31.01.2010 İzmir İnciraltı Kent Ormanı Mtb Yarışı

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
Selam arkadaşlar,

Yarış inciraltı kent ormanı içerisindeki patiklarda yapılıcak. Yarışın buluşma noktası kent ormanı içerisindeki engelliler merkezi yanı. Lisans zorunluluğu yok herkes katılabilir. Birol Hocayla konuştuğumda çok eğlenceli bi yarış olucağını söyledi. Bu yarıştan tarihleri netlik kazanmamakla beraber 4 tane daha yapılacağını söyledi. Parkurun çok zorlu olmadığı söylendi ama daha km bilgisi alamadım. Yarış hakkında bilgi edindikçe burdan aktarıcam.

Scudo

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
31.01.2010 yol yarışı'da var antalya alanyada, belki basit bir yarış yapıcaksınız ama izmirden örnek alınabilecek abiler ablalarda katılıma destek amaçlı o yarışınıza destek olabilirdi

Hayırlı uğurlu olsun ... ellerinize sağlık...

• Beğen
Tepkiler: Mert Kabtan

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
Bu yarış için izinlerin fln alınması sırasında çıkan sorunlardan bu haftasonuna kaldığını söylediler.

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
Şehir dışından gelecekler için, Ulaşım bilgileri verebilir misiniz?
Otogardan oraya otobüs veya minibüs var mı? Yarış saat kaçta başlıyor? Kayıtlar saat kaçta?

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
Arkadaşlar! Biraz önce Birol (Toraman) Hoca ile görüştüm. Sadece İzmirlilere yönelik, amatör bir yarış olacakmış. Dışarıdan gelinmesini istemiyor. Hatta İzmir dışından gelip de birinci olsanız bile kürsüye çıkartmayacağını söyledi. Çünkü sadece İzmir'lilere yönelik olduğu için. Ayrıca gerekli izinler alınmadığı için yarış öbür hafta sonuna ertelenmiş. Bilginize!

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
@mkaptanbasi@hotmail.com

Ben sabah konuştum Birol Hocayla yarış yapılcak demişti herhalde bi değişiklik oldu.

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
Yarış yağmurlu havada halkın az ilgi göstereceği düşünülerek iptal edilmiştir. Haftaya ertelenmiş.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@mkaptanbasi@hotmail.com

Bunu duyduğuma üzüldüm doğrusu, ben kendi adıma ne kadar amatör ya da profosyönel de olsa, hiçbir masrafından kaçınmadan bütün yarışlara gidip yarışak destek olmayı arzuluyorum.

Tepki
74
Herkese merhaba
yarış alanlarını tahsis etmek için izinlerin alınması ve gençlik spor il müdürlüğünden de ayni ve nakdi yardımların olabilmesi için prosedürleri uygulamak ve dolayısıyla mahalli de olsa resmi bir yarış yapmak amacımdı.
Ama gerekli prosedürler için koştururken başlangıç olarak hedeflediğimiz tarihi ve bir sonraki tarihi de tutturamadık.
Bu hafta yani 07.02.2010 pazar günü gençlik spor il müdürlüğü resmi izinleri çıkmasa da yarışı yapmak istiyorum.
Format olarak mahalli bir yarış düşünmüştük fakat özellikle 2010 sezonu dağ bisikleti takviminin geç açıklanması ve Federasyonun ilk resmi yarışın da 04.04.2010 da olması izmir dışındaki arkadaşlarımızın bu yarışlara ilgi göstermesine neden oldu
İl dışından gelecek olan arkadaşlarımızın konaklama yemek geliş ve yarış yerine ulaşmaları tamamen kendilerine ait olmakla beraber yarışa katılarak tasnif yapılacağının kararını aldık.
Yarış herkesin (Lisanslı veya lisanssız)katılabileceği bir yarış olup parkur kesinlikle bir zorluk veya kaza riski taşımamaktadır.Kent ormanı içinde gerçekleşeceğinden trafik konusunda da risk içermemektedir.
Yarış bisiklet startı ile verilecektir,yarışmacılar; belirli hedef bulma alanlarında sırasıyla numaraları bulacak ve kaydedilecektir.20 metre kadar bisiklet taşıma etabından sonra 500 m gidiş ve 500 m dönüş olmak kaydıyla birde koşu etabı olacaktır bisiklet noktasından tekrar bisikleti alarak yarışmaya aynı parkurda devam edecek bir tur sonra farklı renkte olan no ları kaydederek kaç tur koşacaksa eksiksiz olarak organizasyon tarafından verilecek not kağıdına bu numaraları Sırasıyla yazmak ve yarış bitiş çizgisinde de finiş hakemine teslim etmek zorundadır.
YAŞ KATEGORİLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR
10,11,12,13,14 Yaş kategorisi
15,16,17,18 Yaş kategorisi
19........29 Yaş kategorisi
+30 Yaş kategorisi
Bayanlar (Tüm yaş grupları)
HER AYAKTA tüm kategorilerin 1.2.3. ne GSİM madalyası verilecektir.
YARIŞMALAR 5 YARIŞ OLARAK YAPILACAK 5.YARIŞIN SONUNDA HER AYAKTA KAZANILAN PUANLAR TOPLANARAK HER KATEGORİNİN BİRİNCİSİNE BİR BİSİKLET ARMAĞAN EDİLECEKTİR.

Birol Toraman
Bisiklet İl Temsilcisi
0 533 254 95 75

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
acaba il dışından gelenler dereceye girenler arasında olupta ödül ve madalya alabilicekmi ??

bykomik

Üye
Tepki
47
yarışın saati belli olsa güzel olur bende zaten tur bike katılamıcaz

ozgur_jeo

Aktif Üye
Tepki
163
Arkadaşlar yarın yapılacak Birol Hocayla konuştu şimdi 10.30 da start verilicek dedi bir saat önce kayıt için engelliler merkezi yanında buluşuyoruz dedi.