30.10.2010 Uludağdan iniş Ercan SAYGILI ve Özkan GÜNDOĞAN

Cross-country

Forum Demirbaşı
Tepki
198
Herkeze merhabalar :eek:)
bugün Ercan la beraber bir tur yapalım dedik Uludağa çıktık iyiki çıkmışız..
girdiğimiz parkur çok zorluydu aşırı yağıştan dolayı gittiğimiz dere yatağından baya bir su akıyodu yapraklar taşların üstünü kapatmıştı baya yorucu bir iniş oldu..
zemin aşırı kaygandı..
(link)
(link)
dediğim gibi zemini yapraklar kapladığı için çok kaygan
(link)
(link)
(link)
(link)

(link)

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

(link)
(link)
Onur un bisikletini bıraktıktan sonra motoruma binip evin yolunu tutuyorum :)
(link)

Scudo

Cross-country

Forum Demirbaşı
Tepki
198
benim bisikletimin maşasında sorun çıktığı için Onur un bisikletini ödünç aldım sağolsun oda kırmadı...

herkez bu parkur yolunu merak ediyor bende söyleyeyim teleferikte ilk duraktan indikten sonra sırtınızı teleferik binasına verip 50-100m arası yürüdükten sonra sağda bir patika var bariz gözüküyor.. çalıların arasında çimen bir yol..ordan sürekli sağ yapıyosunuz karşınıza biraz indikten sonra bir çeşme çıkacak ordanda sağa yola devam..bu arada spd pedalla girmenizi pek tavsiye etmiyorum bu sadece bir tavsiye teleferik son duraktan da Bursa ya iniş var ama ben bir kere indim çok sisli olduğu için hatırlamıyorum yani rastgele indik ama orasını asla tavsiye etmiyorum! çok ciddi yaralanmalara yol açabilecek bir yer...

Ercan resimlerin devamını eklersin artık bendekiler bunlar...

Ercan Saygılı

Forum Demirbaşı
Tepki
767
Özkan harika bir geziydi, kaburgamda ezik ve elimin içinde morluk olmasına rağman çok keyif aldım, senin gibi bir yol arladasım oldugu için de ayrıca kendimi şanslı sayıyorum...

Ben parkura spd pedalla girdim ve inanılmaz zorlandım aşırı kaygan zemin bu aylar da çok çok dikkatli olmalı gidecek arkadaslar. Kafamı bıçak gibi bir kayaya vurdum kask sayensinde bu kazadan yara almadan kurtuldum ama fullrace kask bu aylarda bu parkur için gercekten gerekli.. Bendeki fotoları pazartesi atabilirim artık şimdilik iyi seyirler....

Cross-country

Forum Demirbaşı
Tepki
198
tekrar geçmiş olsun cesaretine hayran kaldım en önemlisi durumdan hiç şikayet edip söylenmedin en kötü şartlarda bile inişin tadını çıkardın :eek:)

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@Ercan Saygılı

Abi öncelikle geçmiş olsun.Abi konuları hele de senin gibi değerli bir kişi'nin açtığı konuları görmek isterim.Senden ricam bana konularının linkini atman.Cidden çok güzel bir başarı.Yollarda bakınca dahi risk olduğu ve büyük bir cesaret istediği ortada.Özkan’a da çok teşekkürler..Kazasız sürüşler dilerim.Emeğiniz için herkes adına çok teşekkürler.:in:

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika bir parkur.
Yapraklar üzerinde pedal sürmek muhteşem.
Elbette çok da riskli. Geçirdiğiniz kaza için, geçmiş olsun.
Parkur gözümde canlandıkça heyecanlanıyorum.
Paylaşım için teşekkürler.

Bağlantı hatası yüzünden iki kez gitti mesaj.
Paylaşım için yeniden teşekkür ediyorum...

• Beğen
Tepkiler: Cross-country

Cross-country

Forum Demirbaşı
Tepki
198
çok saol Hakan abi yaprakların üzerinde bisiklet en fazla kayıyır problem değil ama yapraklar o kadar kalın bir tabaka oluşturmuşki kayaları,dal parçaları,ve zeminin durumunu kestirmek mümkün değil düz yol gibi görülen yoldan geçerken bir bakıyorsunuz çukurlarla dolu bir yol,kayalar resimlerde pek belli olmuyor ama ciddi sorun oluşturuyordu..

• Beğen
Tepkiler: Ercan Saygılı

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Zemindeki riski tahmin edebiliyorum ama parkur ve atmosfer büyüleyici geldi bana. Neyse ki ucuz atlatmış sayılırsınız.

Cross-country

Forum Demirbaşı
Tepki
198
@Ercan Saygılı

:) yerine göre ama arazide büyük sorun bunu bizzat yaşadın ;)

Ercan Saygılı

Forum Demirbaşı
Tepki
767
@özkan GÜNDOĞAN

Cros country şartlarında herzaman kullandıgım şey ve harika bir olay ama arazi böyle değil :)

• Beğen
Tepkiler: Cross-country

Cross-country

Forum Demirbaşı
Tepki
198
@Erkan Közen

çok saol Ercan ın çektiği resimlerde bazı yerlere karda vardı..

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Çoğu zaman iniştir zor olan, ki başarmışsınız onu... Bir iki düşme normal mi diyelim bu parkur için... Tebrikler... :in: Yalnız, lütfen arkadaşınız kaskını kolu yerine başına taksın, hatırlatırsanız çok memnun olurum... :in:

Cross-country

Forum Demirbaşı
Tepki
198
@Ahmet Salih Özenir

kaskımı takmadan asla hareket etmem.... resim yanıltıcı olabilir

@Ahmet Salih Özenir

aleyküm selam

@RECEP İŞLEK
bizde teşekkür ederiz