Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

31 ağustos yenice turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında mesut emin yarıcı tarafından paylaşıldı.

1. mesut emin yarıcı

mesut emin yarıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Evet arkadaşlar 31 ağustosta, zafer bayramında, ramazan bayramının 2. gününde, bu şerefli ve mübarek günde... yeniceye gitmeye karar verdim :D
    Düşündüm de artık adamakıllı bir tura çıkma zamanım geldi (safranboludan sıkıldım açıkçası :D) dedim kendi kendime o yüzden ani bir karar verdim. Hava durumuna baktım hava müsait, yok konusunda pek fazla bir bilgim yok google maps dan baktım fazla engebeli gözükmüyor ben o yoldan eskiden çok geçtim ama genelde geçtiğim yolları hep unuttuğum için pek bişey hatırlamıyorum yanlızca fazla yokuş olduğunu sanmıyorum tünneller olabilir bazı yerlerde de tehlikeli olabilir yol hakkında tek bildiğim bu :D Şimdi gelelim esas konuya bisikletin durumu :D Bu gün bisikletimi detaylı bir check-up dan geçirdim fren pabuçlarını değiştirdim fren ayarlarını yaptım lastik havalarını tamamladım vs. şimdilik yola çıkmaya hazır görünüyor ama hiç belli olmaz yolda bana hiç beklemediğim bir süprizcik yapabilir (ön fren telinin kopması gibi mesela :D)

Neyse lafı fazla uzatmadan ve dağıtmadan tur hakkında bilgi vermek ve görüşlerinizi almak istiyorum.Tur günü birlik olacak. Yol gidiş geliş 70-75 km diye tahmin ediyorum daha önce hiç bu kadar yol gitmemiştim umarım yarı yolda yapamayacağımı anlayıp geri dönmem
    yol aynı zamanda zonguldağa giden şehirler arası yol ve durumu iyi değil bildiğim kadarıyla.
    Benim için yine riskli bir tur olacak sanırım bisikletim inşallah beni yarı yolda bırakmaz :D

Sabah 7 de uyanıp en geç 8 de evden çıkmayı planlıyorum. Yanıma alacağım eşyalar aşağıda

Kask
    Güneş gözlüğü
    eldiven(bisiklet eldivenim yok ama normal parmaksız eldivenim var)
    Pompa
    Alyan(fren ayakları için)
    on numara anahtar
    lastik sökmek için anahtar 15-16 olması lazım
    pense
    düz tornavida
    lastik levyesi
    yedek fren pabuçu (2 adet)
    küçük kurbağacık
    yama takımı
    uzun kollu gömlek (terleyebilirim, ıslanabilirim, hava soğuyabilir, fırtına çıkabilir :D)
    kısa kollu tişört
    kapri şort
    yedek atlet(ben çok terlerim de :D)
    yedek çorap
    küçük havlu
    küçük sabun
    yara bantı
    minik şişe de tentürdiyot
    pamuk
    bi paket selpak
    küçük şişe kolonya(yaralar için kullanılabilir)
    ağrı kesici(bende bel ağrısı ve romatizma sorunu var maalesef)
    yedek 1 lt su
    çikolata badem şekeri vs :D
    4 adet tost(kaşarlı, sucuklu, karışık, sade)
    yarım lt süt
    Plastik kelepçe
    paket Lastiği
    poşet(meyve ağacı fln görürüm belki yolda :D)
    İp(geri dönmeye karar verirsem kendimi asarım diye düşünüom :D)
    fotoğraf makinası
    mp3 player
    cep telefonu
    yedek pil (fotoğraf makinesi, mp3,player,telefon ve fener için)
    çakı
    kalem kağıt
    cüzdan para kimlik ehliyet vs
    tripod(fotoğraf makinası için, ağırlığına bakacam ağırsa almayacam)
    ve bütün bunları taşımak için çanta

sanırım şimdilik bunlar fazlasıyla yeterli. sizce eklemem yada çıkartmam gereken birşey var mı acaba

Bir de şimdiden kendi kendime söz verdim en ufak bir aksilikte yani
    ön fren teli kopması(ön fren teli allaha emanet :D)
    lastik patlaması(arka sibop dibinden oynuyor ve arka lastikte 3 yama var :D)
    fren sorunları(frenlerim şimdiye kadar bir defa bile adam akıllı çalışmadı :D)
    yorgunluk
    ufak çağlı da olsa kaza ve yaralanma
    yolun bozuk kalabalık ve güvensiz olması
    ve en önemlisi selenin oturma organımı acıtması :D
    bu gibi aksaklıklardan en az birisi olursa(son madde opsiyonel :D) risk almamak için geri döneceğim
    az sonra bisikletimin fotoğraflarını da yükleyeceğim sizden o konuda da yorum bekliyorum :D
    şimdilik yazacaklarım bu kadar yorum görüş ve önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum herkese iyi forumlar

ayrıca iç lastiğim ve yedek fren telim yok maalesef bunun bana çok büyük bir eksisi olur mu yani iki lastiğin de sibopdiplerinden kopma ihtimali % kaçtır acaba .D

badumania bunu beğendi.
  2. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    çok ağır gibi gözüküyor liste. kolay gelsin diyim şimdiden.

3. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kolay gelsin, umarım kazasız belasız gider gelirsiniz.

4. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    oradaki kıyafetler yedek değil üstüme giyeceğim kıyafetler
    yama ve tamir takımlarını almak istiyorum
    fotoğraf makinası mp3 player olmadan olmaz ama mp3 ve telefon için yedek pilleri çıkartabilirim belki
    ilk yardım malzemelerine ihtiyacım olabilir malum frenler :D
    çorap ve atleti çıkartabilirim belki ama dediğim gibi aşırı terliyorum atleti sıksam ter akar o derece
    sabun ve havlu olsa iyi olur bence havlu el kadar bişey zaten
    kalem kağıt çıkartılabilir
    çakı olmazsa olmaz burası karabük :D
    başka aklıma bişey gelmedi zaten bunların ağırlığının da 5 kg yi geçeceğini sanmıyorum listede biraz dağınık yazdığım için kalabalık gelmiş olabilir ama tamir takımları ilk yardım malzemeleri su kask gözlük eldiven gömlek şart diye düşünüyorum bunlar haricinde çıkartacağım şeyler de ip lastik kelepçe poşet yedek pil yedek atlet ve çorap kalem kağıt bunların da toplam ağırlığı 200 gram anca olur belki
    zaten bu tamir takımlarını ve ilk yardım malzemelerini çoğunuz gündelik yolculuklarda taşıyorsunuz diye tahmin ediyorum :)

5. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    umarım :D:D

6. badumania

badumania Yolda olmak iyidir..

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Zonguldak yollarında çok gidip geldim ancak arabayla bisikletle uzun yol yapılacak en güzel yollardan bence hem ağaçlık hem virajlı sıkıcı olmayacağına inanıyorum .. yeniceye gelince yenice ormanlarında kaymakamlık desteğiyle yapılan çok güzel bisiklet parkurları var.. iyi geziler bol şanslar dilerim şimdiden..

7. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkür ederim size yolu sormak istiyorum yol nasıl durumu yani :)

badumania bunu beğendi.
  8. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    büyük ihtimalle araba siboplu iç lastik kullanıyorsunuz tanesi 5 tl den satılıyor alıverin yanınıza, frenleriniz olmadan yaptığınız yolculuğun hikayesini okudum. Allaha emanet gitmeyin yolda. en yakın bisikletçiye gidip fren bakımını yapın. ön arka aydınlatmalarınız varsa sorun yok, 75 km için bu kadar ağırlık götürmeyin, kullanamadan yol biter bence

9. badumania

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Yol durumu şu anda nasıl bilmiyorum ama otoyol sonuçta sıkıntı olmaz önceden iyiydi biraz çalışma çıkabilir o kadar..

10. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    gidiş geliş 75 km yapıyor yol 33 yada 35 km merkezden evden merkeze gidiş yenicede turlama fln 70-75 olacğaını tahmin ediyorum
    sizce neleri çıkartmalıyım listeden

11. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    hmm teşekkürler rahat bir yolculuk olacak sanırım

12. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    evet fotoları yükleyebildim sonunda makina genel olarak bu :D

ruble zincir yeni :)

aktarıcı da ikinci el takıldı dişlileri biraz aşınmış sadece

aynakol da yeni

işte en çok bundan korkuyorum fren ayarı yaparken 2 defa koptu ben kestim sağlam yerinden tekrar takmaya çalıştım kısaldığı için gerilim artmış olabilir

tutmayan arka fren sistemim :D

pabuçlar tam oturuyor ama tutmuyor sebebi de fren ayaklarının takıldığı millerin aşınmış olmasıymış

arka pabuçlar

evet yorumlarınızı beklemekteyim herhalde bu alet beni yeniceye kadar götürüp getirir :D

13. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    listedekilerin yarısını attım ve çantayı attım (keşke daha küçük bir çantam olaydı)
    ağırlığı 1.5 kg yi geçmez en fazla 2 kg bence zaten herşeyin ufak boyundan aldım suları ve yiyecekleri de ekleyince 3-4 kg olacağını tahmin ediyorum bu da beni yormaz sanırım orada bir olumsuzlukla karşılaştığım zaman mal gibi kalmak istemiyorum :D

erdemis bunu beğendi.
  14. murat beyaz

murat beyaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben 75km'lik yola giderken telefon, kulaklık, mp3 player, biraz para ve de iç lastik alırım. Çift suluk dolu tabii ki. Bisiklete çanta bile takmaya gerek yok, formaya sığıyor hepsi :)

15. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bisiklete takmıyorum sırt çantamda taşıyacağım bisiklet çantam da yok :D ama aldığım malzemeler kayboldu çantanın içinde resmen çok ürün olabilir ama lastiğim patlayıp orda kalmak istemem doğrusu fren pabuçlarını almamın sebebi bisikletin sürekli pabuç eskitmesi 2 haftada 2 kere pabuç değişti burası küçük bir şehir olduğu için burada dandik çin malı pabuçlardan başkası yok onlar da bi ani frende yayıyor bir de 75 km şuan benim için bir rekor olacak çok tedirginim doğrusu hayatımda hiç bu kadar yol yapmadım bisikletle umarım yarı yolda enerjim bitmez :D
    bir de dediğim gibi bu bisiklet Allaha emanet :D 5km lik yolda bile bi ton sorun çıkartan bisiklete güvenemediğim için alıyorum penseyi alyanı pabucu :D

16. Soner SAĞ

Soner SAĞ Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Öncelikle kazasız belasız yolculuklar. Google map yerine google earth kullanmanızı tavsiye ederim. Çizdiğiniz rotadaki yükseklik profilini de veriyor. Hatta sümilasyonda oynatabiliyor. Ben karabük yenice karayolundan bir rota çizdim 42.4 km civarında. Safranbolu rakım 600 lerde görünüyor. Yenice de 195 lerde. Güzerdah bu ise dönüş için enerjinizi ve rüzgar durumunuda yola çıkarken hesaplamakta fayda var.

Sibop civarında delinmeden çok yırtılmalarla karşilaştim ben. Bunlarda yama kullanmak pek sonuç vermiyor.Sipoplar dik değilde açılı duruyorsa bu riskin daha fazla olduğunu farkettim.

17. erdemis

erdemis Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence o yolu trafiğe kapatmalılar. "GERANİMO geliyor" . Daha onceki turlarını ve yazılarını okuyuncan bu seyahatinden ürkmemek mümkün değil. Allah senin ve o gün trafikete olanların yardımcısı olsun. çok heyacanlı bir arkadaş oldugun için :D
    :D :D :D :D
    :D :D :D :D:D :D :D :D:D :D :D :D

mesut emin yarıcı bunu beğendi.
  18. badumania

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:

buna çok güldüm işte :D

erdemis bunu beğendi.
  19. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hey millet ben ölmedim hala :D kendimi bazen mazoşist tavşan gibi hissediyorum :D yol gidiş 2.5 saat sürdü ufak çaplı kazalar geçirdim dereye girdim muhtarın yerinde(kahvein adı muhtarın yeri :D) çay içtim dönüş de o civarlarda sürdü sonra akşam bahadır arkadaşımızla beraber ufak bir gezintiye daha çıktık ve yenice yolundaki ilk petrole kadar gidip geldik detaylar ve fotoğraflar yarın şehre 5 te fln geldim ama biraz dolaştık, oturduk muhabbet ettik eve geldik çay içtik fln derken anca fırsat bulabildim yazmaya şimdi ise çok yorgunum yarın macerayı bütün detaylarıyla anlatacım tam bir çılgınlıktı açıkçası parkura çıkmadım bi dahaki sefere inşallah :D

badumania ve erdemis bunu beğendi.
  20. erdemis

erdemis Kıdemli Üye

Seviye:
    Hoşgeldin GERANİMO seni merak ettik :D

mesut emin yarıcı bunu beğendi.