Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30 Ağustos 2013, Riva Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Murat Ekmekçi tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sahilde her gördüğümüzde grupça aşık olduğumuz hanım bisikletçi arkadaşa ithafen...
    "Bir seni bir de rampaları seviyoruz" -- İlker bunu Dodge Fargo'nun arkasına yazdır :)

" What happens in Riva, stays in Riva " - " Riva'da yaşananlar Riva'da kalır "

Eveet, orta yaş krizine girmiş bisikletçi arkadaşlarım.
    Sonunda 30 Ağustos Riva gezimize ait yazıyı hazırladım. Maltepe çıkışlı yaptığımız, önce Kadıköy'e oradan Üsküdar'a ve sahil hattında en son Beykoz'a uğrayıp, buradan kuzeydoğu istikametinde içerilere girip, en sonunda Riva'ya vardığımız gezinin fotoroman formatındaki yazısını keyifle okuyunuz çünkü ben hazırlarken canım çıktı. Seçilmiş tam 86 fotoraf var. Bunların 29 tanesi İlker ve Soner'den.
    Önemli not: Geziye gelip de tüm foto setini isteyenler bana özelden mesaj atarlarsa yeniden boyutlandırılmış neredeyse aynı kalitedeki fotoları zipleyip atarım. Bu hali ile 30mb felan tutuyor diğer türlü 280mb felan ki hayatımın kalanını upload ile geçirmek istemem ;)
    Şimdi yeni tanışma şerefine eriştiğimiz ve ilk defa beraber turladığımız Kerim ve Cihan arkadaşlarımıza da teşekkür ederim. Hem performansları ile hem de katılımları ile bizi mutlu ettiler o yüzden bu tur için onlara halk arasında "free pass" dediğimiz (amerikan halkı canım), Türkçe'si "Geçirmeden Muaf" diye birebir! tercüme edebileceğimiz hakkı verip laf sokmaca, iğnelemece, topa tutmaca olaylarından muaf tutuyoruz ki ayakları alışsın. Ama bir sonraki tura iştirak ederlerse Allah ne verdiyse... (Tabi bunu yazdıktan sonra gelirlerse!)
    Bendeniz Ekmekçi'lerden Murat'ın ( ki Tarkan akrabam olur uzaktan- ee bize ne- haklısınız, zaten görse tanımaz beni), Maltepe'den gitgel 127 km yaptığı, aramızda 135 km'ye yakın mesafe katetmiş olan arkadaşlarımızın bulunduğu yola ( ki bundan önceki en uzun seferleri 90km felandır), rampaya, trafiğe, manzaraya, muhabbete doyduğu tur aşağıdaki gibidir.
    Önce grubu tanıyalım. Fotoraf Riva'ya vardığımızda çekilmiş olsa da açıklayıcılığı açısından hem burada hem de ileride kullandım.
    Soldan sağa: Street Fighter tayfası: Honda( orhan ), Zangief( adem), Dhalsim( soner), Ryu( uğurcan), Guy( cihan), Dan Hibiki( murat), Vega( kerim), Blanka( ilker).
    Şükredin kimseye Chun li yazmadım!!

Gelelim Tayfun Talipoğlu ile bir yol hikayesine.
    İlk çıkış noktası--> Yer: Maltepe Bakireler Tapınağı, saat 07:05, sabah ayinininden hemen sonra.
    Soner bandana bulamadığı için, evden çıkmadan önce yer bezlerinden birini alıp kafasına geçirmiş ve gelmiş bir de bakıyor coolmuyum diye. Ben fren-gaz ayarları ile meşgulüm. Uğurcan ise henüz başına geleceklerden bihaber.

34 dakikada Kadıköydeyiz. 2.Hareket saati olan 08:05'i ve de Cihan'ı bekliyoruz. Herkes kahvaltısını yapmıştı ama olabildiğince karbonhidrat peşindeyiz.

Bugün gezimizde birkaç sürpriz oldu. 1.si güneş hep bulutların arkasındaydı çok rahat ettik. 2.si Kadıköy'de turumuza Küçük Emrah katıldı.
    - Benim hiç simitim olmadı amcaa
    - Üzerindeki Giant forma ne lan ozaman heyvan.

Cihan'da gelince biraz daha oyalanıp Küçük Emrah'ı konfeksiyon dibine bırakıp 3. noktamız olan Üsküdar'a gidiyoruz. Artık Kerim, Adem ve Orhan da bizimle.

Benim foto karesine girmem ile böyle tövbe bismillah ilahi bir ışık hüzmesi, gökyüzünden bana doğru geliyor. Sabah Bakireler Tapınağındaki adaklarımız kabul görmüş.

Foto çekimi için mini molalar vermekteyiz.

Beykoz'a giden ilk rampa sınavından önce bir ufak mola daha. Grubun gençleri ve ihtiyarları su, soda takviyesi yapıyor. Cevizler, fındıklar, kuruüzümler peşpeşe mideye atılıyor.
    En önde İlker'in Dodge Fargo'su, dökme demir kasa, nam-ı diğer: The Ravenger.

Normalde grubu dağıtmayız, ben izin vermem. Ama rampa nispeten kısa, hoş ve günün ilk testi niteliğinde. Bacaklar ne durumda, vücut ne hissediyor bi bakalım gençler deyip en önden fırlıyorum. Apollo 11 gibiyim. Önden çıkmanın da avantajı ile tepede mevzilenip gelenleri çekiyorum.
    Ben makinayı çıkartana kadar Adem yetişmiş bana. Fotosu yok. 3.lük kürsüsü Orhan'ın. Orhan da rampaseverler derneğinin bir üyesi. Gözlere dikkat, "Eye of the Tiger"

Yenilerden Kerim, rahat şekilde geliyor.

İlker'in gamyununun 4.5 litrelik motoru sayesinde olmasa da salonda yaptığı squadlar sayesinde hemen peşimizde.

Soner de fena değil ama içinden ne söylediğini biliyorum. "şimdi 250cc Honda motor olaydı..."

ve Cihan. Bakmayın sonlarda geldiğine. Adamın bisikleti yarım ton. 2 elle zor kalkıyor yüklemiş de yüklemiş dersin beyoğlundan kum çekiyor. Buna rağmen tüm tur boyunca sabit performans, hiç düşüş yok. Aramızda en kıdemli turcu. Saygılar...

ve de Uğurcan. İlk uzun turu hem de ne tur. Bundan önce en fazla sahil ev arası git,gel,dolaş 40km yapmış adam, ilk uzun turunda rampalı 130+. Helal olsun. Şimdi hastanede yoğun bakımda yeni bacak taktırıyor ama olsun :)

Beykoz içinde nereden olduğunu hatırlamadığım biryerden içeri dalıp hafif rampa çıkmaya başlıyoruz ki Allahım nasıl bir ortam. Doyamıyorum izlemeye, foto çekmeye. Bizimkiler basıp gitti ben hala oradayım.Uzuuuun uzun ağaçlar.

Önümüzdeki haftalarda bu görüntülerde şort yerine tayt olacak. Gözlerim, gözlerim yanıyor, Kaçıııııın :)

Aldığım istihbarata göre, rampa sonlarında arkamdan ileri geri konuşuluyormuş. Vay efendim bukadar rampaya gerek varmıydı, Vay efendim tura niye .... İşte baş şüpheli, nicki gibi zor beğenen Müskülpesent insan. Şu an Okay mi veriyor yoksa bana bir şey mi demek istiyor, anlamadım ;)

Riva yolunun paralelinde ufak bir dere ve köprüsü var ona bi uğruyoruz. Maksat güzel kareler yakalamak.

Günün diğer sürprizi. Riva yolunda 2 tane geyiğe denk geldik!

Bu köprü içimdeki Banu Alkan'ı günyüzüne çıkartıyor. Daha önce de olmuştu.

Mt. Rushmore ile benzerlik inanılmaz!!
    "We have the some possibilities, some big chances, some big okazyons, something like that but what can I do? Sometimes it is the futbol" – Fatih Terim, taktiği verirken.

Fatih hoca gene cezalı, saha kenarında

Tsubasa – Akulla Vuruşu

Soner'in hayvanlar alemi ile imtihanı bitmiyor. İlker, durdurmak için elinden geleni yapmakta.

Tabi hayvan tavır yaptı arkasını döndü.

Bir başka rampa sonu. We love Rampa.

Cihan son sürat üzerime gelmekte!

Grubun playboyu Mhurat Baker, kendisini görüntülemek isteyen paparazileri tartakladı.

Bukadar geyik ve rampadan sonra, sonunda deniz gözüktüü. Bacaklar tekrar ateşleniyor.
    Bisikletçiler, ilk hedefiniz Riva, İleri!

Bir hışımla giriyoruz Riva'ya ve yemek yiyecek mekan arıyoruz. Açız ulen aaaç.
    Yeşil Karadeniz lokantasında dönerler söyleniyor.
    -nerelisin abi
    -Rize
    -ben de, neresi
    -İkizdere
    -yok artık, akraba çıkacağız
    bu sırada Orhan arkadan bağırıyor.
    -Abi Malatyalı o, geçen memleketten kayısı getirmemişmiydin :eek: :p

Mutluluğu Paylaş :)

Yemekten sonra Riva Kalesini fethe gidiyoruz. Kaleden manzaralar.

Galiba bebek istiyorlar!

İlker neydi o cinsel performans artırıcının adı, hani turdan önce aldığın :p Bu arada duvardaki silik çizime dikkat, resmin ciddiyetini....
    Turun Fotoları: Jüri Mansiyon Ödülü

Fotomontaj gibi dursa da değil. Kerim sağ elindeki ne? Orhan'ı dar taytıyla görmüş mahallenin hacı bakkalının ağzıyla - çık çık çık! diyorum.

Gene okçu pozu denemeleri, gene başarısızlık! İlker Kuğu Gölü Balesinde dans ediyor, Soner de birine hareket çekmiş, galiba kronxc150sine o hareket.

" O kadar yolu dönsem mi buradan atlasam mı? "

Thor: God of Thunder( çarpılırsın diyecem ama god of thunder benim zaten!! haşa)

Poseidon: The God of Sea( tövbe de çarpılırsın mendebur)

Kaleden sonra Elmas Burnuna doğru gidiyoruz. İçimizde hala yüzme hevesinde olanlar var, Karadeniz'de fırtına kopmak üzere mi?

Band of Brothers - Kardeşler Takımı diye bir dizi vardı, onun posteri gibi maşallah
    Bana göre Turun en iyi fotosu -1.-

Ve sonunda kıyıya vuruyoruz. 3 kişide yüzme isteği var. Sadece Keirm ve Cihan yüzüyor. Diğerleri kafede takılıp muhabbetin dibine vuruyor. Bisikletler de günün yorgunluğunu atıyor.

60km geldikten sonra Adem ütüyü açık unuttuğunu hatırlıyor.

İçimizde en seksi kim?

Uğurcan eve nasıl döneceğim diye düşünürken....

Adem yeni profil foton hayırlı olsun, Sarıgazi'li Leonidas ;)

İşte Batman'in ezeli düşmanı, Joker: " Why so serious, Lets put a smile on that face " :evil:

Sonerin gazozuna ilaç attık ve art niyetli arkadaşlar günyüzüne çıktı.

He, ne , hiç, yok bişii, canım kardeşim...

Böyle bırakıp eve dönecektik. Gece kalktığında üzeri kumla örtülü şekilde uyanacaktı ya hadi neyse.

Bu sırada gruptan 4 kişi ağaçlıkta uyumaya gitti.

Ve artık dönüş. 16:40da Riva''dan çıkıyoruz. Roket gibi dönüyoruz. Trafikte hokkabaz, yokuşlarda dozer, inişlerde rollercoaster gibiyiz. Caddebostan'da çay molası verdiğimiz ana kadar hali ile foto yok.
    İşte Turun fotoları:Jüri Özel Ödülü
    Grubun en genç ve yeni üyesi Uğurcan. 125 km sonra kendimizi çimlere bıraktık, günün yorgunluğu üzerine hafif bir kestirme.

Çim insana huzur veriyor. Patenli kızlar ise mutluluk!!

Sümela'nın Şifresi : Temel.
    Allah uzun ömür versin en azından ekim ortalarına kadar, malum beraber uzun kampa çıkacağız, soonra başına ne gelirse gelsin :mlk:

Bu turdan bukadar. Gelenlerin ayağına, çay ısmarlayanların kesesine sağlık.
    Bir sonraki turda elimde ODTÜ diplomam olabilir. Bunun şerefine Kadıköy-Nepal-Kadıköy yapabilirim.
    O güne kadar
    "Arrivederci"

2. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Güzel ve neşeli bir tur olmuş. Ayaklarınıza sağlık...

Murat Ekmekçi bunu beğendi.
  3. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    jokermi :( süper olmuş resimler yorum murattt devammmm

4. Ali Kerimoğlu

Ali Kerimoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Turunuz çok güzel, ekibiniz ise neşeli...

Anlatım ise tek kelime ile muhteşem.

Ellerinize ve zihninize sağlık. Okurken çok keyif aldım.

5. vahapaydin

vahapaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    tüh be, mis gibi goygoyu kaçırmışız desenize :D

6. Muskulpesent

Muskulpesent Aktif Üye

Seviye:
    Murat sirf senin su yazilari okumak icin dunya turuna cikabilirim bu ekiple :) Yazi bitince cenemde gulmekten dogan agri, yazinin bitmesinden kaynakli da bir huzun olusuyor insanin uzerinde.

Harika bir turdu gercekten butun katilanlarin pedallayan ayaklarina saglik. En kotu turumuz boyle olsun :D

7. Soner sevinç

Soner sevinç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    arkadaş iş yerindeyim gülmemek için aksırıp tıksırıyorum :Dahahahahahah:D hahahahahaha:alkis:

ama arada bir foto kayıp murat senin fotonmuydu o kalenin üzerinde arkadan çekim bence küçük bi oynamayla "şimşek tanrısı" olarak lanse edilebilirdi.
    hahahahahahahah hala gülüyorum :D

8. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yok artık ben de aynen öyle yapmıştım Thor: God of Thunder yazıp koymuştum ama senin verdiğin fotoları tekrar boyutlandırdığımda bişeyler oluyor 2-3 sayfa uzunluğunda çıkıyorlar, oyüzden yazıdan çıkardım. Düzenleyebilirsem koyarım
    Bu arada 2 tane mail aldınız. Benim çektiğim tüm fotoları attım size.
    Edit: Soner --> Thor: God of Thunder eklendi, Poseidon'dan önce

9. Muskulpesent

Muskulpesent Aktif Üye

Seviye:
    Murat bu arada okey anlamında o işaret :)

Nee diyolarmış senin arkandan turlar da kim diyomuş nasıl diyomuş. Dövelim :islik::mlk::rolleyes::uyku:

10. Adem Demir

Adem Demir Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hahahahaha Murat abi ellerine sağlık her zamanki gibi süper olmuş yazı :D " Sarıgazili Leonidas" :D seni mi kırıcam onu profil Fotom yapıyorum ;)

11. MURAT AKBIYIK

MURAT AKBIYIK Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ayağınıza Sağlık...

Muskulpesent bunu beğendi.
  12. Uğurcan İ.

Uğurcan İ. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    E hadi bir daha ki tur ne zaman söyleyinde bizde ona göre istifa edelim :D

13. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İstifa etme daha tahinli çöreğimi yemedim. Üstelik ne oldu senin bacak operasyonu. Taktırdın mı yeni çifti

Adem Demir ve Muskulpesent bunu beğendi.
  14. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yine Murat bey. Yine keyifli bir ekip. Tek kelime ile süper :)

15. Uğurcan İ.

Uğurcan İ. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Uygun bacak bir tek Usain Bolt da varmış oda vermiyo napıcaz bilmiyorum.Tahinli çörek fırında çıkınca getircem ;)

16. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    :alkis: güzeel, bizle takıla takıla gelişmeye başladın :)

17. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    keyifli ve neşeli bir tur olmuş..ayaklarınıza sağlık...

18. CenkJK

CenkJK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    performansa yönelik bir turmuydu yoksa daha cok gezelim görelim amaçlımıydı :)

19. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gezelim görelim yurdumuz tanıyalım, ama rampamı da isterim ;)

CenkJK bunu beğendi.
  20. Muskulpesent

Muskulpesent Aktif Üye

Seviye:
    Rampasiz uyuyamaz bu gencler :)