Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30 tlye aldığım Rubena 26x1.50 aps patlamaya dayanıklı lastiğim ilk 3. km'de patladı

Konu, 'Tekerlekler' kısmında emrah9700 tarafından paylaşıldı.

1. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Dün akşam hevesle konyadan kargoyla getirttiğim lastiğimi aldım ve heyecanla evde takmayı bekleyemeden yoldaki ilk lastikciye taktırdığım lastiğim eve kadar çok rahat bir şekilde asfalttda yol aldığını görerek şimdiye kadar niye slick lastik almamışım diye kendi kendime kızarak bir yandanda slick lastiğin asfaltdaki akışının verdiği hazla eve kadar gitdim.

Sabah erkenden 20 kmlik gideceğim yola tanesine 30 tl bayıldığım patlamayan lastiğimle yola çıktım ortalama hızımın ne kadar yükseleceğini merak ederek başladım pedallamaya yolculuğumun 3. kmsinde arka lastiğimin kenardan çakıl taşını fırlatdığını duydum 10 metre gitmeden zorlandığını gördüğüm bisikletin vitesini 1 e kadar düşürdüm ve zorlanma devam edince durdum baktım bide ne göreyim arka lastik inmiş ve 26x 1.50 çift katmanlı rubena v66 flash model slick lastiğimin yanak dişlerinin üstünden taşın kestiğini gördüm. Ve beni en çok bisikletden uzaklaştıran lastik patlamasıyla karşı karşıya kalıp. Allahdanki 100 metre önce önünden geçtiğim petrole gittim ve başladım beklemeye 1,5 saat boyunca gideceğim tarafa giden bi kasalı araç denk gelmedi bende en sonunda bisikletimi petrole koyup otobüse binip gittim gideceğim yere.

Sırf patlamasında bu rezilliği çekmeyeyim diye alması kargosu taktırması 75 lirayı buldu sadece 3 km gitti.

Efe Taner bunu beğendi.
  2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Bu patlak olayı tamamen kısmet meselesi kimi 700*23 slick lastiklerle 10000 km gider patlatmaz kimi de 2.35 lastikleri asfaltta patlatır.

3. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben de bugün 1.75'lik flash taktırdım. 20 kilometre yol teptikten sonra eve 200 metre kala lastik patladı.
    Midye kabuğu girmiş!
    Benimkinde ekstra koruma yok sanırım. Normal olanı.

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Rubena 26'' mtb için 1.50 asfalt yol lastik bendede baloncuk yapmıştı.Hatta sizinle beraber forumda şu an okuduğum kadarıyla 3 kişi olduk.Üçlü silahşörler:D.Forumda tavsiye etmedim ama bazıları kişisel kullanım diye eleştri yaptılar.Bontrager aluminyum patlamaya dirençli 1.50 taktım.Hakkını verdi.Pahalı ama rezilliği çekenler bilir.Continental,scwalbe,bontrager tavsiye ederim.Patlamaya dirençli lastikler biraz pahalı oluyor,bütçeye uygun normal markalı lastik ve patlak onarıcı sıvı yama setiylede iyi iş görür.Cst marka lastiği rubenaya göre daha iyi buluyorum.Bu arada geçmiş olsun,gerçekten zor durum yaşamışsın,çeken bilir:D.Benimde başıma ıssız kır yolunda gelmişti.Tekerde 7-8 lastik patlak tamiriyle uğraştığım oldu.Kışın kurtlar gelmeden,hava kararmadan işimi çabuk halletmem lazımdı:D.Kısacası lastik olsun,bazı önemli aparatların ruble,zincir,aynakol,pedalların sağlamlığına dikkat etmek lazım.Yola bazı yedek parça,tamir seti,önlem alarak çıkmak lazım.

5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    lastik bu patlar biraz şans işidir bu gittiğiniz zemini iyi gözetler riskli bölgelerden dikkatlice geçerseniz kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız öyle ki geçen yıl sayısız araziye girdim çıktım sadece 2 kez lastik patlattım ama bir yarış öncesi antrenmanda 3 kere lastiğim patladı ( dikenler yüzünden )

6. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    mtb kullanıcısıyım lastiklerim smart sam bugüne kadar üzerinden geçmediğim cam diken vs kalmadı 2300kmde 3 kez patladı sadece. Şans işi sanırım.

7. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Patlak işi tamamen şans işi maalesef. Maalesef bisiklette patlamayan lastik yoktur, zor patlayan yada patlasa da yola devam edebilen lastikler var...

Tubeless+patlak sıvısı kullanıp yarık ve yırtılma haricinde lastik patlaklarını unutabilirsiniz mesela.

8. emrah9700

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet gerçektende tubeless ler sıvıyla çok sağlam oluyor tubeless rehberi adlı konulardan birinde içerisinde sıvı olan lastik ile bir sürü çivinin üzerinden geçtiğini gösteren bir video izledim ondan sonra bu lastiğin tanesine 30 verene kadar tubelessin enucuzunu 60 a alsaymışım bundan daha iyiymiş dedim

9. emrah9700

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Patlamaya dayanıklı olan rubena lastiklerin bir taraf yanağında kırmızı bir çerçeve içerisinde antipuncture system yazıyor

10. emrah9700

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Patlamaya dayanıklı olan rubena lastiklerin bir taraf yanağında kırmızı bir çerçeve içerisinde antipuncture system yazıyor

11. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    çifti yaklasık 60 tl kötü bi para değil. bu paranın üstünü biraz daha tamamlayıp kesinlikle baska marka lastik alınmalı rubenalar çok agır ve mütiş derece oturma sıkıntısı yapıyor cok kalitesiz bi lastik sizin bahsettiğiniz patlama değil bildiğin kesilmiş teker geçmiş olsun rubenadan uzak durmanız dileği ile lastiksiz bisiklet sürmek daha iydir rubenadan :)

Kuzey Ege bunu beğendi.
  12. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ben de yaklaşık 4000 km Rubena kobra kullandım.Ortalama 1000 km de bir patlıyor.APS'li olmayan modelinin tanesini geçen yıl 15 TL'ye almıştım.Çok fazla beklenti olmamak kaydıyla iş görüyor.Kış döneminde Tanesi 43 TL'ye Michelin Country Mud almıştım daha fazla patladı.

Gürkan Genç'te Rubena kullanıcılarından bu arada.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=85991

13. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok sürmeden swalbe ye geçmiş oda hem 800 gr lastik takacam hemde zırt bırt lastik patlıycak oldu canım :)

14. Ahmet A.

Ahmet A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz.
    Aynı zamanda bisiklet için de uygunmuş.

15. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Elbette her lastik patlar fakat ben ve forumdaki birisinde mtb rubena 1.50 yol lastiğinde baloncuk oluştu.Baloncuk havası inerek kullanımdan kaynaklanan durum değil,rubenanın bu serisindemi kaynaklanıyor bilmiyorum,bana bayağ kalitesiz malzeme geldi.Konuyu açan kişide taşın kestiğini söyledi.Bir kişi olsa neyse dicem,benimle üç kişinin,buna benzer sorun çıkarmasının nedeninin rubenanın bu serisinde kullanmış olduğu malzemenin kalitesizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum.

16. Caner B.

Caner B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ben rubena scyla mtb lastiği kullanıyorum. 4 aydır kullanıyorum bayaa bi yol yaptım , yarışa girdim sadece 2 kere patladı. Bîraz yumuşak bir yapısı var ama ben beğenerek kullanıyorum.

17. ferhatdurmaz1

ferhatdurmaz1 Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    iki yıl önceydi, yeni MTB almıştım. ilk günün sonunda lastik patladı, ondan sonra 2 kez daha, ama şimdi en son ne zaman patladığını bile hatırlamıyorum. Aynı olay yol bisikletimde de başıma geldi ilk gün çukura girdim 2 lastik birden patladı:) çok şükür ondan sonra hala patlamadı.

Demek ki kısmet işi ))

18. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yağmurlu havalar ve sonbahar da lastik patlaması sanırım daha çok oluyor. Yapraklar ve dikenler dökülüp rüzgar ile seyahat ediyor ve her an her yerde lastik patlama olayını yaşayabiliyoruz.

Bayramın ilk günü Ankara'da sağanak yağışda göl olmuş yollarda giderken ön lastiği 2 yerinden birden patlamış ama diken vs... birşey saplanmamış.

Şu Schwalbe Marathon lastiği biraz ucuz olsa da herkes alsa ne var? :(

19. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Patlamayan lastik dedinince hiç patlamayan lastik aklınıza gelmesin patlamaya dayanıklı lastiktir olur böyle şeyler takmayın kafanıza

20. bülent kara

bülent kara Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun.
    Ama patlamayan lastik olmaz zaten. Patlamaya karşı daha dirençli lastik olur. Sizinki de yeteri kadar direnememiş :) Ama bisikletçinin kaderi bu, moral bozmayın. Belki de normal lastik kullansaydınız daha erken patlardı....
    Kaldı ki bu tamamen şans işi - ben de "patlamayan" lastik almıştım geçen sene - çarşıdan eve gelene kadar gitti (kürdan girmiş). Normal lastikle 2010 yılında Avrupa turunda 1400 KM yol yaptım hiç patlamadı :)