Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3 tekerlekli erişkin bisikletleri

Konu, 'Pedikep Bisikletler' kısmında ayser aray tarafından paylaşıldı.

1. ayser aray

ayser aray Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba,
    Bisiklet kullanmayı bilmiyorum. Erişkinler için daha güvenli olması açısından 3 tekerlekli bisiklet kullanabilirmiyim?.
    Olumlu ve olumsuz yönleri hakkında beni bilgilendirebilirmisiniz? Teşekkürler

mziyaeddin ve Cengizhan Terzi bunu beğendi.
  2. Ayberk Türk

Ayberk Türk Forum Demirbaşı

Seviye:
    dostum bence 2 tekerlekli olarak kullanmayı ogrenmelisin ilk basta en basit olarak arka tarafına 2 tekerlek takabilirsin ilk ogrenmeye baslandıgında bu yontem cok ise yarıyor daha sonra cıkartıp rahatca surersin cok basit ...

fatihgüven bunu beğendi.
  3. Cengizhan Terzi

Cengizhan Terzi Forum Bağımlısı

Seviye:
    iki tekerlekli bisiklet her zaman sağlıklı
    mesela 3 tekerlekli bisikletle yokuş çıkman daha zor

tercihim 2 tekerlekli ogrenmen

4. ayser aray

ayser aray Yeni Üye

Arkadaşlar teşekkürler, 3 tekerlekli bisikleti şehir içinde kullanmanın zorluklarını tahmin ediyorum. Sanırım tırstım da biraz. Yanlara tekerlek taktırmak iyi fikir. Bu arada rezil olmamak için sakin yerlerde dolaşmalıyım sanırım:D

5. mziyaeddin

mziyaeddin Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet Ziyaeddin UYANIK
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Şu da unutulmamalıdır ki 3 tekerli bisiklet yolda fazla yer kaplayacağından trafikte sıkıntı yaratır, araçlar tarafından taciz edilebilirsiniz.(korna, bağırma tarı şeyler.) En temizi 2 tekerli bisiklet kullanmasını öğrenmek.
    Saygılar.

6. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bizim yazlık yerde 3 tekerlekli bisiklet çok kullanan var; oldukça sempatik bisikletler ama hız yapmanız mümkün değil gibi, her an takla da atabilirsiniz.
    Pedikep kazalarında da bu çok olur. Bir de şöyle bir durum var kullanan var mı başka bilmiyorum ama benim birkaç kez kullanabilme fırsatım oldu; bazı marketler bu bisikletlerle evlere su ve tüp taşıyo, ufak yaşta çıraklar genelde getiriyo, bir keresinde su söylediğim marketin çırağı işten ayrıldı diye bisikletle ben suyu eve götürüp sonra bisikleti geri getirmek üzere ödünç istemiştim, başka markete gidip de nasibini bozmak istememiştim onların da; sürerken dengede inanılmaz zorluk çektim. Yani bisikletten düşme riski değil demek istediğim, habire çember çiziyordum sürerken sağa doğru. Dengede sürmem imkansız gibiydi. Sürerken çok zorlanmıştım 3 tekerlekliyi. 2 tekeri bir kere öğrenebilirsiniz yüzmeyi öğrenir gibi, zaten 1 kere öğrendiniz mi unutmazsınız sürmeyi. Ara sıra bence bisiklet kiralayın, saati kimi yerlerde 3 lira kiralamanın.
    Diğer 3 teker hem ağırdır, hem de onu kontrol altına almanız çok zor olur sizin için. 2 teker daha pratiktir.

7. Ayberk Türk

Ayberk Türk Forum Demirbaşı

Seviye:
    şehir olarak nerdesiniz forumdan arkadaslarda yardımcı olabilir konyadaysanız bende yardımcı olabilirim ama bence dalgaları pek takmayın onemli olan onu ogrenmek istemek o tutku işcin mucadele etmek

8. Alp Kuterdem

Alp Kuterdem Forum Demirbaşı

Seviye:
    öncelikle iki tekerlekli bisileti öğrenmenizi salık veririrm .Annem 50 yaşında olmasına rağmen hayatında hiç bisiklet kullanmamasına çok rahat bir şekilde öğrendi ancak daha kolay öğrenmeniz açısından pedalları söküp kaykay gibi ayaklarınzla yerden destek alarak dengeyi kurmayı öğrenin .Bu bisiklete daha çabuk adepte olmanızı sağlayacaktır.:in:

9. Y.D.Bozdag

Y.D.Bozdag Üye

Seviye:
    en güzel 2 teker yoksa bir sürü bela alırsın başına

ali_fuat bunu beğendi.
  10. T0LGA

T0LGA Yeni Üye

Seviye:
    2 tekerli bisiklet kullanmak çok zor değil.Bana dedem öğretmisti.İlk basta koltuktan tutup denge sğlamama yardım ediyordu ben pedal çevirip sürüyordum.Bi kaç gün sonra aynı denemeler sırasında arkamı bi döndüm dedem yok ben 2 tekerde gidiyorum :) 7 yaşındaydım ve hala çok net hatırlıyorum

11. yavuz keskin

yavuz keskin Yeni Üye

Yeni başlayanlar için iki teker en iyisi .Aslında üç teker bisiklete binmek bir çok tekniğin iyi kullanaılmasını gerektirmektedir.İş sadece denge ile bitmiyor.Çoğu acemiler öncelikle yere düşmeyeyim diye üç tekeri tercih ederler ama bisiklet tecrübesi olmayan bir kişi de üç tekerlekli bir bisikleti çok yavaş kullanırsa ve çok dikkatli kullanırsa belki sorun yaşamaz. Ama bisikleti biraz hızlandırmaya ve dönüşler yapmaya kalktımı bindiğine pişman olur. Çünkü üç tekerin ayrı bir dinamiği vardır.Fren yaptığında direksiyonu düz tutmazsan çok kolay takla atarsın. Birde yeni binenlerin en bariz hataları dönüşlerde dönüş yapılan yöne değilde aksi yöne eğilmelerinden dolayı üç tekerlekli bisikletlerle dönüşlerde problem yaşamaktalar.Direksiyona kamyon direksiyonu gibi tutunmakta çok kasmaktalar ve tek bir yöne doğru gitmekteler. Yoksa üç tekerler sempatik eğlenceli ve paylaşımcıdır.

12. yavuz keskin

yavuz keskin Yeni Üye

Arkadaşlar ben bugün sizlere katıldım.Şu büyükada buluşması için listeye nasıl ekleniyorsunuz bilen bir kişi bu konuda yardımcı olursa sevinirim ben ve eşim üç tekerlekli iki kişilik bir bisikletle katılmayı düşünüyorum. Bisikleti kendim yaptım umarım yolda bırakmaz . Piyasadan üç teker kargo bisikleti alıp onu iki kişilik hale getirdim viteslerini düzenledim tekerleri değiştim birazda renkli boyadım. Amaç eğlenceye katılım ve bisiklet kültürünün gelişimine katkıda bulunmak dikkat çekmek.Bu çevreci dostumuzun bize katkısını birinci elden çevremize göstermek.

13. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Hikayelerimiz benziyor. Dedem bisikletçi olduğundan dolayı her çeşit bisiklet vardı fakat biz düşeriz korkusuyla uzun bir süre 3 teker kullandık. O zamanlar fazla farketmiyorduk ama şimdi hatırlıyorum 3 tekerde dengede durmanın ne kadar zor olduğunu. Daha sonra dedem beni 2 tekere bindirip ön tarafına ip bağlamıştı ve direksiyonu dengede tutmaya çalışmamı söyleyip ipi hızlıca çekmişti ve birkaç denemeden sonra artık ipsiz gidebiliyordum :D Belki 1 belki birkaç sene bindim daha sonra bisikletten ayrılmak zorunda kaldım. Geçen sene yani yaklaşık 10 seneden sonra arkadaşımla bisiklet denemek için bisikletçiye gittik ve ben hala hatırlayıp hatırlayamadığımı düşünürken kendimi bisikletin üstünde buldum ve ilk başta dengemi kaybetsem de unutmadığımı farkettim.
    Diyeceğim odur ki 3 tekerde güzel ama 2 tekeri öğrendikten sonra maddi manevi herşey daha kolay oluyor :)