30 Ağustos (Ufak bi gezi ve Yarış)

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Akşamdan Fıratla (frtsngz) konuştuk ve sabah 8'de Eminönünde buluşmayı kararlaştırdık.
Ancak kurtlu ben yerimde duramadım ve sabah 06.30'da kalktım hemen üstümü giyindim, bişeyler atıştırdım ve 06.50'de evden çıktım. Niye bu kadar erken çıktıysam bilmiyorum sanki yol çok uzun :)

07.00'da Topkapı
Güneş Surların arkasından yavaş yavaş yüzünü gösteriyor. Bir zamanlar istanbulu koruyan surlar... Hergün yanından binlerce insan geçiyor ama hepside günün akışına daldıklarından belkide bu surların farkına bile varmıyorlar...
(link)

Tabi ben erkenden Eminönündeydim :) 07.23'te
(link)

Şu manzaraya bakarmısınız... Of ya 2 hafta sonra sadece resimlerde görebilicem :(
(link)

(link)

İşte BARIŞ MANÇO'da yanaştı...
Hergün bu manzarayı farklı insanlarla izliyor... Hergün bu manzarayı çok daha güzel görüyor... Hergün bu manzaraya sanki ilkkez görüyormuş gibi bakıyor...
(link)

Balıkçılar benden de erkenci. Büyük ihtimalle güneş daha doğmadan gelmişlerdir...
(link)

İşte istanbul işte galata köprüsü ve bütün toplu taşıma araçlarını, yürüyen insanları, balıkçıları, işportacıları ve altındada cafeleriyle çalışmaya devam ediyor. Yıllara meydan okuyor, bu manzaraya bir güzellikte kendisi katıyor...
(link)

Yorumsuz...
(link)

Sabahın ilk saatlerinde Yeni Caminin önü güvercinlere ait... :)
(link)

Artık Fıratla buluştuk, Beşiktaşa geldik vapurları bekliyoruz ve vapurlardan inme ihtimali olan bisikletçileri bekliyoruz...
(link)

Bekliyoruz...
(link)

Bekliyoruz... Ama gelen yok bizde yola çıkmaya başlıyoruz :(
(link)

İşte uğruna kanlar dökülen, uğruna canlar verilen ve altında yaşayan, uğrunda ölecek 70 milyondan fazla insanı olan TÜRK BAYRAĞIMIZ...
(link)

30 Ağustos ZAFER BAYRAMI kutlamaları için hazırlanmış olan askeri gemilerimiz...
(link)

(link)

(link)

Bize biraz uzak kaldı ama KIZ KULESİni burdan görmek bile yetiyor...
(link)

Yorumsuz...
(link)

Dolmabahçe sarayının Kapısı... Mustafa Kemal ATATÜRK'ün.......
(link)

İşte size Lüks bir apartman... Pardon Gemiymiş :p
(link)

Yola devam...
(link)

Gülhane parkı kapısının karşısındaki Mustafa Kemal ATATÜRK heykelinin önündeki Zafer bayramı töreni...
(link)

(link)

Aslında töreni video olarak kayıt ettim. Ancak anlamadığım bi sebepten dolayı çok büyük yer kaplıyor :( bu yüzden paylaşamadım :(

Tören alanındaki köpek peşimize takıldı :) Yaklaşık 2 - 3 km bizimle geldi :D
(link)

Peşimizdeyken izleyin :D

...Topkapı Sarayı...
(link)

Bisikletli birilerini görünce sevindik :)
(link)

...Sultanahmet camisi...
(link)

İşte birde Yenikapı tarafından manzara...
(link)

Şimdilik bu kadar...
Buraya kadar gezi kısmı, Yarış alanındaki videoları yükledikten sonra devam edeceğim... Devamı var bekleyin :)

Scudo

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Anılarım depreşti be Mesut. İstanbul işte yaw tarihi bir kent. Fazla söze gerek yok. İyileşirsem belki haftaya İstanbul'a gelirim. Adalara gider bi' bisiklet de bana kiralar gezeriz. Böylece bir hayalimizi daha gerçekleştirmiş oluruz. :)

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Gel gel beklerim...
Biliyosun babam sana ızgara yapıcak :D söz verdim mi yaptırırım :p

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
çok güzel olmuşş gelmeyi çok isterdim ama tek başına vapura binmek bile can sıkıcı:(ellerinize ayaklarınıza sağlık:)
saygılar

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
@janus_sea

hadi hadi ben sana gidelim dedimde.. - ya boşver! demedinmi :):)
şaka bir yana gerçekten çok güzel olmuş.. resimler ve anlatımda çok hoş.

Teşekkürler

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
ellerine saglık cok harika bir tur yapmıssınız güzel paylasımlar icin tesekkurler