Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30.05.2010 Çevsad Bisiklet Şenliği Yeniden:)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Battalcan tarafından paylaşıldı.

1. Battalcan

Battalcan Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, biraz geç oldu sanırım duyuru ama ksusura bakmayın artık. Bu pazar günü Çevsad organizsyonu olan şenliğimiz var. Hepinizi bekleriz. Ne yazık ki finallerim dolayısıyla ( ki pztesi başlıyor :( ) ben ne organizatör ne katılımcı olamıyorum...Neyse gerekli bilgileri vereyim.

Buluşma yeri: (Savaş Cad.) Öğretmenler cad. Akın bisiklet önü 9:30
    Bilenler için Çevsad binası önü

Ücret : 10 tl

İletişim: Ramazan Bey (Çevsad sorumlusu) 053524424694
    İsteyen bana da ulaşıp bilgi alabilir, bildiğimce anlatır veya bir şekilde ulaştırırım sizi gereken yerlere :) Katılmak isteyenler bu konuya cevap yazabilir, ayrıca 0 535 794 98 17 de benim numaramdır, adım Gökhan bu arada, Battalcan diye arayan çok oluyor:) Uygun bir zamanda ücreti bana da ulaştırabilirsiniz...

Gidilecek Yer: Şirintepe civarında bir yer, tam olarak bilmiyorum neresi olduğunu. Bilgi Ramazan Bey'den alınabilir.

Ücretlerin cumartesi öğleden sonraya kadar toplanması (17:00 gibi) gerekiyor. Malum alışveriş yapılması için kaç kişi olduğunun bilinmesi gerek...Daha önce buluşma saatinde gelip de "ben de geliyorum al abi bu da parası" diyenler olmuştu:) Takdir edersiniz ki malzeme miktarı buna göre ayarlanıyor...Gerçi bizim Çevsad şenlikleri ne hikmetse bolluğuyla meşhur oluyor, bitiremiyoruz getirdiklerimizi ama olsun siz gene de son ana bırakmayın. 15 yaş alt sınırımız var katılımcılar için. Bir de üstüne basa basa, bağıra bağıra söylüyorum arkadaşlar ( ki perşembe gezilerine katılanlar varsa alışkın olmalılar düzenli gezmeye ) yol boyunca, hem gidiş hem gelişte, grup düzenine UYULACAK, grup liderinin sözü DİNLENECEK, yolda iki bisikletten fazla yanyana GİTMEYECEK (bazen 1'e düşebilir bu), ve kesinlikle AKROBATİK HAREKETLE TAVİZ VERİLMEYECEKTİR. Hepimiz eğlenmeye ve bisiklete binmeye gittiğimize göre kimsenin kafasının yarılıp veya araba altında kalıp da, bunu gezi ve eğlenceden başka birşeye çevirmesi hiç hoş olmaz. Düşününce hak vereceğinizi düşünüyorum, özellikle genç arkadaşlara bu son sözüm. Biraz uzun oldu sanırım:) Belki buluşma yerinde olacağım, bir ihtimal, ne kadar ders çalışabildiğime bağlı. Görüşmek üzere...

2. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    slm.valla bu şekilde baştan para konuşulup önceden para toplanan tur görmemiştim.katılımında fazla olacağını sanmıyorum.ayrıca bu tarz aktivitelere katılacak olan arkadaşlar grup disiplinini yeterince biliyordur.kızma ama grup disiplini diye bas bas bağırırken grup liderinin sözünün dinleceğini ve isteklerinin bir emir gibi karşılanması gerektiğini o kadar vurgulamışsınki şahsım adına rahatsız oldum.bu kadar disiplinli ve akrobatik hareketler istemeyen turda nasıl olurda araçların olduğu yolda iki bisiklete izin verilebilir.benim bildiğim tek sıra olunur güvenli sürüş için.iki bisiklet kavramı bile yanlış.bu arada o kadar kuralcılıktan bahsederken kask'ın da önemine ve gerekliliğine değinseydiniz.bu tur düzenleme işini bence biraz daha düşünüp ya eksik yerleri tamamlayın yada bu kadar ciddi bir organizasyonmuş gibi anlatmayın.sadece kendi fikrimdir.tartışma konusu olsun diye yazmadım bu cevabı.yinede bol pedallamalar. saygılar

3. Battalcan

Battalcan Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle ilgilenip gördüğünüz yanlışları ilettiğiniz için teşekkür ediyorum. Sırasıyla hepsini anlatmaya çalışayım. Öncelikle bu para işi, orada yenilip içilecek malzeme için toplanan cüzi bir miktardır. Daha önceki aktivitelerimizi incelerseniz (ki forumda çevsad diye aratmanız yeterli bunun için) göreceksiniz... Grup disiplinine gelince... Önce Karayolları kanununca bir şeritte en çok iki bisikletin aynyana gitmesine izin verildiğini belirteyim. Ayrıca gideceğimiz rotanın yarıya yakını az trafik olan yol olduğu için iki değil tüm yol kaplanacak şeilde bile gidilmesinde sakınca yok. Ama gel gör ki öyle yerler var ki... Tek sıra gitmek dışında kazaya davetiye. Katılım genelde yüksek oluyordu. Önceki iki seferde de 30'u bulmuştuk. amma velakin bazı GENÇ arkadaşları, özellikle ikinci sefer ki turda bana yardımcı olacak pek kimseyi tanımayışım sebebiyle, hizada tutmak konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşadım ki, forumdaki bazı arkadaşlar da şahit oldu buna :) kask konusunda evet yazmayı unutmuşum tekrar teşekkür. Sanırım aklınıza takılanları biraz açıklamıştır. Yok hala varsa birşeyler belirtmenizden memnun olurum. İyi pedallamalar:)

4. Battalcan

Battalcan Aktif Üye

Seviye:
    Oooof gene unuttum, finallerin yaklaştığı belli olmaya başladı:) Gezi bir sonraki haftaya ertelendi. Yani 06.06.2010 tarihinde. Geri kalan herşey aynı. Konuyu nereden değiştireceğimi bulamadığım için durumu BF yetkilisine bildirdim ama...Cevap ne zaman gelir veya isteğim kabul edilir mi bilmiyorum. Onun için tekrar belirtiyorum GEZİ 06.06.2010 TARİHİNE ERTELENDİ. Sebep, bu hafta olan Tepebaşı belediyesinin etkinliğiyle çakışmamak, o etkinliğe destek vermek...

5. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    sen yoksan cevsadın hiçbi organizasynuna katılmam bilgin olsun

6. Tufan Yuzseven

Tufan Yuzseven Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bir de üstüne basa basa, bağıra bağıra söylüyorum arkadaşlar yol boyunca, hem gidiş hem gelişte, grup düzenine UYULACAK, grup liderinin sözü DİNLENECEK, yolda iki bisikletten fazla yanyana GİTMEYECEK (bazen 1'e düşebilir bu), ve kesinlikle AKROBATİK HAREKETLE TAVİZ VERİLMEYECEKTİR. . Düşününce hak vereceğinizi düşünüyorum, özellikle genç arkadaşlara bu son sözüm. QUOTE]

katlılm 10 lira :eek:
    'uygun bir zamanda ücreti bana ulaştırabilirsiniz' :eek:

tamam ücret tabiiki toplanacak, kimse kimsenin harcamalarını sırtlanacak değil ama, para konusun bu şekilde ele alınınca çok itici bir hal alıyor.

üstüen basa basa büyük harflerle yazdığınız şeylere gelince,askeriye gibi olmuş hakikaten.tamam bu bahsettiğiniz şeyler güzel bir grup gezisi için gereken şeyler, hepimiz farkındayız ama bunları insanlara EMİR verir gibi basa basa söylemeniz bana sorarsanız hiç hoş değil.
    he diyebilirsiniz ki 'sana ne oluyor'. Haklı da olabilirsiniz, ne tura katılacağım ne de başka birşey, sadece konuyu okuyunca bahsettiğim şeylerin beni rahatsız ettiğini belirtmek istedim.

'öneri' katılıma göre malzeme alımı için önceden para talebetmek yerine kesin kişi sayısını belirleyerek hazırlıkların ona göre yapılması forum ortamında PARA konusunun iticiliğini engellemiş olur, bahsi geçen 'güvenliğimiz için' yazdığınız maddeleri emir kipinde değil de daha tatlı dille yazarsanız herkes için daha çekici olacaktır.

bunların tamamı benim fikrim olup öneri niteliğindedir.
    saygılar.

7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Arkadaşlar gezilerden birisinde kurala uymadan ara yoldan ana yola çıkan 3-5 bisikletli araba altında kalıyordu az kalsın. Gökhan hatırlar sanıyorum. Bunun sorumluluğunu almayı kimse istemez herhalde?