Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

30.01.2011 Eskişehir (ESBİG) Bozdağ TRT Vericisi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet her hafta olduğu gibi bu hafta ki turumuzu da çok şükür kazasız belasız atlattık.İki gündür yağan kar soğuk ve bu haftaki yolumuzun sırf rampa olması katılımı az tutsa da önemli olan insanın kendini iyi hissetmesi olduğu için ben çok mutluydum Katılan Kadir abim ve Mehmet kardeşim de tur sonu herzaman ki cümleyi " iyi ki gelmişiz" söylediklerine göre bundan daha iyisi olamazdı.Evet başlayalım resimlere:

Sabah 10:00 buluşma yeri adalar Migros. Ramazan Gündüz kardeşim söz verdiği için buluşma noktasına geldi ama rahatsızlığından dolayı katılamıyacağını söyledi ki bu herşeyden daha önemli tekrar teşekkür ederim Ramazan sana.Diğer ekip yol dostum Kadir abim ve sevgili kardeşim Mehmet.

Arkada gözüken dağın zirvesindeki TRT vericisinde yanımızda götürdüğümüz termoslarda çay içeceğiz.Plan bu çıkmadan resimleyelim istedik :)

Gözüken köy korkutuyordu ama artık başkoyduk çıkacağız.

Ve çıkmaya başladık.Şimdilik yol açık ama yokuş minimum yüzde 10 eğimli bazı noktalar yüzde 18 e kadar çıkıyor.

Resim çekmek için mecbur asılıyorum pedallara hem arkadaşlar gözüksün hem cıktıgımız tepe.Bu arada rampada zırt pırt inmek çok kesiyor insanı bunu anladım ama resim çekmek de şart yoksa anlamı olmaz :)

kar artık her yerde. yolda yok henüz ama başlıyacağı kesin. göz korktu :)

Hava açık olsa size mükemmel Eskişehir manzaraları göstereceğim bu noktadan sonra ama malesef anca bu kadar :)

Resmi çektikten sonra birde benim dül dülü çekeyim dedim vefakar dostum 711 yazdğına bakmayın sadece bana özel 711 :)

Evet artık kar yolu da kaplamaya başladı yokuş da hat safhada zorlayıcı.

beklenen sahneler gelmeye başladı bundan sonrası anlatılmaz yaşanır:)

Mehmet bu kadar karda resmim yok dedi hemen hallettik olayı :)

görünen köy kılavuz istemez artık 30 cm kar altındayız. bazı noktalarda bisiklete binmek imkansız elimize alıyoruz ama hedeften şaşmak yok zirveyi göreceğiz.

ve TRT vericisinin bahçesi mutlu son. burada bizi çok kaliteli iki abimiz karşıladı içeri misafir ettiler çay ve mükemmel sohbetlerinden ikram ettiler.bir çok hikayeleri mevcut dağ gezi ekipleri çadır kuranlar herşey onlarda var ama böyle bir havada bisiklet ilk diyorlar çünkü artık tipi ve sis başladı :)

resim çekmek yasak olduğu için verici içinde ve bahçesinde resim çektirmedik 1-2 saat çay eşliğinde sohbetten ve telefonlarımızı aldıktan sonra(hava kötü olduğu için inince haber vermemizi istediler) iniş yolu başladı ki daha 100 metre inmeden Eskişehirden başka bisikletsever Gökay Konuk ve bir arkadaşı motorize olarak gelmişler hemen resimler cekıldı sözler alındı :)

İniş yolundan kareler

zincirim yok takamadım ama hemen resimledim bu arada bu resimlerde ki bulanıklık sisten kaynaklı ayarlar ile oynamayın

yanımızda götürdüğümüz çayları vericide içemediğimiz için inerken içelim dedik hemde acışmaya başlayan el ve ayak parmaklarımız ısınır düşüncesiyle

Düzlüğe geldik ki başka hava var burada yukarılarına hiç benzemiyor bastık pedallara

ve artık şehir merkezinde ayrılma noktası

eve girmeden yapmam gereken birşey daha var o beni hiç yolda bırakmadı ben de onu pis bırakmam :)

evet bugün olmaz denileni yaptık. çıkılmaz bu havada denilen yere çıktık.Çok güzel bir gün daha geçirdik.Bana eşlik eden Kadir Demirkol abime ve Mehmet Gürsoylu kardeşime sonsuz teşekkür ediyorum.

2. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Ayağınıza sağlık. Güzel bir gezi olmuş. Yıllardır şöyle bir kara hasretiz. Bu gidişle kar bize gelmiyorsa biz kara gideriz deyip yollara düşeceğim. Paylaşımınız için teşekkürler.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. Bilal Kurnaz

Bilal Kurnaz Üye

Seviye:
    aranızda olamamak üzücü... karda bisiklet ayrı bir tecrübe.. elinize ayağınıza yüreğinize sağlık..

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çok teşekkürler merkezde böyle kar yoktu birazda biz kaşındık :) 25 km cıkınca tepeye kar görmüş olduk.Bu arada eskişehir merkez rakım 775 metre çıktığımız verici 1350 metre sağlam bir tırmanıştı yani.

Orhan Kılıç bunu beğendi.
  5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çok teşekkürler Deniz.bende deniz kenarında sahil turları görünce içim gidiyor ama bu yaz olmaz ise seneye muhakkak yapacağım bir haftalık bir tur deniz kenarından :)

Deniz bunu beğendi.
  6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bilal teşekkürler bu hafta sesin çıkmadı bende aramadım bisiklet elinde değildir diye haftaya sanırım Bülent ile yina aynı tarafa gideceğiz bu sefer katılırsın inşallah.

7. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ayağınıza sağlık, pedalınıza kuvvet .Karda ve Eskişehir'in soğuğunda bol rampalı çok güzel bir tur olmuş..
    (bekle beni Eskişehir Temmuzda ordayım.........)

8. ramazan gündüz

ramazan gündüz Üye

Seviye:
    Ferhat abi senin ve diğer arkadaşların ayaklarına sağlık.
    gelmeyi çok isterdim, çok güzel bi tur olmuş.
    bi dahaki turda birlikte pedallamak dileğiyle..

9. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    Resim çekmenin neden yasak olduğunu anlayamadım.

10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Beklerim Nuri abi Bülent de gelir inşallah bak zaman cok güzel olur profosyonel fotoğrafçımız da olmuş olur :)

M.Nuri TEKE bunu beğendi.
  11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Oraya vardığımızda zaten bizi kamerada gördüler ben o toplu fotoğrafı çekmesini söylediğimde oradaki abilerden biri yasak dedi sonra içeride çay muhabbeti yaparken diğer abi önemli değil çekinin dedi ama bizde üstelemedik devlet dairesi sonuçta olabilir böyle yasaklamalar o kadar iyi abilerimizi üzmek istemedik zaten içeride vericiden başka birde dinlenme salonu fılan var çok resimlik bir yer değil.

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Daha çok pedallarız Ramazan ilk resimde varsın ya o başlangıç olsun :) gerisi gelir nasılsa sen iyileş o en önemlisi.

13. kadir demirkol

kadir demirkol Yeni Üye

Seviye:
    resimler ve anlatımın için sanateşekkür ederim.

ali furkan çatma ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  14. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Sızlerı takdır edıyorum dostum,ayaklarınıza saglık:in:
    Boyle bır havada dag koylerıne gırmedıgınız ıyı olmus hem yollar kapalıdır hemde aç olan vahşiler buyuk tehlıke:)
    Haftaya bı aksılık olmazsa hepbırlıkte bır gezı yapalım hava kapalı olmazsa daha guzel olur ama şansımıza tabı.En azından yarımca-tandır-dagkuplu yaparız bol bol tırmanış:Dısınırız hatta yanarızzzz:in:

Ferhat Köse ve Yamaç Eşmeliler bunu beğendi.
  15. kizak

kizak Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sevgili arkadaşlar.Bozdağ yollarının Karadere ve diğer rotalarını karış karış gezdiğim zamanlarda bir türlü karlı zamanını denk getiremdim.Valla içim gitti doğrusu.Benim çok isteyipte yapamadığım bu güzel karlı Bozdağ gezisini ve manzaralarını ve bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.Ellerinize,ayaklarınıza paylaşan gönlünüze sağlık.

16. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Özelden yazdım Bülent organizasyonu yapalım bu hafta için ama Pazar sorun cıktı bende cumartesiye planlıyalım müsait isen.

17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çok teşekkürler abi inşallah yolun düşerse eskişehire senin eski ekip ben hep beraber pedallarız.

kizak bunu beğendi.
  18. Emirhan Kaya

Emirhan Kaya Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel bir tur karlar arasında. Mayıs ayını iple çekiyorum ( yeni bisikletime o zaman kavuşacağım ) ve kış geldiğinde burada kar yoksa ben kara gidicem :) Tekirdağ'ın yüksek kesimlerine pedallıcam inşallah.

Paylaşımınız için teşekkürler gerçekten güzel bi tur yapmışınız devamını sabırsızlıkla bekliyoruz :)

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çok teşekkürler dostum...

20. oğulcan ünsal

oğulcan ünsal Aktif Üye

Seviye:
    çok güzel gezi olmuş elinize ayağınıza saglık