30 tlye aldığım Rubena 26x1.50 aps patlamaya dayanıklı lastiğim ilk 3. km'de patladı

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Patlak gerçekten de şans işi galiba. Ben de Rubena STU kullanıyorum. En iyi koruma derecesi bu lastikte diye biliyorum. 3000 km'ye yakın bir sürüşte henüz patlamadı. Gerçi çoğunlukla asfaltta sürdüm.
Ama mesela bazen küçük vidalar görüyorum yolda, onların üstünden geçmemeye çalışıyorum. Girse kesin patlatır çünkü. Eskiden en küçük bir diken bile hemen patlatırdı lastiğimi, en azından şimdi böyle minicik dikenler patlatmıyor.
Bir de APS heralde en düşük koruması olan.

Scudo

Liberi Spiritu

Hüseyin EROL
Tepki
775
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Piyasada 300 liraya da lastik var 30 liraya da. O da sorsan patlamaya dayanıklı, ucuz olan da. Gerçi ilk 3 km.'de patlaması biraz büyük talihsizlik olmuş ama neyse :)

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Size bir soru Sormak istiyorum bu sitede nasıl konu açılıyor acaba ben defalarca denedim ama beceremedim :agla:

seckinb

Üye
Tepki
29
İsim
seçkin
Hiç koruması olmayan 700. Kmde patladı

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

@Birhan K.

175 TL :(
fiyatı üzdü sadece
40 liralık lastiklerim ile karşılaştırmak zor ne yazık ki :(

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@seckinb
Şimdi fiyatlar çok pahalı evet.. Ben geçen sene dış lastiğin çiftini 120 liraya almıştım yurtdışı siteden. İç lastikler de 3-5 euro falandı. Şimdiki fiyatlarla almaya kalksam çok zorlanırdım.

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Bende bi çift patlamaz lastik vardı. E tabi dağda sürüyoruz, dikenlerden falan geçiyoruz. Ama 3 ayda 3. kez patlayınca bisikletle beraber gelen Kenda Kickback (lastiğin eti çok çok ince) taktım. İçine de Slime şerit döşedim. Patlamadı, 1 sene oldu, yok arkadaş patlamıyor :eek:. Gayet de ucuza mal oldu, yol tutuşu da güzel. Öneririm:harika:.

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tubeless lastik için jantların da değişmesi gerekiyor değil mi?

Tepki
65
Bisiklet
Salcano
@Birhan K.
ben 700x35c Continental Country Plus kullanıyorum. İç lastik olarak da ne kullandığımı bilmiyorum bakmak nasip olmadı (bir kere ön arka yaptım ama bakmayı unuttum). Bu ikisini 5200 km kullandım. Bir kez bile patlamadılar..

Eskiden lastik patlatma fobim vardı. Olur olmaz yerlerde patlar da, bisiklet zevkimi mahveder diye hep diken üzerinde bisiklet sürerdim (ki cidden olur olmaz yerlerde patlayıp beni çıldırtıyordu).. Fakat son 4 senedir bu lastikleri kullanıyorum, resmen huzura erdim :) Artık yola bile bakmıyorum. Cam, çivi, diken, ... üzerinden geçmediğim şey kalmamıştır. Bana mısın demedi.

ne kadar benzedi :)

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

burki

Üye
Tepki
68
Bisiklet
Claud Butler
Continental country plus lastikleri 2013 yılında trekking model salcano üstünde geldiği için kullanmıştım. Hiç lastikle ilgili problem olmamıştı. Yol bisikletine geçince country pluslarín ne kadar kaliteli lastikler olduğunu anladım

Yalniz

Üye
Tepki
28
İsim
Cezmi
Bisiklet
b'Twin
Rubena Flash STU 26x1,75 1-2 aydır kullanıyorum. 120 TL ye çiftini aldım. Çok yol yaptığım söylenemez ama ön tekere giren raptiyeyi çıkardım patlak falan yoktu. Denenmiş oldu. 5 mm kauçuk koruması var zemin yüzeyinde. Yama seti olmadan yola çıkılmaz. 20 km lik mtb turunda arkadaşın lastik 2 kere patladı. Patlak işi şans işi.

N0YAN

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Noyan
Bisiklet
Canyon
Korumasız lastikle 3000 kmyi devirdim.Şans işi değil, sürdüğünüz yolu iyi gözleyin

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Yok abi şanş ya. Ben 11 km de 3 defa lastik patlattığımı bilirim. Yıldırım düşmesin diye geri dönmüştüm. Son 6 aydır benimkiler de patlamıyor demiştim geçen ay üzerine 2 yama yaptım.

Pabioo

Üye
Tepki
170
Bisiklet
Carraro
Kesinlikle şans işi. Bende Scwalbe Marathon Green Guard var aldığım günden beri hala patlamadı. Arkadaşımda da Rubena STU var turdayken İzmir asfaltında hemen önümde tekerine beton çivisi girdi patladı. Hemde çivi köküne kadar girmiş nasıl girdi çözemedik hatta asfaltta ne işi var onuda çözemedik. Benim lastiğe girse benimki de patlardı.

Mert_15

Üye
Tepki
2
İsim
Yusuf Mert
Bisiklet
Kron
Sen ne kadar önlem alsanda o çivi muhakkak o lastiğe girer eninde sonunda
@Pabioo

Tepki
4
İsim
Yusuf selim
Bisiklet
Diğer
Kıymetli Arkadaşlar ;

Herkese Merhabalar. Ben Sedona 410 kullanıcısıyım. İç Lastiğim patladı ve yenisini almak istiyorum ama nereden alabileceğimi ve hangi iç lastiği almam gerektiğini bilmiyorum. Daha önce kullandığım iç lastiğin kutusunun fotoğrafı EKte yer almakta. Kutuda 28/47 -622/635 28AV33mm yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden Teşekkür ederim.

Dosyalar