldım, şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Severek biniyorum.