Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3000 TL Yol bisikleti...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hakan Acar tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar.
    Artık son noktayı koymak istiyorum.
    Aklımda şuan Scott Speedster 20 2014 modeli var 3000 TL üstü ama 200 300 TL daha ekleyip alınabilir.
    Başka önerisi olan varsa lütfen yazsın onlarıda değerlendirmek istiyorum.
    Aslında bütcem 5000 TL di ve karbon bisiklet almak istiyordum ancak vazgeçip 3000 TL lik bisiklet almaya karar verdim.

kerem oktar bunu beğendi.
  2. kerem oktar

kerem oktar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    karbon olması daha iyidir alimünyum kadro bisiklete 3 bin verene kadar karbon bisiklete 5 bin tl vermek daha mantıklı. Keza bu iş tabiki bütçeye dayalı ama en azından max 2 bin TL ye kadar alimünyum kadro alıp baştan tasarruf etmek ve ileriki zamanda karbona geçmek daha iyi olur diye düşünüyorum

Scot, giant, focus, cervelo, fuji specialized, corratec gibi markaların hepsi iyi güzel markalar bahsettiğiniz bütçedeki alimünyum bisikletlerin hepsi aynı performansı verecektir. Asıl önemli olan ve markaların ilk farklılıklarını ortaya koyan kadronun açıları ve ölçüleridir. ilk etapta kadro ölçüsü ve açıları uygun olan markaya ait bisikleti bulmak benim düşünceme göre daha önemli.

Cyclist999, Aytuğ Ş. ve Hakan Acar bunu beğendi.
  3. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Haklısınız aslında.
    Karbon olarak aklımda Cube Agree Pro ve Merida Ride CF 94 var ancak 2 si arasında kaldım denilebilir.
    Ama karbona şimdilik geçmesem benim için daha iyi olabilir belki.

4. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    BikeandOutDoor'u aradım, ellerinde scott speedster 20 54 yada 56 kaldıklarını söyledi.
    Ancak speedster 30 52 kadrosu varmış, tabi tiagra setli bi bisiklete 3000 TL vermek nasıl olur o var.Alsamda paranın hakkını verirmi diye düşünürüm.

5. Umut Tekin

Umut Tekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Editt: Yanlış mesaj.
    Speedster miş. Ben sportster sandım .

6. kerem oktar

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    tiagra set fena değil ama 105 set olsa 3 bin TL ye güzel bir fiyat olur tabi jant setide önemli! Bisiklet seçiminde okadar çok değişken varki :) şöyle bir durumda var onuda belirteyim markalar arasında 52 cm kadro diğer bir markada 54 cm kadro ölçüsüne denk gelebilir bunun sebebide kadronun üçgeninde verilen açılardır! İşinize karışmak istemem ama bence ikinci el bisikletlere de bakın kadro ölçüsü size uygun olan 1000-2000 TL gibi bir bisiklet bulup onu kullanın yol bisikletini tanıyın daha sonra size uygun olan kadronun nasıl olacağı hakkında fikriniz oluşacaktır. Yol bisikleti çok maliyetli bir şey ve değişkenleri çok fazla kullanacağınız bisikletin selesi de çok önemli 3000 TL bisiklete verip hatta bırakın 3 ü 15 bin TL verip selede rahat edemeyip yeniden sele almak zorunda kalan bile oluyor o yüzden baştan maliyeti düşük tutup ne almanız gerektiğini tam öğrenince isterseniz 20 bin TL verin ben bisiklet görünce sahip olmasam bile seyrederken bile zevk alıyorum :)

Hakan Acar bunu beğendi.
  7. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tabikide bisiklete en önem verdiğim kadro ve jantlardır.Ancak donanımda önemlidir tabi, 3000 TL ye 105li bir yol bisikleti bulsam alırım ama elbette jantlarıda iyi olması şart.
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

8. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    http://www.ktmbisiklet.com/bisiklet-detay.asp?BiID=33

Şu bisikleti 3300 Tl'ye bulabilirsiniz.
    Kadrosu hakkında bilgim yok ama jantlarının çok iyi olduğunu duydum ve 105 set var.

Hakan Acar ve kerem oktar bunu beğendi.
  9. kerem oktar

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Rs11 jantda var fiyatına göre güzel gerçekten sadece aynakolun 3 lü olmasını ben istemem ama herkesin isteği farklı olabilir

10. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aynakol kullanıcı tercihine bağlı. 50-34 aynakollu alınabiliyor )

11. kerem oktar

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    çok güzel hakan bey bence bu bisikleti değerlendirebilirsiniz

Umut Tekin bunu beğendi.
  12. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Umut Beyin önermiş olduğu KTM bisiklet güzel ancak 3700 TL olarak gözüküyor piyasada.
    İstanbul içi 3300 TL ye nerde bulabilirim ki?
    Birde aynakol'u 2 li olarak gördüm, eğer 3 lüyse de 2 li alınabiliyorsa bu bisiklet modeli cidden alınabilir.Tabi kadro nasıl onu bilemem.

13. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam ben 1 ay önce aradım. Bisikletevim'di sanırsam ya. 3900 piyasa fiyatı. Euro 3'den hesap etmiştik. Adam 3600'e bırakırım dedi. Bende abi peşin fiyatına ne olur dedim 3300 son dedi. 50-34'dü aynakolu. 57 kadro vardı. Bana 55 getirtecekti öyle bir şeylerdi işte. Sonra ben almaktan vazgeçmiştim. İstanbul'da bir mağaza. Telefonla aramıştım ben Mersin'den. Bisikletevim olmalıydı.

14. kerem oktar

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bir not daha ekleyeyim alimünyum bisikletlerde maşa tamamen karbonmu ve furç yatağı rulmanlımı bilyalımı bunları iyi sorup öğrenin. Maşanın alın borusuna giren kısmı alimünyum ise sadece ayakların karbon olması çok fazla etki etmiyor. Maşa ayakları ile birlikte alın borusunun içinde kalan ve gidon ile bağlanan kısım da carbon olursa yoldaki titreşimleri kullanıcıya daha az hissettiriyor. alimünyum kadrolarda daha çok 6061 mi yoksa 7005 mi olduğu ön plana çıkıyor. Çok ağır değilseniz 7005 alimünyum olması daha iyidir. iki ölçü arasındaki fark ise şu 7005, 6061 e göre daha sert olup kırılganlığı biraz daha fazla ve daha hafiftir. 6061 alimünyum ise esnekliği faha fazla ve kırıganlığı daha azdır esneklik fazla olunca haliyle ağırlıkta artıyor. Başkada kadroda bakmanız gereken açıları ve kadro ölçüsüdür. Karbon kadrolarda mühendislik daha fazladır incelenebilecek özellikleri daha fazla olacaktır Keza üretildiği karbon yapısı örgü sıklığı esneklik katsayısı rüzgar testleri dayanıklılık testleri ve benim de bilmediğim başka başka teknik özellikleri mevcut! Ama alimünyum kadrolarda seçmeniz gereken yukarıda belirttiklerimden ibaret. Sonra size küçücük ama bisikleti kullanmaya başladığınızda yeri geldiğinde önemli olan bir bilgi daha Alimünyum maddeler çelik maddeler ile temas halinde iken zamanla kaynaşma yapıyor. alimünyum kadroda vidalar ve vites teli yuvalarında kullanılan her türlü vida civatanın titanyum ile değiştirilmesinde fayda var yada belirli periyotlarla bakım yapıp ince gres yağı ile yağlamak gerekir :)

Hakan Acar bunu beğendi.
  15. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bilgileriniz için teşekkür ederim.
    Kilom 73 dür.
    Ktm strada 2000 den ziyade KTM Revelator 3500 çok hoşuma gitti.Jantlarıda iyi hem.4500 TL ye istanbul içi bulursam bir kaç hafta içinde alabilirm.Galiba bisikletcim.com da var 4600 TL ye ama kadro boyunu öğrenmem lazım.Gerçi o site ne kadar güvenilir bilemiyorum çoğu kişi memnun değiller.
    Eğer bulamazsam yine 3000 TL lik bisiklet arayışına devam.

16. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    KTM Satış noktaları
    http://www.ktmbisiklet.com/satis-noktalari.asp?il=ISTANBUL

17. kerem oktar

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    4600 e karbon ise bence onu alın karbon kadro 105 set rs20 ve üzeri bir model jant seti varsa çok çok iyi bir bisiklet olur. 105 set i kime sorarsanız sorun herkes çok memnun bende kullanıyorum ve çok memnunum ultegra mı 105 mi diye sorana 105 diyorum ultegra alacak olan az biraz daha ekleyip dura ace alsın bence!! bazı hatta birçoğu diyebilirim pro continental yada continental takımların sporcuları antrenmanlarını 105 yada ultegra setli bisikletler ile gerçekleştiriyor. 105 in size sunacağı dez avantaj dura ace göre ağırlığıdır bu aslında antrenmanlar için avantajdır

18. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet yeni gördüm orayı bende şimdilik mail attım kendilerine, eğer ulaşmazlarsa telefon ile arıyacağım.

Evet bisikletin özellikleri çok iyi ktmnin sitesinde dolaşırken gördüm ve bu fiyata böyle bi bisiklet cidden beleş geldi.
    Ama tek sorun 52 kadro bulmak.

19. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar tekrardan.
    3000 TL lik bisiklet arayışına devam etmekdeyim, önerileriniz varsa yazınız.
    Salcano xrs 030 Tiagra alıcakdım ancak ürünün üretimine daha 10 gün var diyorlar yani kısacası 1 ayı bulur bana kalsa.Carraro 052 kadro olarak 54 den aşağı yok o yüzden onuda pas geçiyorum.

20. Bertan T.

Bertan T. Kıdemli Üye

Seviye:
    Sıfır olarak mı arıyorsunuz ön koşul olarak? Temiz bir ikinci el kadro ile güzel bisikletler toplama şansınız daha yüksek diye düşünüyorum.