300 kilometrelik Tuz Gölü gezisi

noktalivirgul

Forum Demirbaşı
Tepki
246
ekip : süper
İronman Ar-Ge Company Pictures: süper
destanın anlatımı ve akıcılık: süper
rota :süper
rekor :süper
velhasılı her şey çok güzel elinize dilinize pedalınıza ve bundansonraki gezilerde İron-mesut un tekerine sağlık.selamlar

Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Sizin de emeğe saygı duyan yüreğiniz süper, velhasıl çok güzelsiniz, dilinize sağlık.

Lancer

Daimi Üye
Tepki
79
Diyecek söz bulamıyorum, tek kelime ile "müthiş"... :eek:
Gezi mükemmel, verilen mücadele ve azim mükemmel.. Anlatım ve paylaşım böylesine müthiş bir geziye yaraşıcak şekilde yine harika..
Hayranlık ve imrenerek okudum :rolleyes: Başarılarınızın devamını dilerim

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Aynen süper bir gezi fotolar. Anlatım tarzı. Binlerce bravo. İşte öğlen aramda sankı national geographic gezisi izledim.

Teşekkürler dostum.

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
işte bu ne desem bilmiyorum ben de oradayım sizlerle birlikte daha ne olsun
acizane ismimi belirttiğiniz için teşekkür ederim

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
ben de sizin yaşadıklarınıza yakın tehlikeler yaşamadım değil lastik sorununu biliyorsunuz ve rüzgar-fırtına mı desem sizden ayrıldıktan sonra kuvvetlice esmeye başlayınca kendimi bisikleti elle sürerken buldum
inanın 10 km nin üstüne çıkamadım ve saat 21:00 civarı cihanbeyliye varabildim tahminimce sizinle ayrıldıktan sonra 50-60 km kadar yol aldım sizin yaptığınız yolun yanında hiçbirşey ama köpekler ve gecenin karanlığı da eklenince insan epey bi korkuyor tabii

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
sevgili ironman ekibi sizlerin bu yapmış olduğu gezileri toplasak her halde coğrafya kitabının ic anadolu fikstürünü cıkarırdınız tam bir belgesel tüm gezileriniz

bberksan

Üye
Tepki
0
Ben boyle gezi raporu hayatimda okumadim. Helal olsun size ozellikle dedeye , Elini opesim geldi.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Sayın Lancer; Bu çok çok güzel, içten yorumunuz için aynı samimiyetle biz de size binlerce teşekkür ederiz.

Sayın nirvana: Coğrafya kitabı yazmak haddimize değil ama, dünyayı doğal haliyle seven çevreci bazı guruplar gibi bisikletçilerin de çevreye aşırı duyarlı olduğunu göstermek istediğimiz doğru. Belki amatör bir bisikletçi gözüyle iç anadolunun doğal güzellikleri ve çevre sorunları adlı yazılı ve görsel bir eser oluşturulabilir.
Ayrıca gezilerimiz için belgesel benzetmesi de bizim adımıza gurur verici. Takdiriniz için çok çok teşekkürler eder ilgi ve alakanızın devamını bekleriz.

Sayın bberksan; Bizlerden ilgi ve alakanızı esirgemediğiniz için size de helal olsun. Dedenin elini ben sizi yerinize öpeyim;) ;:D Valla eli öpülesi sporcu bir kişiliğe sahip kendisi. Umarım bizde onun yaşına gelince onun gibi oluruz. :)

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
ironmans süper bir gezi..
fotolar da o biçim harika..
ne deyim allah devamını nasip etsin.. :dua:
süpersiniz... :D

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Barbaros Bey,
Fotolar konusunda hep belli bir standardı tutturmaya çalışıyoruz. Ama takdir daima sizlerin. Beğendiğinizi ifade ettiğiniz için sağolun.
Ancak itiraf edeyim ki bu seferki gezinin anlatımında herşeyi tam da içimden geldiği gibi yazdım. Ama böyle yaparken kullandığım ifade tarzımın fazla halk ağzı ve aşırı esprili veya argo (belki gayri ciddi) bulunmasından çekinmedim de değil. Ama beğenildi ve buna ben de çok sevindim.
Aslında hayat kısa ve bence neşeden, espriden, mutluluktan, bazı ciddi sorumlulukları idrak etmekten ve ölümü unutmamaktan başka hangi şey ciddiye almaya değer ki bu kısa ömürde, değil mi?
Gezmek bence ve belki hepimizce dünyanın en güzel şeyi, bisiklette bu gezme işini kendimize maletmemiz için çok güzel bir araç. Arabayla gezsek araba gezdirdi olur. Ancak bisikletle gezince "ben gezdim" diyebiliyoruz. onun için de gezmeyi sevenlerin gözünde bisikletin yeri apayrı.

Amatör bisikletçi gözüyle iç anadoluyu iyi ve kötü yönleriyle sizlere yansıtabiliyorsak ne mutlu bize..
Güzel yorumunuz için candan teşekkürler..

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
146yla baglanmaktan gobegim catladi, ama sanirim son fotolar da su dakikalarda iniyor :D yahu, bayagi bir is yapmissiniz gene ironman beycigim :D otel muduru telefonun fisini cekmeden hemen iki satir yazayim dedim :D

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Sayın bikergrrl hamfendi, eğer az daha gelmeseydiniz valla darılacaktım artık. Biz sizler için taaa 300 km. pedal basalım siz yine de sayın otel müdürünün emrinden dışarı çıkmayın, yani olcak şey mi. :D
Bu otel müdürüde biraz sadist mi ne? ne ister telefonun fişinden, ipinden.. :eek: tövbe tövbe. Valla otel müdürünün de hayırlısını dilemek lazım demek ki..
neyse şükür kavuşturana..
Çok memnun oldum, teşriflerinize..

Alooo, alooooooo. hatlar kesildi ses gelmiyo.. Alooo sesim gitmiyor mu? alooooo
Tüh yine otel müdürü fişi çekti galiba.. Adam telefonu mu dinliyodu ki? Bikergrrl hamfendinin de adresini bilmiyom ki bir TTNET cd si göndersem. Burdan akıl vermiş gibi olmayım ama, TTNET daha hesaplı galiba..

gugus

Daimi Üye
Tepki
146
Sevgili Ironman.1,

Ben sunu merak ettim; acaba duzenlediginiz tum bu gezileri bir sekilde arsivleyip toplamayi dusunuyor musunuz? Ya da yaptiniz mi yoksa:eek: :) Yine ayaginiza saglik... cok profesyonelce yapiyorsunuz bu isi..Anlatim dili cok eglenceli.. Eger bu gezileri toparlamak yada yayimlamak gibi bir dusunceniz varsa paylasinda bilelim:D :) "Ironlar'la adim adim Turkiye":) Bu arada soylemekten ali koyamadim kendimi.. gurubunuzdan Iron-dede...acayip bi dede.. buyuyunce bende oyle ol'cam.. Ornek alinacak bir buyugumuz, saygilarimi selamlarimi iletin

( cok talihsiz bir tecrube olmus... gecmis olsun:( )

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
İron-Arge grubu. Çok çok güzel bir geziye imza attınız. Bu güzel gezide size eşlik eden arkadaşlara ve tüm ülkemiz insanına bende teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Ben okurken bazen güldüm bazen üzüldüm. Ama anladığım o ki; bu talihsizlikler yaşanmasa 300 değil 400-500 bile vız gelir size. Eminim öyle gezileride görecez forum sayfalarında. (Doğanhisar zehirini aşılamaya devam;) )
Gezinizi baştan sona kadar bir solukta okudum. Ben 6 yıldır ATLAS Dergisi abonesiyim, inanın bu kadar zevk alarak okuduğum yazı çok azdır. Çok güzel bir anlatım tarzı. Yerel halk dilini de kullanmanız dahada güzelleştirmiş. İnanın ne yazacağımı bilemiyorum. Ama gerçekten duygularımı yazarak ifade edemediğimide belirtmek isterim İron-arge grubuna.
Ne kadar teşekkür etsem azdır. Tuz Gölünün doğal yaşamı beni çok ilgilendiriyor. Flamingoların olduğu kareyi siz çekememişsiniz ama fotoğraflar gerçekten çok harika. Hepsi birbirinden güzel.
300 Kmlik geziyi yaptığınız için ve daha zahmetli iş olan siteye ekleme işini yapan İron-arge grubuna çok çok teşekkürler.
Erzincan'dan Sevgiler....

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Merhaba
Yine tekrar edeceğim: Iron ekibini tüm kalbimle kutlarım.. Binlerce teşekkür(Nefis bir belge için)Sizleri tüm Türkiye tanımalı bence..Coşkun Aral'a bahsedeceğim sizden....Onun belgesel kanalına yakışırsınız..(İz TV)

Süpersiniz..

Gürsel

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
Allah'ım bu ne büyük bir dirayet, gayret, sabır...

asfalt etapların kralısınız diyorum, tebrik ediyorum...

yazılı metinlerdeki anlatımınız da çoookkkk keyifli teşekkürler...

Iron-man; king of the road...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Ustam selamlar, teveccühlerinizin altında ezilir olduk. Sağolunuz varolunuz. Siz beğendiyseniz bu yeter, gayri gerisi boş gelir.. Bundan kelli bize de sanırsam Trans-Türkiye yapmak gerekir..(ama biraz sıkar :eek: ;:D )

Biz; sissiz hiç bir TV kanalına çıkmazuk:)eek: ) , hiç bir filimde veya dizide rol almazuk..:cool: , holivuta neyin zinhar ayak yahut teker basmazuk..:cool:Kamu oyunda bu böyle biline.. ;)

Bizi sizler bilmişsiniz artık, yeter de artar bize..
Bundan kelli yok Türkiye bilmiş, hatta yok dünya bilecekmiş neyimize,

Neyleyim köşkü neyleyim sarayı, içinde salınan "yar" olmayınca.
Neyleyim TV yi, neyleyim holivutu, yanımda duran "ustam" olmayınca..

Saygı ve sevgilerimizle.:)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

El cevap:

- ve ironmesut bir gün yaşlanır... eskiden hazırladığı albümleri dostlarıyla tekrar paylaşmaya karar vermiştir...

http://i62.photobucket.com/albums/h101/ironmantuzgolu/ironmesut.jpg

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
evet bende gürsel hocamızın dediğine katılıyorum bu işi coşkun aralla gçrüşmek lazım ironman ekibi bu olayı kaldırabilir hem maksat tv cıkmak değil bisiklet ve bisiklet kültürünü aşılarız televizyonları başından ayrılmayan dizi milletine cok harika olur ben böyle bir olayın arkasındayım burdan gürsel beye lafım vardır ironman ekibini değerlendirmek yeni yollara yeni maceralara sürüklemek lazım