Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3000 - 4000 TL arası yol bisikleti önerisi.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fatih Sağdıç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Sağdıç

Fatih Sağdıç Yeni Üye

Adı:
    Fatih Sağdıç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    Yaklaşık 6 aydır ilk yol bisikletimi almak için araştırma yapıyorum. İlk olarak yurtdışından bisiklet almayı düşünüyordum fakat getirtecek kişi bulamadım. Kendimde nisan ayında makedonya da olacağım fakat oradada internetten kafamdaki modelleri satan yerler bulamadım. Artık Türkiye den bu işi halletmek istiyorum.

Benim aklımda ilk olarak bu fiyat aralığında karbon kadro ve 8.05 kg ağırlığında olan xrs022 105 var. Sizin bu fiyat aralığında bana önerileriz ne olur.

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Karbon kadro istiyorsanız Salcano'nun fazla alternatifi yok. "Aluminyum da olur" derseniz, seçenek çok, önceliklerinizi bilmeliyiz; konfor mu? hafiflik mi? rijitlik mi? üst seviye donanım mı?

3. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Berke bunu beğendi.
  4. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ritchey wcs(en üst) serisi ile donatılmış salcano'ya karşı ritchey comp(en alt) parçaları ve selle italia sele(hem konfor, hem rijitlik(belki biraz) hem de en önemlisi ağırlık konusunda geride)
    salcano'daki 105 frenler yerine seri dışı frenler...
    mavic aksium yerine shimano 501 jantlar
    continental gp 4000 yerine michelin lastik
    105 aynakol yerine seri dışı aynakol

tüm bu maliyet ve performans düşürücü, ağırlık arttırıcı etkenlerin yanında daha yüksek fiyat...

salcano bu fiyata alternatifsiz görünüyor yine, ki alabileceğiniz en güvenilir bayilerden olan hepsiburada.com satıyor.
    http://www.hepsiburada.com/liste//productDetails.aspx?productId=sporsal21712&categoryId=27058700
    servis sorun çıkarmak istese bile araya sokabileceğiniz ikinci büyük bir şirket var, normal bir bisikletçi yerine doğan holding.

üst seviyeli salcano modellerinin kadrolarına da hala laf atacak olan kaldı mı? cevap vermeye bile gerek yok...

5. Hakan Can Onrat

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Oneri demis arkadas bahsettigin salcano zaten ust mesajda onerilmis ayni seyi bir kac defa onermenin anlami yok farkli bir bisiklet onerdim bende sirf markayi savunmak amacli boyle gereksiz bir mesaj yazmaniza gerek yoktu.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

öylebirbaktıydım ve Murat Cömez bunu beğendi.
  6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    XRS022 tamam güzel fiyat güzel donanım da o renkler ne ya adamlar kırmızı üstüne mavi uygulamış. :( :(

7. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Götürmeyi düşündüğünüz ya da göze aldığınız mesafedeki-bölgedeki servis belki de kötü kalitede olmayabilir. Bakmak lazım. Hangi marka olursa olsun bilgisiz , kötü niyetli bir servis insanı bezdirir ve çok zaman kaybettirir , bisiklete de zarar verebilir.

8. Fatih Sağdıç

Fatih Sağdıç Yeni Üye

Adı:
    Fatih Sağdıç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aslında ben amerikadan bisikleti getirtmeyi düşündüğüm sırada çıtayı scott foil 40 (4000tl idi) a kadar yükselttiğim için karbon kadronun dışına çıkmak istemiyorum. Türkiyede euronun çıkmasıyla beraber bir kaç iyi markanın alüminyum kadrolarıda üstündeki donanıma göre çok pahalı hale geldi ve euronunda kısa ve orta vadede düşeceği yok. Salcano tl olarak satıldığı için fiyat kalite olarak çok büyük bir farkla diğerlerinin önünde durmaya başladı benim için. Sizce bu düşündüklerim de yanılıyor muyum?
    Birde forumda xrs022 105 kullanan varsa veya çevrenizde kullanan varsa memnunlar mı? Rengine gelince evet uyumsuzluk var ama onu kadroyu boyatarak çözebilirim diye düşünüyorum.
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

9. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Salcano zaten bisikletleri ucuza satarak Sram veya Shimano'nun distribütörlerine para kaptırmamak amacında bana göre. O bisikletin donanımı güzel fiyatı da çok güzel kadroyu boyatıp üzerine farklı sticker çalışması yaparsanız ortaya güzel şeyler çıkabilir.

10. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bugün 3000-4000 TL. arası yol bisikleti alacak olsam aşağıdaki modelleri düşünürdüm. Pazarlıkla makul indirimler olacağını düşünüyorum. Karar yine de sizin, şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

http://www.bikeandoutdoor.com/U2582...-bisikleti-yol-bisikletleri-focus-culebro.htm

http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...ace-compact-bisiklet-siyah-kirmizi-50-34.html

Salcano'nun üzerindeki donanım gerçekten güzel, ancak kadro rengini hiç beğenmedim. Gerçekten kötü olmuş.

Mert C. bunu beğendi.
  11. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    öneri yapılıyorsa yerine alındığında zarara uğratmayacak, en azından yakın seviyeli bir modelle yapılmalı bence.
    aralarında bariz fark olan gereksiz modellerle kafa karıştırmaktansa şuanki tercihinin doğru olduğunu söyleyebilir ya da bir tavsiye yapıyorsan sebebini belirtebilirsin.

bir açıklama yapıp önerinin salcano'ya göre üstün tarafını yazmış olsan diyecek sözüm olmazdı belki de...

12. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Focus'u önermeye gelmiştim ve tabiiki Focus diyorum o muazzam kadro kalitesi ve tasarımıyla süper bir bisiklet.

13. Hakan Can Onrat

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    https://eksisozluk.com/salcano--836918?p=3
    https://eksisozluk.com/lapierre--1997753

1946 da kurulmuş dünya çapında distrübatörü bulunan bir firmanın dövizler bu seviyedeyken o fiyata karbon kadrolu her ne kadar göreceli olsa da tasarımı daha güzel bir bisiklet var. O zaman insanlar Treklere Pinarellolara o kadar para vermesinler, salcanonun en üst seviye bisikleti de var, bence görüşünüz çok yanlış. Bu sadece yazdığın son paragraftaki üst tarafına cevabım gerisi için yazmaya gerek bile duymuyorum.
    İyi günler

14. Gezgin Berduş

Gezgin Berduş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hiç o kadar para harcamanıza dahi gerek yok 2013 model scott speedster 40 size yeter geri kalan parayla da ekipman alırsınız.

15. usame ömer

usame ömer Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  16. Fatih Sağdıç

Fatih Sağdıç Yeni Üye

Adı:
    Fatih Sağdıç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisan karbon yol bisikleti 5850 lira bu benim bütçemi aşar. Ama görsel olarak güzelmiş.

17. emre özgür

emre özgür Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    millet para yok diyor mok gibi para var millete bir püskülete 5 alt bin verilirmi be yazık yav

18. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  19. Hakan Can Onrat

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  20. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist