Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30 Mayıs Garipçe manzaraları ;)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında ahmetvemert tarafından paylaşıldı.

1. ahmetvemert

ahmetvemert Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba,

30 Mayısta Yalıköy turuna katılamayınca yavaş yavaş Sirkeciden Sarıyere doğru gideyim dedim.
    Saat 06:10 vapuruyla karşıya geçtim

Daha 6 km. de Beşiktaştan geçerken lastik patladı :)

Heybeyle yola çıktığımdan Keşke arka lastik olmasa diye hayıflanmaya başladım tabi, ama yapacak birşey yoktu. Söktüm lastiği yama yapmak istedim ancak yapıştırıcı tamamen kurumuştu. Yedek lastikle değiştirdim mecbur ama gene patlarsa diye içimi bir sıkıntı sardı hazır beşiktaştan uzaklaşmadan bisikletçiye uğramak istedim ancak daha sabahın 07:30 suları olduğundan yaklaşık 2 saat bisikletçiyi beklemek zorunda kaldım :)

Lastiği yama yaptrdım, bir pakette yama seti alıp tekrar yola koyuldum. Maden rampasına gelene kadar herşey iyiydi. Yolda sevimli arkadaşlarla

lada karşılaştım ancak rampa bittikten sonra başladı zincir rublede bir sağa bir sola atmaya, vites ayarı bozuldu diye düşündüm, kurcaladım ettim olmadı. Vitesi bir noktada sabitlemeyi başardım ve böylece yola devam ettim ama 130 kadansla ancak 20 km hıza çıkabiliyordum :)

Velhasıl kelam öyle veya böyle garipçeye sürdüm bisikleti.

Garipçe ye ilk defa gittim ancak beklediğim etkiyi yaşatmadı bana. Köy meydanına geldiğimde otopark alanıyla karşılaştım :) Deynekçisi bile vardı bu otoparkın :D İstanbul'a uyum sağlamış bir köy diye düşündüm. Fazla zaman kaybetmeden dönüş yoluna çıktım. Garipçenin rampası inişi kadar kolay olmadı tabi :)

Rampada soluklanıp, Orhan abinin turlarında kendi bisikletini resmettiği gibi bende katırtırnakları önünde bisikletimimn resmini çektim.

Açıkcası garipçenin köy mezarlığında ki manzara köyün kendinden daha hoş geldi bana ;)

E tabi birde köyün top sahasında ki futbol takımı :)

Rumeli fenerine gidip bir de orda ne oluyor bitiyor diye içimden geçirsemde, viteslerin bana yaptıkları yüzünden gecikeceğimi düşünerek beşiktaşa pedal basmaya başladım ve asıl manzaralar meğerse dönüş yolundaymış.

Ben bu kadar çok yokuş indiğimi hatırlamıyorum ama neysee :)

Evet, benden bu kadar 30 mayısta beşiktaş - sarıyer sahil yolu, garipçe nasıldı derseniz işte fotolar :) açıkcası garpiçeden çok maden rampasından garipçeye kadar ki olan yol muazzam, insana huzur veriyor. Bu arada eve gelince farkettim ki problem zincirdeymiş, neden olduğu konusunda fikri olan varsa buyrun buraya yazsın ;)

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=889643#post889643

Sağlıcakla kalın.

2. ahmetvemert

ahmetvemert Aktif Üye

Seviye:
    Bu arada beşiktaşta lastiği değiştirirken, yardıma ihtiyacım olup olmadığını soran Arda'ya da ayrıca teşekkürler ;)

3. Eren AYDIN

Eren AYDIN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ayaklarına sağlık kardeş. fotoğraflardan hep gördüğüm yer. Yolları ve manzarası çok güzel. yakında o tarafa bi gidip gezmem lazım. Teşekkürler paylaşımın için.

ahmetvemert bunu beğendi.
  4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    resimler için ve gezin için teşekkürler dostum

5. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Ahmet,
    Garipçeye eğer vaktin varsa hafta arası ve sabah erken gitmen lazım. lokantaların personeli saat 8 de geliyor. Onlar gelmeden gideceksin ve kapı açılır açılmaz deniz kenarındaki bir masaya kurulup sakinliğin keyfini çıkaracaksın kahvaltı eşliğinde. gelirken bu kadar yokuş indiğimi anımsamıyorum diyorsun, haklısın Garipçeye giderken tahmin ediyorum asfalttan yokuş aşağı bile pedal çevirmen gerekiyor. İnce lastikle durum değişiyor. İyiki bizimle Yalıköye gelmemişsin herhalde bisikletinin o haliyle yolda kalırdın. Paylaşımın için teşekkürler.

6. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Çok güzel bir tur yapmış ve sorun olmadan da turu tamamlamışsın. Tebrikler. Fotoğraflar ve anlatım için de çok teşekkürler.

7. kizak

kizak Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sevgili arkadaşım bir geziye çıkarken insanın mekanik açıdan başına ne geleceği belli olmuyor.Her parçanın ayrı ayrı önemi var.Senin zincir canını sıkmış anlaşılan.Ama gezini istemedende olsa yarım olarak tamamlamışsın cesaretini kutlarım.Neyseki İstanbul gibi bir yerde yaşıyorsun Parça sorununu hallediyorsun.Fotolar ve paylaşım için teşekkürler.

8. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel manzaralar. Bulunduğunuz yerin kıymetini bilin bence. Mekanik sorunlara fazla takmayın. Bunlar da işin dikeni. :)