Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

300-350tl bisiklet onerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında dogukan.bjk2 tarafından paylaşıldı.

1. dogukan.bjk2

dogukan.bjk2 Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    300-350tlye bisiklet onerirmisiniz

Tab2A7-20F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
  3. Cosmic camel

Cosmic camel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Claud Butler Oxford 700'ü tavsiye ederim oldukça şık görünüyor

4. dogukan.bjk2

dogukan.bjk2 Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  5. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Kardeşim, yaşını bilemiyorum ama lafın gelişi de olsa bir abi tavsiyesi olsun. Bütçeni anlayabiliyorum, ama bu foruma geldiğine göre biraz daha araştırma yapmadan sırf fiyat aralığı üzerinden bisiklet almaya kalkma. Her türlü detayı bir kenara bırakalım, bir dağ veya şehir bisikleti düşünüyorsan "çelik" (ya da "hi-ten") kadrolu bisikletlerden uzak dur. Az biraz daha zorlayıp mutlaka "aluminyum" kadrolu bir bisiklet bak. Kadronu sağlam alarak başlarsan zamanla diğer parçaları da yükseltirsin.

6. televole2

televole2 Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    "Migros size iyi gelecek." Git migrostan hoşuna giden rengi seç al kardeşim. Sakın kafanı bulandırma yok alüminyum yok karbon yok dağ bayır bisikleti falan. Bu bütçeyle market bisikleti alıp elinden geldiğince keyfini çıkarmaya bak.

H.T ve mehmetlevent bunu beğendi.
  7. mehmetlevent

mehmetlevent Forum Bağımlısı

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bisiklet tutkunu olma ile bisiklete tövbe etme arasındaki ince çizgi ister istemez 2000 lira - 3000 lira aralığına işaret ediyor. bunun böyle olmasını ben de istemiyorum ama maalesef sektör şartları durumu bu şekilde olgunlaştırıyor.

bütçe olarak belirlediğiniz miktar için cidden öneriler hiper marketlerde satılan bisikletlere işaret ediyor. ancak bu bisikletler sorun çıkardığında muhatap bulmanız epey zor. dahası bu bisikletler epey hantal olacaktır. çelik kadrolu ve üzerindeki hareketli aksamı seviye olarak kalitesiz olacağından, 20 kilo üzerinde ve sıksık bisiklet tamircisi ziyaretleri ile size gizli bir maliyetle geleceklerdir.

böyle bir bisiklet alır 1-2 ay biner sonra hurdaya ayırırım diyorsanız elbette almanızı öneririm. ama bu bütçeye, forumda kimse içi sinerek bir bisiklet önerisinde bulunamayacaktır.

nevzatsercanoktay bunu beğendi.
  8. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @televole2 sahibindenden ikinci el bir bisiklet almanın daha iyi olacağı görüşündeyim. Migrosun bisikletleri gerçekten dökülüyor...

9. televole2

televole2 Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu, İlk bisikletimi migrostan almıştım o zaman 150 tl falandı. 1.5 sene civarı kullandım çok rahat 150 tl masrafı çıkmıştır. Her hafta bisikletçideydim. Bu fiyat aralığında 2.ellerde de farklı bir senaryo olmayacaktır.

10. dogukan.bjk2

dogukan.bjk2 Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  11. kaskreis

kaskreis Forum Bağımlısı

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Benim 6-7 senelik bir bianchim var , 300 liraya kipa'dan alınmıştı , tek sıkıntısı çok küfleniyor çünkü çelik , yağını eksik etmem ,ancak küf temizlemekle de uğraşmam , çünkü sadece yazları biniliyor.
    Eskiden çok severdim, hala da seviyorum :)
    İyi bisiklet sizi mutlu eden bisiklettir,eminim bulursunuz, ancak gidip migrostan alırsanız ağzınızdan küfür eksik olmaz , ucuz diye alırsınız cebinizde kalan da tamire gider , bisikletten soğursunuz..

12. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Konuda güzel cevap verenler olmuş.

Bütçe konusunda seni anlıyorum bir çoğumuzun başına gelen bir olay bu. Ancak bu forum'daki insanlar konuda olduğu gibi sana demir yığınından bir bisiklet tavsiye etmez çünkü o bisikletten keyif değil morel bozmaktan başka bir işe yaramadığını bilirler. Eğer imkanın varsa bir yerde çalış giriş seviyesi bir alimunyum kadro'dan ve shimano veya sram setten oluşan bir bisiklet alırsın.

Bunun dışında hiç bir şekilde imkanın yoksa ikinci el bisikletlere bak bütçene göre en azından belki bir giriş seviyesi bisiklet bulabilirsin. İkinci el'de olsa market bisikletlerinden kat kat iyi olacağı kesin ama anlayan birisi ile al bisikleti !

nevzatsercanoktay bunu beğendi.
  13. dogukan.bjk2

dogukan.bjk2 Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Lise öğrencisiyim ... Bi sene daha dişimi sıkıp en yakın zamanda almayı düşünüorum ... Bütçem 700-800 lira arasında ailemle konuştum . Salcano ng650 alırım büyük ihtimal diye düşünüorum fakat daha önce kilitli bisiklti çaldırdığım için nasıl bağlamam gerektiği hakkında tereddütlerim yok denemez.Bu konuda da bi yardım etseniz atılabiliyorsa resimle örnek verirseniz sevinirim. Bu kadar ilgi verilceğini bilmiyodum herkeze teşekkürler.:)

Bisikleti genel olarak şehirde süreceğim fakat yollarımız dağdan farksız ... Bisiklette önerebilirseniz sevinirim

Başlangıç bisikleti olarak ng 650 yi onerirmisiniz?