30 Ağustos Cuma - RİVA -

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Evet dostlar. "Her hafta daha uzun daha rampalı bir tur yapalım" yapalım mottosundan(hanginiz çıkardı lan bu mottoyu) yola çıkarak bu hafta Riva'ya gidiyoruz.
30 Ağustos Zafer Bayramına yakışır bir mesafe ve aynı şıklıkta bir tur yapıyoruz.
Anadolu yakadan çıkış noktası Maltepe 07:00.
İlk durak Kadıköy, oradan katılım yapanlarla 08:00'de çıkış, Üsküdar'a pedal ve sahil güzergahı son durak Beykoz. Buradan içeri Riva'ya. Rampa sonu köylerden birinin kahvehanesinde mola, atıştırmalar çaylaaar. Riva'ya sürüş.
Sahil işletmesi paralı galiba. Yani allahın denizinde yüzmek için para veriyorsun. Hani diyecem ki şezlong felan veriyorlar o da yok. Biraz fiyatına göre biraz halimize göre durumlara, aktivasyonlara orada karar veririz.
Yemekleri yiyip Riva kalesinden top atışı yaptıktan sonra denize gidilebilir. Ona göre malzeme getirin. sonra niye kurumadı demeyin :)
Mesafe: Kadıköy'den 47km, Maltepe'den 60+, gitgel 120+, rampalarla eşdeğeri :) Bi Alex değil ama. yolun çoğu düz, keşke rampa olaydı da trafik olmayaydı.
Kask: kendi riskinde, sonra asfalta yapışanın üzerine kireç döküp gidiyoruz, ona göre ;)
İç lastik- alyan - pompa : bu sıcakta bisikletin başına herşey gelebilir.
Tur öncesi Beslenme: 1 gece önceden makarnayı yiyin depoları doldurun. Sabah eski güzel usül kahvaltı, tam tahıl ekmek, bal,muz bilmemne ezmesi, su
Tur sırasında beslenme: Kuru üzüm, fındık ceviz fıstık, kayısı kurusu, kız kurusu ne varsa, soda, powerade, su, galon galon su, mazot.
acıkmadan ye susamadan iç. Arada kemirmek için ekmek arası felan.
Tur temposu: Hepimizde düz lastik 26" mtb var, ne temposu, kazasız belasız gidiş geliş. Yokuşlarda gitmek isteyene gülegüle, tepede beklemece, arkaya düşene tempo verme önde gidene taş atma modunda. Muhtemel rüzgar Sonerin laneti midir nedir sürekli önden esiyor, öne çekici bir arkadaş koyma(seksi olan çekici değil, gerçi 2 durumda da ben mi geçiyorum öne, amaaan).
(link)
İstanbul 30derece, tam kuzeyden 23 km rüzgar yani, rüzgara karşı gidiş olacak. turun ederi arttı, yeeaaay!
http://imageshack.com/a/img585/5856/t753.jpg

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yahu şunu okurken bile kahkaha attım tur kimbilir nasıl gececek :D

Yaz beni yaaz :) :)

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Manzarasını en çok sevdiğim tur rotalarımdan biri. Bol şans. Umarım ayarlayabilirim ve bende katılabilirim. Bakalım

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
Murat selam Avrupa yakasından gelecekler için ilk deniz otobüsü tatil günü diye 09:00'da ,kadıköyden kalkışı 09:30 yapsak nasıl olur acaba?

Soner sevinç

Daimi Üye
Tepki
25
Bisiklet
Kron
rampa fazla yokmuş püff :eek:ut:
neyse beni de yaz bari
bekle rüzgar ben geliyorum :evil:

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar şehir hatlarında bir değişiklik olduğunu gösteren birşey göremedim. Vapur seferlerinde bir değişiklik yok gibi gözüküyor. Bahsettiğiniz 30 ağustos 2013e özel bir uygulama ise lütfen bana linkini gönderin. Çünkü yolumuz uzun 1 saat bizim için farkeder. Eğer hiç bir türlü, Anadolu yakaya daha önce geçemiyorsanız, ozaman 1 saat erteleme yaparız.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
kadıköye geçmek gecikebilir avr. yak. gelecekler için. Beşiktaştan üsküdara her zaman daha erken saatlerde geçiş var.

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
(link)
(link)

sitesinde bir ertelemeden bahsetmediğine göre extra bir durum yoktur.
eminönünden kadıköye en erken 07:30 var bu şartlarda Kadıköy çıkışı 08:05
beşiktaştan da üsküdara 07:20-07:30-07:40 var orada da pedallama zamanı 08:20
şu an görünen tek durum eminönünden kadıköye geçecek arkadaşların ilk vapuru kaçırmamaları gerektiği, beşiktaştan üsküdara gelecekler daha rahat gözüküyor.

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
Abi geçen yıl tam bu vakitlerde gitmiştim o güzergahı. Arkadaşımla kulindağ dağ evine gitmiş oradan rivaya geçmiştik. Yalnız anadolu kavağından sonra cok ciddi yokuşlar var, maltepeden beykoza gelene kadar geçirdiğiniz yolu mumla aratır :) Birde fırsatınız olursa beşiktaşa vapurla geçip sahil yolunu avrupa yakasından alırsanız çok daha keyif alırsınız. Takdir edersiniz ki anadolunun sahilyolu avrupanın yanında bir halta benzemiyor. Rumeli kavağından anadolu kavağına her zaman vapur oluyor zaten.

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
@Sertan.Zaim

O başka sefere inşallah. Bu sahil turundan çok, Riva turu. Hatta elimden gelse sahilden gitmem. Boğazın 2 yakasını da sahilden gittim. İlk defa giden için romantizm barındırsa da benim gibi biri için 3. 5. 10.turdan sonra trafiğin tiksinçliği, beni o yollardan uzak tutar oldu. Üstelik sen önce karşıya geçin oradan kuzeye çıkın sonra tekrar anadolu yakaya geçin demişsin ki..... naaptın dostum :)
Riva turu daha öncede yaptığım bir tur tek sıkıntı girmemiz gereken yol ya da kavşağı kaçırmak olur, artık sürekli kuzeye gider buluruz!!
onun dışında yokuş olmayan tura ben tur demem, bisikleti elime bile alacak olsam illaki yokuş olmalı :)
Beykoz-Riva arasını Kadıköy-Beykoz arasına açık ara tercih ederim.

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
bende çok isterdim eğlenceli geçecek gibi ama aynı tarihte Karasu Gebze için yolculuk planladım sonrakinde sizleyim kısmet olursa

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
@Cihan Soyugazi

Kadıköy'den mi Üsküdardan mı katılacaksın? Hatta madem vesile oldu buradan yazayım. Gelmek isteyenler katılacakları mekanı belirtsin ki yol üzerinde ona göre bekleme yapabilir ya da direk devam edebiliriz. Kumsala girmek isteyen olursa girebilir. isteyen etrafta da takılabilir. dönüş saatine kadar olabildiğince birlikte bi aktivite de bulunuruz yemekten sonra. Yaz günü denizden daha iyi hangi aktivite olur? Aklıma birşey gelmiyor :)
Söz konusu Riva ve Karadeniz olduğu için yaş sınırımız var. 18+

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
@Turan Altintas
Bekleriz, hatta eylülün 2.yarısı kamplı Delmece yaylası, Ağva gibi turlar olacak. Gelenleri ayrı ağlatacak gelmeyenleri ayrı ağlatacak bir tur rotası oluşturacağım. Daha önceki turlara gelenler nedemek istediğimi anlayacaklardır :evil:

• Beğen
Tepkiler: Eren Tublek

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
kadıköyden katılacam ,tam olarak nerede bekleyelim acaba 08:00de orada olacağız di mi?

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
@Cihan Soyugazi

He yaw onu yazmadık :)
08:00 Kadıköydeki, eminönü iskelesi önünde

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
okdir abi senin telin var ben de bi aksilik olursa gelmeden önce bilgi veririm.