Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

31/05/2014 İstanbul - Gemlik Turu.

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında dogukan demirbek tarafından paylaşıldı.

1. dogukan demirbek

dogukan demirbek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçen hafta İstanbul - Yalova-Çınarcık turu yapmıştım, kendi kendime. Biraz zorlu idi, ancak başarabildim. Bu hafta da İstanbul'dan Bursa'ya gitmeyi düşündüm, ancak başaramayabilirim diyerek Gemlik diye kararlaştırdım. Tur, sabah çıkılıp akşam geri dönülecek şekilde olacak. Katılmak isteyen, bana da yol arkadaşı olacak bisiklet severleri bekliyorum.

2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Gelecegimden degil ama biraz daha ayrinti verseniz iyi olur bence.Mesela feribot kullanacak misiniz,donusu otobusle mi yapacaksiniz gibi.Eger donusu otobusle yapacaksaniz Gemlikten Bursaya inis yapacaksiniz ve otogarda yolunuzun ustunde olacak.Yalovadan gelirkende bikac tane yokusunuz var ama genel olarak akici bir rota.Kolay gelsin

3. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Aynı yolu daha önce gittim.

Küçükyalı'dan Pendik, oradan da 9:30 ido seferiyle Pendik'ten Yalova'ya geçtim ve Süpürgelik rampasını tırmanarak Orhangazi, ardından Gemlik yaptım. Niyetim Bursa'ya kadar gidip otobüsle dönmekti ama dönüşü de bisikletle tamamlamaya karar verdiğim için Gemlik çıkışından geri döndüm. 15:00'da da Yalova'ya geri dönmüştüm.

Tahmini olarak 120 km'lik bir yol. Gidişte Süpürgelik rampası biraz zorlu olsa da dönüşte rampa aşağı iniş çok heyecanlı. Yalnız rampa aşağı inişlerinizde dikkatli olun. Bazı noktalarda mıcır var.

4. Sinan Ş

Sinan Ş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ahh bi kondisyon kazansam,her hafta birine yapışacam,ama iş yüzünden sadece haftasonları bisiklet sürebildiğimden,bitik kondisyondayım.
    Sana kazasız belasız sürüşler dilerim.

5. İhsan Tunçel

İhsan Tunçel Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şiddetli yağış söz konusuymuş. Bence Hava durumunu dikkate almadan yola çıkmayın.

6. dogukan demirbek

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin. Hava durumunu kontrol etmedim, ona bir bakmakta fayda var. Gecen hafta Cinarcik'a giderken pendik uzerinden gecmistim karsiya Kucukyali'dan baslayarak. Bu kez Eskihisar'dan gitmek niyetim. Umarim dayanabilirim. Yol cok riskli mi bu konuda bilginiz var mi? Cinarcik yolu kadar kucuk ve micirli yoldan giderken korkmadim ama bu yol icin urkuyorum biraz.

7. dogukan demirbek

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Maalesef hava şartlarından dolayı yapamadım bu turu. Ancak aynı gün, akşam katıldığım başka bir turda tanıştığım candan abilerle, Bursa turu yapmayı kararlaştırdık. Bu turun bilgilerini en kısa zamanda paylaşacağım. Sanırım 1 gece kalmalı olacak. Bilgilerinize.