Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

'' 30 ekim -a-b grup-iznik-''

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    şilede otobandan, bıçkıdere etabında uygulama yaptığımız a-b grub olayı başarı ile sonuçlanmıştır,,
    şimdi bu olay daha zordur ,,,,,,,,dabıl kurtdoğmuştan daha zor olan tavşanlı yoludur yalnız gidişte bile yolun yarısı rampa -stabilize ve eğim yer yer 10-19 dur ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,aytekin erzan ile bu kış buralarda at koşturacağız ,,,yazın gerçekten sıcakta bu yollar çekilmiyor idi...
    tavşanlı yolu üzerinde adım başı çeşme var şile fukara yoludur su bulamazsınız bi tane çeşme yoktur ,,,,,,,,,,tavşanlı köyünden sonra ahmediye köyü ve örencik köylerinden geçerek sermayeci köyüne ama o köye girmeden mahmudiye köyüne devam edeceğiz evet iyi rampalar var burda,,,dağ başlarıdır ama çeşme çoktur ,,,,,,,,,

mahmudiye inişi kafa koparır burda çok dikkat gerekir ağır bisiklet kullananlar kendileride ağır ise hızlı inerler ise toplayamazlar ,uçurumdan aşağı uçarlar,,bunları düşünmek dahi istemiyorum ,,,,evet çetin yoldur ama bi o kadarda adrenalin dolu bi yoldur ,,,,,,,,,,,,,,,
    mahmudiye inişi direk bizi bi yol ayrımına getirir burada sağ yan yol üreğil köyüne gider ama o yol sahile giderken uzar ,,,,,,,,,,,kestirme yol ise, hemen orda tabela vardır çakırlı yoludur burda iniş gene devam eder ,yalnız benzinci yoluna saparak direk aşağı iniyorsunuz ,,çakırlı köyü merkezine inmeden sağ yan yoldan direk benzinciye inen yol vardır ,,,

evet sahil yolundan direk boyalıca köyüne ordan ver elini iznik köfte yunusa ,,,,

hemen yemek yiyeceğiz bir saat hazım edeceğiz köfte sekiz tane yiyeceğim protein boyalıca dönüşü için ,,,,,,,,,,,dönüşte boyalıcadada rampa var,,,,,,,,,,,,,ordan bayındır ,kızderbent, ve hiç sağa sola sapmadan ana yolu takip etmece direk bizi karamürsel yalova yoluna çıkartır ,,,,,evet ordan topçular tabi...

haydarpaşada buluşuruz saat 07.30 da ve banliyö treni 1.5 ytl bisiklet 1.5 ytl gebzede inmece ve ordan 4 km iniş eskihisar feribota 3.5 ytl geçiş bisiklete para yok ..........dönüş aynı yol 13 ytl yol parası gırtlak parasıda eklenir ,,,,,,,,,,,,,,

iç lastik pompa kask ,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    özellikle mahmudiye inişi için kask lazım şimdiye kadar bütün istanbul inişlerini unutun böyle bi iniş görmediniz ...

a grup çalışmıştır ve çalışmayada devam etmektedir buraya öncelik antremanı olanlar dahil ve 2 ekimde antremana gelecek olanlar gelebilir ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

b takımdan davetliler ,,,,,

1- bugsbunny -ogün
    2- bahtiyar

soner dostumda yol vardır ve yol bisikletine uygun değildir tavşanlı yolu kompenant eskitir o yol ,,çağatay beydede yol vardır ama bıçkıdereden daha beter yol vardır tavşanlıda,evet erkanda aynı durumda ,,
    sevgili dostum hasan a takımının koçluğunu yapmıştır bıçkıderede nitekim burdada hasan a takımının koçluğunu yapacak tabi telsizler olacak ,,,,,b grubta bende bi telsiz a grubta hasanda bi telsiz....

evet hasan a takımını temposunda koruyacak ..b takımda zati süratli arkadaşlar durmayacak ,,,,,,,,,,,

tavşanlı yolu hemen topçulardan bir km bile değildir sağdan gireceğiz ,ve bismillah duvar gibi rampa gelecektir,ahmediye örencik devam edecektir tırmanışlar,,,bazen düz yol bazen rampa bazen asfalt bazen stabilize olacak ,,,,,örencikten sonra stabilize rampalara dikkat ,,,,,,,,

evet b takım süratli olduğu için
    iznik e varacak ve yemek ,ile birlikte bir saat mola verecek ve dönüş boyalıca olduğu için hemen harekete geçecek karanlığa dağ yollarında kalmama durumu ,,,,,,tavşanlı yolunu en kısa zamanda almak bize boyalıca dönüşü için vakit kazandıracaktır,,,

evet şeref konuğumuz gene aytekin erzandır ,,,,,,,,,,,,,

hasan kontrolünde a takımına boyalıcadan dönüş ağır gelirse ,mecburen tek dönüş şekli olan iznik kuzeyden sahil yolundan orhangazi ve yalova ve topçular olacak yada topçulara gelmeden dönüşü yalovadan feribot ile yaparlar tabi pahalı hattır ora ,,,,,

evet tavşanlı yolu bizi bekler ,,,,,,,,

2. Ozan Güner

Ozan Güner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    2 Ekimi'de aradan çıkarttıktan sonra eklersin beni Kudret Abi , kafaya koydum kondisyonlu-basan takımdakilerin seviyesine ulaşmaya :)

3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ozan ,,b ye geçme olayı antremana bakacak şöyle yapacağız biliyorsun ,,
    şimdi 2 ekimde zati kurtdoğmuşu biliyorsun ora üst üste alınacak bu da tamamı rampa olan toprak yol demek, bu olay bizi sadece psikolojik olarak hazırlar yalnız 16 ekimde bi antreman daha yaparız son cila çekeriz, bu sefer kurtdoğmuş değil gene bıçkıdere olur ...şile otobandan bıçkıdere ,,,,
    23 ekim pazar nadasa çekilme olur ve 30 ekimde çıkartma normandiya olacak,,

FERRUH GÜRYALIN bunu beğendi.
  4. Bugsbunny

Bugsbunny Kıdemli Üye

Seviye:
    30 Ekim'de inşallah saat 07:30'da Haydarpaşa'da olacağım Kudret abi. Davetin için ayrıca teşekkürler.

FERRUH GÜRYALIN ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  5. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    başımın üstünde yerin var ogün ,,

b -takım

1- kudret
    2- ogün -bugsbunny

a -takım

1- korsan hasan -koç,,,

Bugsbunny bunu beğendi.
  6. Ozan Güner

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kudret Abi zaten B takımına geçmek için çooooooooooooook çalışmam lazım daha uzun vadeli bir hedef o benim için, ama b takımındakilerde insan, bende insanım illâki bir gün bende b takımdaki yerimi alacağıma inanıyorum inşallah iş-güç olmaz ve turlara sürekli katılım göstermeye devam edebilirim böylelikle gelişitiririm kendimi

7. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ozan seni tebrik ediyorum sendeki azim bence kimsede yok bak cem şentini gördün insan azim ederse kilolarını indirir ,,,zati biliyorsun uzun vadede senle beraber olacağız ama yeterki sen beni kaybetme bak hasan ile yıllar önce başladık hasan son derecede vefalı bi dost çıktı asla beni bırakmadı ve benimle başladı beni geçti ve onun tozunu yedim olay bu olacak ,,,herkez beni geçecek özellikle gençler beni geçecek tabi ama bırakmayacak bu işe gönül vermek ölene kadar bu işi hobi edinmek bundan daha güzel bi uğraş bence yok yani performansını iyi bi derecede korumak ama beslenmeyede dikkat etmek
    bu forumda 6 sene öncesinden kimse yok olanda artık uğramaz oldu ben 2009 da girdim ve burdayım ama 2006 dan burda en arka sayfalarda resimlerim var evet 2005 de bisiklet üstünde idim demekki 6 yıl dolmuş,,,bi ara, ara vermiştim 2002 -2004 ondan önce gene bisiklette idim valla kaç tane bisiklet aldın dersen hatırlamıyorum ama bi adet gıant atx serilerinden aliminyum 840 vardı 12 kilo idi iyi bisiklet idi ...ama tabi artık grafiğin en üst derecesi benim için bu scott karbon oldu,,durmak yok ozan 80 e merdiven dayacağım sele üstünde amaç bu,,,

Ozan Güner bunu beğendi.
  8. Ozan Güner

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Abi eskiden bu kiloları hiç kafama takmıyordum ben ama şimdi diyorum kendi kendime fit olmak varken neden böyle olayım ki ? diye
    Bende bisiklete başlamadan önce 94 tüm şuanki kilom 84 ve 10 kilo verdiysem bunun 8 i polonez ve bıçkıdere de gitti colayı azalttım günde en fazla 1 litre 1 litre den 1 damla fazla girmiyor ağzıma artık.
    Birde polonezden sonra bıçkıdere de fazla terlemedim abi tur esnasındada konuşmuştuk polonezde 2 dakkada bir kaskın içinde 1 bardak ter doluyordu bıçkıderede öyle olmadı çünkü atılacak su kalmadı vücütta yağlar kaldı yağlarıda yakmak o kadar kolay olmuyor o yüzden eskisine oranla daha az terliyorum.
    Şimdi eylülden sonra benim dershane başlayacak ders konusuna ağırlık vereceğim fakat dershanem haftaiçi olduğu için turlar da pazar günü olduğu için dershanenin beni etkileyeceğini sanmıyorum zaten aralık ayında turlara 2 kişi katılacağız abimle beraber, ilerde bırakır mıyım bilmiyorum ama şuan bu kadar yoruluyorken bile vazgeçmiyorsam ilerde kondüsyona girip fazlalıklarım gittiğinde daha az yorulacağım için bu işin %75 i %80 i sadece zevke dönüşecek o yüzden bırakacağımı hiç sanmam, genede büyük konuşmamak lazım tabi :)

Cem Şentin ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  9. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de haftaya kaydımı yeniledikten sonra doktora tezini (umarım tez önerim kabul edilir) yazmaya ağırlık vereceğim için (tez bitene kadar dönem sonlarında ilerleme raporu vermem ve tez izleme jürisine sunmam gerekiyor) ve araştırma görevliliği başvurusunda şansımı artırmak için puan yükseltmeye yönelik ALES, ÜDS ve KPDS sınavlarına gireceğim için bisiklet süreceğim gün sayısının haftada ikiye, bazı zamanlarda da bire düşme ihtimali yükselebilir. Bisiklet süremediğim günlerde sahilde en az yarım saat hızlı tempoda yürüyüş yaparak ve yeşillik ağırlıklı beslenerek formdan düşmemeye gayret edeceğim.

Nuri Alper Ulupınar bunu beğendi.
  10. Adem Sönmez

Adem Sönmez Aktif Üye

Seviye:
    Kudret abi 2 ekimdeki kurtdoğmuşa geleceğim zaten, aynı zamanda 16 ekimdeki antremana da gelirim ve tabi bu 30 ekim iznik macerasınada adımı yazarsan sevinirim.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    b -takım

1- kudret
    2- ogün -bugsbunny

a -takım

1- korsan hasan -koç,,,
    2- adem sönmez,,

Adem Sönmez bunu beğendi.
  12. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dün, bu saatlerde keşif için oradaydım ve giderken 6,5 TL verdim. Toplam hesap doğru ama İstanbul Kart varsa 2 TL tren jetonu yerine 1,75 TL veriyorsunuz. Çifte muameleden dolayı da 3,5 TL ediyor ki feribot da yaya için 3 TL alıyor.

Bir de az ileride (Altınova'da~10dk.) aşağıdaki tabelada (-bknz. büyük fotoğraf) görüldüğü gibi İznik girişi var. Bilmiyorum deneyen oldu mu (?), orayı da tecrübe etmeli. Küçük fotoğraflarda görülen ise sanırım Aytekin ile gidilen sapak ve yokuş:

[​IMG] [​IMG]
    Sağdaki Tavşanlı Yokuşu / Soldaki Sapağı
    İzmit Yolu üzerinde Altınova'daki İznik Sapağı

Aşağıda feribottan çektiğim geniş açı bir fotoğraf var. Yılan gibi tepeyi dolanan bu yokuş henüz feribotla çok yaklaşmadan bile belli oluyor. İzmit yolu üzerindeki fidanlıklar ile gerçekten güzel bir ortam. Demir, deniz yolu derken bisiklet ile devam etmek hoş oluyor, tavsiye ederim...

Dip Not: Eskihisar'a inen mahalle yolundan giderseniz tarihi yerleri görebilirsiniz. Ayrıca inmeden evvel Gebze'de Hakmar'a uğrarsanız (istasyona 250 metre uzaklıkta) ucuza yakıt ikmal (< 1 TL) yapabilirsiniz...:) Örneğin iki 500 ml. su 2x25 kuruş ve meyveli Kızılay sodası 45 kuruş.

Başarılar...

Cem Şentin ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  13. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    salih
    doğru evet tavşanlı girişi ,,,,,,

14. ilteber

ilteber Üye

Seviye:
    güzel bir gezi olacaga benziyor

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  15. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    tam senlik ilteber ,,,,,,,

:in: :in: :in: :in: :in:

16. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Madem bu keşif turunu yapmışsın Salih, onu forumda paylaşsan da eğer oraya gidersek bizi nelerin beklediğini öğrensek. 4 Eylül'deki Bostancı-Bıçkıdere-Bostancı turu öncesi yaptığım keşif turunu paylaştığımı biliyorsun.

17. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İnşaallah...

Bu arada ilginç bir ayrıntı! Pendik'den hızlı feribot ile Yalova'ya geçince (tabi Bursa otoyolu çok eğlenceli olmayabilir!) 7,5 TL, yani 1 lira fazla veriyorsunuz. Üstelik daha çabuk varılıyor ve Köfteci Yusuf'a mesafe aynıymış. Neyse sizin programı bozmayım ben...:)

Başka kötü bir ayrıntı ise gölün kuzeyi çok taşlıymış, sarsıntı yapıyormuş. Onu da Mustafa Akman'dan öğrendim...

18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aferin salih derslerini çok iyi çalışıyorsun bilmeyen arkadaşlar böylelikle öğrenmiş oldu en azından o tabelanın yerini buraya koyman,iyi tabi, katılacaklar olay hakkında bi fikir sahibi olurlar gerçi ben yolu biliyorum en azından bu resimler kişilerin motivasyonunu arttırır ,bu arada cem şentin senin olayın kurtdoğmuş dabıla bakıyor mesaj alındı herhalde,,

19. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1- şeref konuğu cem şentin,,,,
    2- ozan,,,,
    3- bahadır...
    4- adem dualı
    5- burak,,
    6- emir,,
    7- ferruh,,
    8- yılmaz,,,
    9- umut
    10 - osman,,,

evet kurtdoğmuş ağır antreman adayları bu antreman sonucunda iznik i yapıp yapamayacağımızı tahlil edeceğiz evet düğüm kurtdoğmuş dabıl offroad ölüm yolunda belli olacaktır özellikle dönüşü aynı yerden yapacağız ....25 km toprak yol yolun tamamı rampa olacak eğimler giderken 6-9 dönüşte bi yerde 10 olacaktır ,,,

20. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1- şeref konuğu cem şentin,,,,
    2- ozan,,,,
    3- bahadır...
    4- adem dualı
    5- burak,,
    6- emir,,
    7- ferruh,,
    8- yılmaz,,,
    9- umut
    10 - osman,,,
    11- yunus,,,,

evet kurtdoğmuş ağır antreman adayları bu antreman sonucunda iznik i yapıp yapamayacağımızı tahlil edeceğiz evet düğüm kurtdoğmuş dabıl offroad ölüm yolunda belli olacaktır özellikle dönüşü aynı yerden yapacağız ....25 km toprak yol yolun tamamı rampa olacak eğimler giderken 6-9 dönüşte bi yerde 10 olacaktır