'' 3 temmuz şile 142 km '' evet yorucu ''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@murat aluçlu

murat dönüşte 14 rampa var eğer dönüşü başaramazsan otobüs var dönüş çok çetin baştan söyleyeyim ...yolda kalmakta var ,,, zati şileye vardığımızda herkezin durumu az çok belli olacak...
ben kendimi 8 saate odakladım molalar dahil sele üstünde sekiz saatte bu turu tamamlarım .....

şile .....
saat 06.00 bostancı adalar iskele önü.............

1-kudret
2- murat
3- kenan özdemir.. b takımı
4- kartal...
5- bahtiyar..
6- ömer doğan
7- derşan
8- muharrem
9- soner..
10- sefa...
11- ismail...
12- douach.

kontenjan sınırlaması yoktur..

saat 06.00 da bostancı ekibi hareket ediyor ve diğer arkadaşlara cepten ulaşacağız ...buluşma yeri necip fazıl bulvarı ---alemdağ caddesi üzeri orda alt geçit var alt geçitte değil şile istikameti tarafında buluşacağız 5 dakika bekleme ondan sonra ekip şile istikametine gider şileye gelecek olan arkadaşlar 10 dakika öncesinden orda olsun diğer arkadaşlar saat tam 06.00 da bostancı adalar iskele önüne gelsin 5 dakika bekleme vardır .. avrupa yaka yetişemez benden söylemesi...

kenan b grubu olarak oturduğun yerden saat 06.00 da hareket ediyorsun biz a grubu olarak derşan ile bostancıdan 06.00 da hareket ediyoruz yolda yakalarız sizi....

ayrıca diğer arkadaşlar ile yukarda yazdığım yerde buluşuyoruz, bekleme yok darılmaca yok en fazla beş dakika beklenir ekip devam eder...

necip fazıl bulvarı ---alemdağ caddesinin keşiştiği yere gelecekler

1- murat
2- ömer
3- bahtiyar
4- ismail....

kartal, hasan ile bi süpriz yapabilir onlar durumlarını sonra iletecekler

evet daha çok var ayrıntılar konuşulacak ,bu turu yapacağız ne kadar zorda olsa

Scudo

murat aluçlu

Aktif Üye
Tepki
77
eğer karşıya gecersem sınırlarımı zorlucam . ama ilk etab beni bisikletmle metrobuse koyarlarmı:D :D :D :D :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@murat aluçlu

murat olayı araştır ondan sonra listedesin ama garipçeye gelecen antreman şart...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
önemli
şile turuna adını yazdıran arkadaşlar bol bol rampa ağırlıklı antreman yapın aksi takdirde dönüşte kalırsınız kamyonla dönersiniz.....bu bir gezi değildir ,yemekli gezi değildir düşük tempolu antreman modunda olacak buna rağmen dönüşte kollama olmayacak gidişte olur ama dönüş serbesttir şileye varınca saat 16.00 da çıkış yapılacak başaramayacağını görenler otobüs ile dönerler ayrıca hafta sonu dehşet sıcaklar geliyor ..kremleri alın su takviye kuru üzüm enerji barları alabiliyorsanız alın 25 temmuz geçen sene yapılan şile turunda geç çıkmanın bedelini ağır ödedik, saat 06.00 bostancı çıkıştır bostancıya kimse gelmez ise turu iptal ederim tur orda biter .............avrupa yaka yetişmesi için ya bi gün öncesinden anadolu yakada kalacak yada metrobüs alırmı onu araştırsın iyice 06.00 da çıkış şart 5 dakika bekleme ondan sonra kimse gelmez ise tur iptal olur eve dönerim .........sıcaklarda gidemeyiz bu işin rajonu 05.00 dir kaç kişi 05.00 de dikilecek anadolu yakadan bostancı adalar iskele önüne o bir saat bile avantajdır işin rajonu serin serin gitmektir 06.00 da çıkış olacak ama gene sıcağa geleceğiz 09.00 da hava ısınır ve ondan sonra dehşet sıcaklar başlayacak ve saat tam 10.00 da şile benzinciye vardık vardık varamayanlar yandı benden söylemesi.....
gerçi kollama dedik baştan ama onunda bi derecesi var tabi duran için arkayı beklemek en fazla 5 dakikadır daha fazla olamaz bekleyen için ,,,,daha fazla beklemek ise kaslardan götürür benden söylemesi tolerans beş dakikadır giderken .....bu şartları kabul eden şileye gelebilir...

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Allah yardımcınız olsun .. Kazasız belasız tur dileklerimle..

Tepki
51
Merhaba,tura katılacaklara öncelikle bol keyifler sonrada başarılar.Bu tura katılacak olan arkadaşlar eğer ki kendinize güvenmiyorsanız ve uzun yol,yokuş tecrübeniz yok ise tekrar düşünmenizi tavsiye ederim.
Arkadaşlar bu hafta sonu 18 gidip 19 haziran geri döndük iki arkadaş olarak.Kalmayı planladığımız ve arkadaşımın da bir toplantısı olduğu için c.tesi geç çıktık yola,14.30 kozyatağından başlayarak otobandan pedalladık.otoyol da giderken araçlar çok süratli geliyor,gerekirse elinize alın bisikletleri öyle geçin katılımlarda.Birçok noktada hala yol çalışmaları devam ediyor,Ömerli girişinde bayağı bir toz oluyor burada onleminizi alın.Yol çalışması olan yerlerde karşı şerite trafiği veriyorlarsiz bu yerlerde karşı yola geçerseniz rahat rahat bir kaç kilometre sürebilirsiniz.Şile girişinde sola döndüğünüzde uzun bir rampa göreceksiniz buraya "Vasiyet rampası" diyormuş oranın halkı. Dönüştede maximum hıza çıkabileceğiniz yer burası bence karşıdan rüzgar almadan.gidiş 4 saat sürdü.arkadaşlar buradaki rampaların hepsi neredeyse 2 km civarında, daha kısa rampa yok.Pazar günü sabah denize girdik,ve öğlen Şileden ayrıldık. dönüşte rampalar daha çok geliyor ve uzun uzun.Hiç hızlı çıkıcam diye kendinizi yormayın çünkü biri bitince ardından diğeri başlıyor.Yolda çeşme yok ama su alabileceğiniz nerdyse her 10 km de benzinci türü yerler mevcut.ama yinede çantanızda sıvı bulundurmayı ihmal etmeyin siz giderken daha sıcak olacaktır.Mutlaka kafanıza bandana takmayı ıhmal etmeyin.Dönüşte 19 haziran sıcaklık göstergesi 38.8C gösteriyordu.Tuz takviyesini unutmayın kendinize. Enerji verici şeyler alın ve durduğunuz yerlerde soda için.Yol kenarlarında bol bol piknik yerleri var sıvı takviyelerinizi buralardan da yapabilirsiniz. Performansınızı çok ciddi olarak gözden geçirin arkadaşlar. Aynı gün gidiş ve dönüş çünkü gerçekten çok çok zor olacak,helede Temmuz sıcağında. Herkese başarılar,kolay ve eğlenceli geçmesini dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Adem Sönmez

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sezer genceldi

sezer arkadaş harfi harfine doğru yazmış performansları gözden geçirmek için 3 temmuza kadar antreman şart...evet 06.00 da bostancı adalar iskele önüne gelenler olması lazım aksi takdirde ikinci buluşma yeri benden çok uzak ve bende cep yok arkadaşların orda bekleyip beklemeyeceğini nerden bileceğim gerçi benim için antreman olur ama bütün günüm heba olur .....evet ikinci buluşma yerinde olacak arkadaşlar kesin konuşsun son güne kadar bu turun iptal olup olmaması onlara bakıyor ayrıca diğer arkadaşlar arasında daha yeni bisiklete binen varsa bu tur onlara zor gelir benden söylemesi......

25 temmuz değerlerim ....

gidiş göztepe benzinci şile benzinci 63 km hibrit bisiklet ...
3 mola toplam 2 dakika durmadan basmaca ......2 saat 41 dakika

dönüş ..şile benzinci.....15 dakika mola ve 5 saat molalar içinde 4 mola 20 dakika
şile benzinciden dudullu üzerinden bostancı 65 km ........5 saat 20 dakika...

genel toplam sekiz saattir........

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Şile turu oyuncak değildir arkadaşlar,tur sırasında gaza gelip 20 25 le yokuş çıkmaya kalkarsanız 3. rampada diliniz çıkar dahada kendinize gelemezsiniz.Bu yol sabiha gökçen yolu gibi dümdüz rampasız bir yol değil.en az 2 litre su bulundurun yola çıkarken ve akşamdanda devamlı su içmeye ve vucudunuzu vitaminlerle destekleyin bu tur tour de france in zorlu etapları kadar uzun ve en az onlar kadar yorucudur ayrıca trafiğe açık oldugu içinde tehlikelidir.Bu turda iyi strateji yapan turu zorlanmadan bitirir.İyi strateji nedir gücünü korumaktır yokuş aşağı inerken bile pedalları çevirmeyi unutmayın çünküuzun inişler var ve bacagınız sogur sonra soguyan kası eski performansına getirmek zor oluyor.Bence bir günde ağva turu yapalım esas zorluyacak o olur.

Tepki
51
@Kudret Kurtcebe

gidiş sahrayıcedit-şile-sahrayıcedit toplam 133km toplam sürüş süresi 6 saat 45 dakika 56 saniye. ortalama hız 19.7 km, max.hız 65.6 km.
gidiş süresi 4 saat Ömerli de 1 defa su takviye molası benzincide yokuş çıkışlarından sonra kıç havalandırma molaları 30 saniye,dönüş 5 saat 15 dakika.Şile çıktıktan sonra 1 gözleme ve çay,soda molası ağaçlar altında.Ömerlide su takviye molası ve yokuş çıkışlarında kıç havalandırma molası 30 saniye. Emin olun bir süre sonra ter bantları işe yaramamaya başıyor gözününüzn önüne ter akıyor ve bir noktadan sonra o kadar çok yokuş çıkarken kıçınızdan destek alıyorsunuz ki hissedeez oluyorusnuz.
iyi düşünün

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe

Abi geliyoruz, aksama, problem yok, ayriyeten hem bu hafta içi, hem de Garipçe'den sonraki hafta içi, iş dönüşü Kayışdağı çıkılıp inilecek, ayrıca site etrafında koşular yapılacak, rocky 4 müzikleri eşliğinde....

Kayısı, fındık, incir, üzüm, keçiboynuzu, limonlu su, tuzlu ayran diyorsun....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sezer genceldi

sezer arkadaş seni beklerim saat 06.00 da bostancıda eğer işin yoksa gel derim....
gidiş süreniz 4 saat ...dönüş süresi......5 saat 15 dakika genel toplam 9 saat 15 dakika ,,,benim genel toplam sekiz saat şile bi günde ,,,bence benle gelebilirsiniz...dönüş benim beş saat 20 dakika da olmuş 5 dakika önemli değil dönüş beraber olur sizle ..yalnız benim 2 saat 40 dakikada yolu alma durumum gidişte bu sefer olmayabilir kollama açısından ama sıcağıda düşünerek 5 dakika bekleme yaparım ....zati 16.00 çıkış yapılacak..şileden..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mtsemiz

murat sen ikinci bekleme yerinde bekliyorsun mecburen sana güvenerek gelicem bulamazsam ordan dönerim sağlık olsun benle bostancıya gelecekler şüpheli pek bostancıya gelen olmayacak ....saat 06.00 da bakalım ...

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
hiç Şile yapmadım merak ediyorum doğrusu etap profili nasıl acaba....
sabah 06:00 da nasıl orada olabiliriz yaw bu imkansız....yolu bilsek arkadan geliriz bi şekilde orada buluşabiliriz....

murat aluçlu

Aktif Üye
Tepki
77
@Hasip Çehre

metrobus 24 saat açık saat.4.45 ve 05.00 seferleride var ve bu saatlerde pek insan olmuyor.edirnekapıdan binildiğinde bence oradaki yetkilerle konuşmak lazım,ikna edilirler belki.bi iki güne sormaya gitcem mtrobus durağına :in: :in: :in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasip Çehre

aytek gel bende kal cumartesi.....sabah beraber çıkarız yolla gel sen ,beni düşünme basarsın ..ben bi şekilde seni şile de bulurum.. olmaz ise aytek arkadan gel, yolda beni bul ki kesin bulursun ve beni geç hiç durma beni fişeklersin .......

:in: :in: :in: :D :D :) :) :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@murat aluçlu

murat saat 05.00 binecen saat kaçta varıyor finiş durağa ordan sonra bostancıya 06.00 ya kadar yetişemezsin sen bi gün öncesinden burda yani anadolu yakada kalacaksın ......en son durak söğütlüçeşme durağı en sağlamı saat 04.45 dir o vakit saat 06.00 bostancı şile çıkışını yakalarsın erken yatacaksın bu işler böyle, ayrıca garipçeye gelecen rampaları devireceksin o rampalar yani garipçe rampaları hikayedir ona göre ,şile rampaları ölüm rampalarıdır ,buraya gelmeden önce bir çok garipçeler ve kartepeler yapmak lazım aslında ya neyse ,en kötü durum dönüşte yorulan otobüse biner, çünki dönüş serbest sürüş olacak... söğütlüçeşme bostancı arası 8 km dir ......

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
Kudret abi, ben de geliyorum Şile'ye. Necip Fazıl Bulvarı'na yakın sayılırım. Orada bekleyebilirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bugsbunny

şimdi bana son gün kesin cevap verme durumu, yani gerek murat semiz ve sen kesin cevap vereceksiniz son gün olur işiniz çıkar bi şey olur .....
o vakit bostancıdan ekipte çıkmaz ise bu tur yatar insanlar birbirinden uzak ve uzaktan gelenlerin yolları uzun üstelik bu şile yolu bazılarına 180 km ye patlayacak avrupa yakadan gelenler geldikleri yerden bostancıya hesap yapacaklar benim önerim şileye 10 km kala durmak o vakit dönüş kesin olur ....eğer yok derseniz gideriz ama bu seferde dönüşe gücü kalmayanlar olacak o vakit onlar otobüs ile dönecek ....o gün sıcaklık değerleri önemli......
ve rüzgar ...anca bi gün öncesinden belli olur.....