Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3.Vitese geçmiyor

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Çağatay Uz tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay Uz

Çağatay Uz Yeni Üye

Herkese merhaba.
    Yeni bir Salcano İstanbul bisiklet aldım. Bir haftadır kullanmaktayım.
    Bisikletin ön büyük dişlisine zincir geçiş yapmıyor. yani üçüncü vitese geçtiğimde zincirden çatur çutur sesler geliyor ve zincir hala ön ortadaki dişlide kalmayı sürdürüyor. Servise götürmeyi düşünüyorum ama acaba ben mi bir hata yapıyorum diye düşündüğüm için sizlere de sormak istedim. 1. ve 2. viteslerde arka dişli takımı ile gayet uyumlu geçişler yapılıyor ancak 3.viteste (Yani öndeki büyük dişli iş görmediğinden) bir iş görülmüyor. bisiklet 21 vitesli bu arada. Bu konuda sizce ne yapmalıyım. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    (Bu arada bu benim ilk vitesli bisikletim, viteslerin nasıl kullanıması gerektiğini öğrendim ve gayet rahat kullanıyorum, yani o konuda bir sorunum yok.)

2. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba;
    Yeni bisikletinizi güzel günlerde kullanın , probleminiz sizden kaynaklanmıyor merak etmeyin ufak bir ayarla halledilebilecek bir sorun , bisikletiniz zaten yeni en kısa sürede aldığınız yere danışmanızda fayda var 1 dk içinde probleminiz halledilebilir , eğer ben yapabilirim diyorsanız arka vitesi en ufak dişliye alıp ön vites üzerindeki ''H'' vidasını biraz gevşetmelisiniz.Eliniz yatkın ise halledebilirsiniz kulağa kolay geliyor gibi görünebilir ama tam ayarı tutturmak amatör biri için kolay değildir.

Burak Ö ve Çağatay Uz bunu beğendi.
  3. Çağatay Uz

Çağatay Uz Yeni Üye

Teşekkür ediyorum. Bu H vidası dediğiniz sanırım vites kolu üzerinde değil mi? Bir hata yapmamak için servise götürmeyi düşünüyorum ama bu tür bilgileri edinip kendi işimi kendim görmeyi de çok severim.

Mehmet Boran bunu beğendi.
  4. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
  5. Çağatay Uz

Çağatay Uz Yeni Üye

Verdiğiniz link çok yararlı olmuş, şimdi anladım tam olarak neresi ve nasıl olduğunu. Kendim deneyyeceğim beceremezsem servise havale. Tekrar tekrar teşekkürler. Sağlıklı uzun yollar dilerim.

Mehmet Boran bunu beğendi.