Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

31 Agustos , Pazar gunu Belgrad Ormani gezisi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında siyaha tarafından paylaşıldı.

1. siyaha

siyaha Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar,

"barışapedal" grubu olarak onumuzdeki pazar gunu Belgrad ormanina pedal basiyoruz, katilmak isteyen herkesi bekleriz. ( performans değil, keyif gezisi olacak )

bulusma noktamiz Besiktas heykel
    saat olarak onerim 09.15 ( herkese daha uygun bir saat olacaksa degistirelim)
    kadikoy-besiktas vapuru 08.45 te kalkip 09.05 te besiktasta oluyor

besiktas tan hareket 09.30

rotamiz;
    besiktas , sahilden cayirbasi , bahcekoy yolu (barisarock yolu) , belgrad ormani

- normalde giris ücretli (4-5 ytl olmasi lazim) , ama ben alternatif bir giris buldum sanirim (bahçeköy ün içinden bentlerin birine giden) ,
    onu deneyebiliriz :)

- yemek icin ormanin tam icinde hamaklari da olan uygun bir tesis (ve girise yakin alternatifler) mevcut

- cimenlere yayilip dinlenmek icin birkac mat goturulebilir

- aksam a kalmayiz buyuk ihtimal , fakat her ihtimale karsi lamba - kafa lambasi bulundurmakta fayda var

- yagmur da yagsa programda bir degisiklik olmayacak ve gezi yapilacaktir

önemli uyari :
    ince ve/veya duz "yol" lastigi kullanan arkadaslar orman ici bazi parkurlarda yere tutunma sorunu yasayabilirler.

buna cozum olarak ;
    1- iki adet daha disli , arazide is gorecek dis lastik alip (30-40 ytl civarina halledilir) bunlari degistirmek-degistirtmek
    2- geleceklerin lastik durumuna gore parkur secmek , ormanda her tur yol var

ama belgrad a girince toprak patikalara dalmak isteyeceginizden eminim :)

onerileriniz olursa paylasirsaniz sevinirim

sevgiler

Cem Yurek
    555 4652005

zekixx, CenkJK, enis57 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. glopusgold

glopusgold Forum Demirbaşı

Seviye:
    guzel bı gezı olacagına benzıyor ben gelıyorum ve ormana kacak gırıs yollarını cok ıyı bılıyorum gereksız yere para bayılmaya gerek yok:)

3. siyaha

siyaha Yeni Üye

Seviye:
    tekrar merhaba,

pazar günü 12.30 da taksim galata lisesi önünde gerçekleşecek olan "çevre" gösterisi nedeniyle , gezi (maalesef) ertelenmiştir. uygun olması halinde 1 hafta sonra yine pazar günü yapılacaktır.

not : başlığı düzeltmeyi beceremedim , başlığa "ertelendi" yazmamın bir yolu varmı acaba?

glopusgold , biara belgrad a keşif gezisi yapmayı düşünüyorum
    alternatif giriş yolları konusunda yardımcı olursan çok sevinirim.
    mtbtr den bulduğum 2-3 orman içi rotayı da denicem.
    hatta forumlarda gördüğüm , "belgrad gece turlarına" da çok hevesleniyorum.
    bir gece turu organize edebilirmiyiz acaba?

sevgiler

Cem Yürek

4. glopusgold

glopusgold Forum Demirbaşı

Seviye:
    kacak gırısler cok kolay ve basıt yerlerde ben butun parkurları bılıyorum ama gece gıtmek ıcın bısey dıyemıyecem zevk vermez gıbı gelıyor cunku ormanda parkurlarda hızlı gıdınce zevkı cıkıyor yoksa gece cok karanlık ve tehlıkelı olur anca yavas gıdebılırız gece ormanda gezı bıu hafta olsaydı gusel olurdu cunku ramazan nedenıyle gunduz gezılerı yapamıyacam ama ramazandan sonra kesın gıderız slmlar.

5. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Bölüm moderatörlerinden yardım isteyiniz, özel mesaj atmanız için isimlerin üzerine tıklayınız. Konunun linkini de vermeyi unutmayın ;)

İsmail Ağıllı

Ender Alıcıoğlu

Serkan Taşdelen

Veya, herhangi bir moderatör arkadaşımız da bu isteğinizi yerine getirebilir..

siyaha bunu beğendi.