Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30.10.2011 Eskişehir_Söğüt (ESBİG)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır tek başıma yaptığım turları geçen haftasonu Şehitlerimize saygı olarak grup halinde yaptık (konu itibariyle yayınlamaya uygun bulmadıgımdan fotoğraflar bizdedir) Bu pazar günü de Bilecik-Söğüt ilçesine turumuzu tamamladık.Gelelim anlatımımıza:

Sabah 08:30 buluşma yerindeyiz.Şimdi adını çıkaramadığım 2 kardeşimde buluşma yerine geldiler ve 10 km bize eşlik ettiler ama hem bisikletlerinin uzun yola uygun olmaması hemde kondisyon eksikliğinden geri döndüler.Kalan 5 kişi bizdendir diyerek yola çıktık:) hava oldukça soğuk beklenen güneş bir türlü açmıyor.....

20 km yol aldık biraz dinlenelim dedik.Kapalı bir benzinlik bahçesi....

Bir kaç aydır yol çalışması var diye bu tarafa gelmiyordum bazı değişiklikler olmuş.Rüzgar santralleri kurulmuş bu tarafa.....

yoldan bir kare.....

Oluklu köyü kahvehanesi çay molası.Biraz içimiz ısındı.Birazdan 8 km rampa tırmanacagız......

Tırmanış başladı bugün bir abim ve bir kardeşim kendi günlük km rekorlarını kıracaklar hayırlısı ile.....

Ve Söğüt gözüktü kat edilen yol 53 km

Buraya her geldiğimizde uğradığımız Konyalı etli ekmek fırını :)

Meydan fotoğrafı....Soldan başlayarak E.Onur akıncı,Mehmet Gürsoylu,Acizane ben :),Eser Sevinç ve Ahmet İlsev çelik abimiz.....

Eser buradan teyzesini ziyarete geçti bizde ilk defa buraya gelen Onur kardeşimle Ahmet abimizi Ertuğrul Gazi Türbesine götürdük....

Burada da çay içtik ama otururken fotoğraf almayı unuttum kalkınca aklıma geldi :) Bu arada çaylar 50 kuruş bedavadan biraz pahalı :)

geri dönüş manzaraları.....

Dönüşteki çay molamızı bu sefer Zemzemiye köy kahvesinde verdik ve hızla evlerimize yöneldik.......

Kazasız belasız bu gezimizi de atlattık çok şükür.Hava oldukça soğuktu muhabbet bir o kadar sıcak.beraber pedal çevirmenin doyumsuz keyfi ile güzel bir gün dah ageçirdik.Katılan tüm kardeşlerime ve Ahmet abiye teşekkürler.....

2. Şevket Şahin

Şevket Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Bu güzel karelerle bende memleketim Söğüt'e sizinle beraber gitmiş kadar oldum.

Yolu yeniden yapıyorlar ama , daha 1 yılı bile dolmadan her tarafı çukur ve yamalarla doldu :D

Belki biliyorsunuzdur ama yinede söyleyeyim bır dahaki turunuzda Söğütte Yukarıdere piknik alanınada ugramanızı tavsiye ederim.Mükemmel bir mangal yeridir :D

Eser Sevinç ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    havanın soğuk, muhabbetin sıcak olduğu bir turdu. Cuma günü yaptığım halısaha maçının yorgunluğu üstüne Söğüt yorucu geçti, giderken kendimi yormamaya özen göstersem de dönüşte acısı çıktı, her rampayı en son çıkan ben oldum :)
    her şeye rağmen zevkli bir turdu.
    Onur`u ve Ahmet abimizi tebrik etmek istiyorum. Onur jump bisikletine rağmen turu iyi tamamladı, özellikle sırtında taşıdığı 5 kiloluk çantasına rağmen :) müthiş enerjik birisi, söğüte ön kaldırarak girebildi :)
    Ahmet abi de ilk defa bu kadar uzun yol yapmasına rağmen çok iyiydi.
    Tura katılan herkese teşekkürler.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  4. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bir daha ki turlarda bende inş sizlerle olup o sıcak muhabbete dahil olucam:))

5. Bülent ŞİMŞEK

Bülent ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel ve anlamlı bir yer Söğüt. Yol güzergahıda çok hoş.Bahar aylarında doyumsuz manzaralar var.Ecdada ziyaret ve güzel bir tur olmuş.Tüm katılımcı arkadaşların pedalına sağlık...

6. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sanırım havada soğukmuş. Tebrik ediyorum sizi...

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bayramda Ankaraya gitmez isem son günü yada hemen peşine gelen ilk haftasonu mangala yapacağız Kerem haberin olsun :) et bol iken değerlendirmek lazım :)

Eser Sevinç bunu beğendi.
  8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bende yol yeni bitti diye sevinmiştim bu turu düzenlerken ama gördüm ki yol çalışması yapılan yer sadece yolları genişletmek ve virajları azaltmakmış.Asfalt dökülmemiş sadece atılan mıcırlar ezilmiş ve bu haliyle yol bisikletine hiç uygun değil.Bizde 3 yol bisikletli olarak özellikle dönüşte hız yapmamız gereken inişleri 14 km/saat ile sallana sallana inmek zorunda kaldık.

9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim Mustafa bey.Oldukça soğuktu kar altında çıktığım Bozdağ gezimizde bile bu kadar üşümemiştim şimdi bisiklet ceketi arayışına başladım :)

10. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Gerçekten de güzel bir tur olmuş. Ben de 29 Ekim'de ilk şehirlerarası tura çıktım ve Cengiz Abi'nin grubuyla birlikte İznik'e konaklamalı bir tur yaptım.

11. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok güzel kareler yine Ferhatcım, nefesinize sağlık.

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O senin güzelliğin Yusuf ,çok teşekkür ederim.

13. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık pedallarınıza bereket :)

14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sağolasın Barış seninlede görüşemiyoruz uzun zamandır.Umarın iyisindir.Belli olmaz atlar gelirim yine Bursaya :) yada seni her zaman bekleriz unutma......

15. ahmet ilsev çelik

ahmet ilsev çelik Yeni Üye

Seviye:
    GÜzel fotoğraflar,yine güzel bir anlatım ve bence süper bir gezi.Bundan sonra gözümün kestiği , gücümün yettiği(maksimum 150 km'ye kadar) ve Söğüt gezisi gibi ritmi çok yüksek olmayan(maksimum 20-25km/saat)her geziye katılmak dileğiyle hepinize herşey için çok teşekkür ediyorum.

Ferhat Köse ve Eser Sevinç bunu beğendi.
  16. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ahmet abi seninle her yere gidilir :) toplu gezilerde hız sorunumuz yok hızlı gidilmesi gereken yerlere de zaten kalabalık gidilmiyor tek başına yada 2 kişi gidiyoruz.Kısacası no problem, pedala devam. Bayramın son günü yada bayram sonu ilk pazar gününe hazır ol mangala gidiyoruz....

17. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat Kardeşim, ekibinle güzel bir tur yapmış gibi gözüküyorsun. (Soğuk hariç herhalde). Kardeşim sana Maşallah diyorum, ben bu aralar biraz tembellik yapıyorum herhalde, termal içlik getirttim İstanbul'dan bir deneyemedim artılarını eksilerini de yazamadım siteyi en azından almak isteyen arkadaşlar için bir referans olurdu. Geziniz güzel gözüküyor(Pidelerin kokusunu hisseder gibi oldum.... size afiyet olsun) sana tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Ayaklarınıza sağlık, kazasız belasız iyi pedallamalar diyorum. Şimdiden senin ve arkadaşların Kurban Bayramınızıda tebrik ediyorum.

18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Cüneyt abi çok teşekkürler döktürmüşsün yine.Thermal içlikler güzel oluyor ama nerede giyinip nerede çıkartmak gerektiğini iyi ayarlamak lazım yoksa bazen çok sıcak tutup terletiyor bu seferde molada rüzgarı yiyince aynen üzerinde kurutmuş oluyorsun daha fena çarpıyor.

bende senin kurban bayramını kurlarım şimdiden.Bayram iznim şu an belli değil Ankaraya gelirsem telefon ederim abi.

19. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Anlaşılan güzel bir tur olmuş. Böylesi turlara imreniyorum. Bu yaşlarda(33) bizim buaralrda kimseler tura çıkmıyor malesef:( Oysaki 10 ile 20 yaşları arası ne turlara çıkmıştık. :)

20. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferkat Kardeşim benim bu bayram nöbetim yok, öyle olunca Babamlar Alanya 'da oturuyorlar tabiki hal böyle olunca bir aksilik olmazsa ben yarın yola çıkıyorum. Bende bu bayram güney sahillerimizde olacağım. Bu bayram olur olmaz fakat herzaman nezaman Ankara'ya gelirsen başımın üstünde yerin var kardeşim, herzaman beklerim. Tekrar iyi bayramlar diliyorum.