Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30 Eylül 2013; Bisikletliler Derneği Ankara Toplantısı (tüm dernek, kulüp ve gruplar)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    30 Eylül 2013; Bisikletliler Derneği Ankara Toplantısı (Tüm Dernek, Kulüp ve Gruplar Davetlidir)

Bisikletliler Derneği olarak Bisikletle daha güvenli bir ulaşım için sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi tespit etmek üzere 30 Eylül Pazartesi günü Ulusal bir toplantı düzenliyoruz, Ankara da düzenlenecek bu toplantı sonrası seçeceğimiz heyet bakanlarımızı ziyaret edip bisikletle güvenli ulaşım için tespit ettiğimiz taleplerimizi ilgili bakanlara sunmak üzere bir araya geliyoruz.
    Bu önemli toplantıya Türkiye deki tüm dernek, kulüp ve gruplar davetlidir, katılım ve kayıt için kayit@bisikletliler.org adresine iletişim bilgilerini içeren mail atılması rica olunur.

Toplantı Türkiye Şoförler ve otomobilciler federasyonu toplantı salonunda 30 Eylül 2013 günü 12:00 - 17:00 saatleri arası yapılacaktır.

1 Ekim günü de İçişleri bakanlığı, Ulaştırma bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik bakanlığı, Adalet bakanlığı ziyaret edilecektir.
    Ulusal toplantımıza ülkemizdeki tüm dernek, kulüp ve gruplar davetlidir, duyurulur.

KAYNAK

Ahmet Ayaz bunu beğendi.
  2. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İşten izin alabilirsem bu toplantıya katılacağım...

3. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    hazine, açıkça çevre şehirçilik bakanlığına bütçe verecek ,başka nereye verecek eğitime verecek ,
    milli eğitim bakanlığı ders koyacak bisiklet dersleri uygulamalı ilk okullara ,
    çevre şehirçilik bakanlığına çok büyük görevler düşmektedir, en üst makam tüm belediyelerin başı odur çünki,
    istanbul yeniden inşa edilecek, tüm yolları bisiklet yolları ile örülecek ,tam emniyet sağlanacak, avrupa kriterlerine uygun yapılacak, bisiklete binen olsun olmasın bu iş ya yapılacak ya yapılacak ,çevre ve şehirçilik bakanlığı tüm türkiyeyi, temi d-100 ü bisiklet yolları adeta örecek te örecek, bunlar ya yapılacak ya yapılacak, laf üretilmeyecek eylem yapılacak hemen bu gün ,,,

4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bisikletliler derneğinin bundan sonra hiç bir faliyetlerine katılmayacağımı bildiririm ,bu karar beni bağlar ,pazar günü yapılan köprü geçişinde organizasyon bozukluğu ortadır ,insanlar arkada düşmüş kafayı kırmış umurunda bile değil derneğin 4 geçişte aynı durum ile karşılaştım ,derneğin sayfasına eleştirilerimi yazdım parasal kaynakları olmadığını megafon alamadıklarını yinelediler bi megafon kirası ne kadarki,,evet sudan bahaneler yaratılmıştır bir değil bir çok ,,dernek başkanı değişecek yerine başka bir arkadaşın getirilmesi bence uygun yönetiminde değişmesi gerekecek ,
    şimdiye kadar yapılan işlerin yetersiz olduğunu hep yazdım çizdim ,göstermelik bisiklet yolları bostancı-tuzla arasında yapıldı güya bisiklet yolu olan fenerbahçe-bostancı arasına çözüm getirilmedi , avrupa yakasında bisiklet yolumu var acaba diye düşünmeye başladım ,ya da biz çok cahiliz hiç bi şey bilmiyoruz,,
    derneğin sadece ismi vardır ağırlığı ise hiç yoktur başta kadıköye ağırlıklarını koyamamışlardır,
    ayrıca bağımsız bisiklet grupları dernekten çok daha fazla hareketlere imza atmışlardır ,ido protestosunda 200 bisikletliye dernek destek vermemiştir çünki korkuyorlar ,,dernek statüsünde iseniz korkmayacaksınız ,panel manel düzenleyin durum ,
    dışarda sahada bi sürü sorun var çözüm yok habire laf eylem yok derneğin başına daha etkin ve vurduğu yerden ses getiren bi adam lazım..
    ayrıca metrobüs uygulaması için protesto turu düzenleyecek dernek neden düzenlemiyor neden çekiniyor,valilikten izin alınmıyor ,artık istediğimiz an protesto yaparız şiddet olmadan ,,biz idoyu protesto ettik dernek nerede idi ,orada tam 200 bisikletli var idi başkan nerede idi ,ayrıca ölen genç dostumuz için dernek başkanı orada idi ve anca dernek forması davasında idi ,kişi ister takar ister takmaz ,bu dernek ticari kafa ilemi yönetiliyor bilelim ,yönetim kurulunun bence değişmesi lazım başkanında, söyleyeceklerim bundan ibarettir, bu başkan ile bu yöneticiler ile türkiyede bisiklet sorunları asla halledilemez, ikinci bi dernek kurulursa ona tam destek veririm, yeterki protesto turları düzenlesin oturup sızlanmayacağız sahaya çıkıp sesimizi duyuracağız ...norveçte et fiatları yükselince kadınlar sokağa taştı...

5. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kudret Abi yazdıklarınıza kısmen katılmıyorum, bisikletliler derneği neticede bir dernektir. Üyelerinin bağış ve aidatlarıyla ayakta durmaya çalışmaktadır. ne kadar geliri vardır bilmiyorum ama pek bir geliri olduğunuda sanmıyorum... Etkinliklerindede dikakt ettiğim kadarıylr sponsor desteği alıyorlar... Sponsor niye destek olsun, reklamını yapmak için... O nedenlede etkinliklerde bisikletliler derneğininin arkasında durmak gerekir. verdikleri flamalar ve formaları giymekte yarar var...

2. husus özellikle dernek başkanı ülkeiçi ve ülke dışında birçok toplantıalra katılıyor v.s. bunun için kaynağı nerden buluyor bende bilmiyorum... Belkide cebinden harcıyodur bilemiyorum...

Ülkemizde onlarca bisiklet derneği, yüzlerce grup var ama bunlar neticede bölgeseldir... Bisikletliler derneği bu anlamda ülkeyi kapsayan en büyük dernektir... Bir derneğin söz sahibi olaiblmesi demek, onun üye sayısı ve düzenlediği etkinliklerdeki kalabalıklarla paraleldir... Örneğin başkan ve yönetim değişse, bunca zaman ayırcak bunca fedakarlıklarda bulunacak ben bu işi daha iyi yaparım diyen adaylarda var mıdır? bilemiyorum...

6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    özkul dostum ,
    fikirlerine saygı duydum ama derneğe destek yok artık istanbulda bi sürü bağımsız sürücü var onlar ile hareket edeceğim ve protesto sürüşleri olacak bana protesto turu düzenleyecek dernek lazım oturan dernek ile işim olmaz artık, kimsede bana kızmasın ..burada belgrad protesto turunu açtığımda 53 kişi geldi hepsine teşekkür ederim ,,

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  7. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Kudret abi; seni çArşı Bisiklet'e alalım abim?

Gelelim dernek ve toplantısına; katılabileceğimi sanmıyorum, burada çalıştığım enstitü ve firmadan izin alabileceğimi zannetmiyorum ama kendilerine geçmeyi düşündüğüm sayfalar dolusu şey var, aklımda olan. Ne kadar ciddiye alırlar, ne kadar üzerine düşerler bilemiyorum ancak ciddiye almaları faydalarına olacaktır, buna inanıyorum.

8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

vahap dostum ,kalp kalbe yakındır vallada mesaj attım senin linge,
    siz bi hareket yapın karda yağsa depremde olsa orada olmaz isem beni vurun ..

https://www.facebook.com/pages/Bisiklet-Dostu/721922424489512

9. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    İlgine çok teşekkür ediyorum abim, bizimkisi küçük bir kampanya sadece, desteklerinizle büyüyecek. Gönüllü olarak çalışan PR'cılarımız var, medyacılarımız var, güzel dostlarımız var bu yüzden amatör ruhla profesyonelce işler çıkartabiliyoruz sanırım ortaya.

Benden kendilerine forma tasarlamamı isteyen bisiklet toplulukları var, hepsiyle tek tek konuşup formalarına "Bisiklet Dostu" logomuzu da koyuyorum. Maksat; daha fazla bisikletlinin dikkatini çekebilmek.

çArşı Bisiklet ekibini de ben kurdum, sosyal medya üzerinden kurulmuştu, bisikletseverlerin ve Beşiktaşlı dostların ilgisi de güzel oldu. çArşı'ya ait etkinliklerde bisikletlerimizle yer alacağız bizler de. Köprü geçişinin Beşiktaş maçıyla aynı güne denk gelmesi, stadın yanından lütfi kırdar a çıkarken çArşı Bisiklet formalı arkadaşlarımızı alkışlayan Beşiktaş taraftarları ayrı bir güzellik kattı o güne. Ayrıca Beşiktaş Çarşısı'ndaki işletmelerin ve Beşiktaş Belediyesinin de katkısı çok çok büyük oldu. Hatta bir bistronun sahibi "indirimle, ikramla sınırlı bırakmayın, burayı bisikletlilerin uğrak yeri yapmak için ne gerekiyorsa söyleyin yeter" dedi. Kendileri için bir konsept hazırlığına giriştik.

Yavaş ama emin bir kadansla, güzel günlere pedallıyoruz.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.