Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3000 TL bütçeye bisiklet önerisi (Ankara)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında erdil tarafından paylaşıldı.

1. erdil

erdil Yeni Üye

Adı:
    Erdil A.
    Merhaba arkadaşlar,

Forumu bir süredir takip etmeme rağmen üye olup sorularımı yağdırmam bu güne nasipmiş.

Şimdi kısaca özet geçeyim, geçtiğimiz senelerde yaklaşık 30 kilo verdim, ve egzersiz olarak sadece spor salonunda bisiklete binerek gerçekleştirdim bunu. En çok sevdiğim spor salonu etkinliği hep spinning oldu. Bu sene karar verip spor salonuna para vermektense eve bir spinning bisikleti aldım. Şu anda balkonda akşamları püfür püfür egzersiz yapıyorum. Bir de Ankara'yı bilenler bilirler, Eymir gölümüz var, cumartesi ve pazar sabahları sabahın 7'sinde bisiklet kiralamaya gidiyorum ve kafamı dinliyorum resmen, ve de güzel hissettiriyor. Resmen haftasonu gelse de Eymir'e kaçsam diye gün sayıyorum.

Kenarda bir miktar param var, bu paramla kendime güzel bir bisiklet almak istiyorum. temel olarak kullanacağım yerler Üniversite kampüsleri (Bilkent ve ODTÜ), ve Eymir gölü çevresinde asfaltta. Dolayısıyla forumda yaptığım araştırmalar doğrultusunda yol bisikleti ya da fitness bisikleti almak mantıklı gibi geliyor. Hatta bunları da epey daraltmış bulunmaktayım. Daraltma noktasında 3-4 marka belirleyici oldu: Specialized, Scott, Lapierre ön planda şu an. Bu markalardan Ankara'da nereden alabilirim diye bakınca iyice modeller daraldı ve sonuç olarak:

- Specialized Sirrus Elite Disk
    - Scott Speedster 20 Flat Bar
    - Scott Speedster 20
    - Lapierre alabileceğim bir yer bulamadım internette ama çok tatlı modelleri var.

Specialized olmasının nedeni zertz(sallıyor olabilirim) sayesinde sürüş rahatlığı sağlıyor olması.
    Scott olmasının nedeni görsel olarak güzel bisikletler olması ve donanımının bir tık üst seviye olması. (özellikle 2015 speedster 20'nin renkleri)

Şimdi görselliği napacaksın derseniz, azıcık da güzel görünsün istiyorum. Bakmaya doyamamayım.

Soruma gelecek olursak:

Yol bisikletleri gerçekten çok mu konforsuzdur? Siz olsanız hangisini alırdınız? Yılda 2000-3000km yol yapacağımı düşünürsek, specialized'ın aksamlarının bir seviye düşük olduğu düşünülürse donanımdan dolayı Scott mı almak lazım. Sizin bu kadar bütçeniz olsaydı kesinlikle şunu alırdım diyeceğiniz modeller var mı? İlk aşamada ne gibi aksesuarlara ihtiyacım olur?

Ankara'lılara özel olarak sormak istediğim sorular:
    - Gidip Lapierre bakabileceğim bir yer var mı Ankara'da?
    - Ankara Metrosuna sabahları işe gitmek amaçlı bisikletle binebilir miyim?

Çok uzun oldu biliyorum, sıktıysam özür dilerim.
    Şimdiden teşekkür ederim.