3 Renkli lens gözlük!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

Bu lenslerde 3 renk birarada; ben, bulutlu havalarda takmak için yurtdışından net. yoluyla aldığım X- Loop marka bu gözlüğün saydam olmasını beklerken böyle tuhaf renkli lenslere sahip olarak geldi.
Sormak istediğim;bu gözlüğü hangi hava şartlarında kullanmam gerekir?

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Bir lenste birden fazla renk kullanılmış olması, onun birçok hava koşuluna uygun oluduğunu gösterir.Gözlüğü taktığınızda ışığı süzme kapasitesine göre karar vermelisiniz.
Eğer güçlü ışığa baktığınızda rahat edemiyorsanız bulutlu / kapalı günler içindir, eğer güneşe dahi rahatça bakabiliyorsanız açık havalarda kullanılması daha uygun olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Merhaba sizin de dediğiniz gibi bulutlu veya çok fazla güneşli olmayan havalarda kullanmak için oldukça kullanışlı bir gözlük. Ben şahsen güneş gözlüklerinin mümkün olduğunca açık renklilerini almaya çalışıyorum bu sayede hem çok daha fazla değişik ışık düzeylerinde kullanabiliyorsunuz hem de yollardaki detayları (çukur vs) daha iyi gözlemleyebiliyorsunuz ...

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Peki böyle bir gözlük veya tüm bisiklet gözlükleri diyelim; bisiklet dışında da takılabilir mi?
Günlük hayatta bunları birer güneş gözlüğü yerine kulanmak ne kadar doğru olur?
İri yapıları ve dikkat çekici görüntüleriyle bunları bisiklet dışında da günlük yaşamda kullanan arkadaşlar var mı?
Tavsiye edilir mi? Ya da ekstradan bi güneş gözlüğü şart mıdır?

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
Ben kullanıyorum. Ben beğeniyorum ama beğenmeyenler beğenenlerden çok az daha fazla.
Ama takmıyorum. Yani beğenmeyenleri, gözlüğü değil. :D
Beğenmeyenlere kulak assaydım kaskı da şehir içinde takmazdım.
Bu arada gözlüğüm:
http://www.kackarbisiklet.com/upload/picture/Resim--%20004.jpg

SerdarAktas90

Forum Demirbaşı
Tepki
547
@encralis

Acaba bu gözlüğü nerden aldınız ve ne kadara aldınız? Ankara'da bu gözlüklerden ekonomik olarak bulabilirmiyiz ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hem kapalı hem de güneşli havalarda performansı süper olduğunu gördüm; sanırım artık yukardaki modellerin pabucu dama atılıp çok fonksiyonluluk tek lenste olacak..
Bir gözlük hem güneşli hem de kapalı havada işiniz görecek;bu tek lensle 2 kuş vurmak demek!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gözlüğünüzün markası ve/veya modeli nedir acaba? Bir de hangi internet mağazasından aldınız?

@stratus

abbaskara

Aktif Üye
Tepki
154
@stratus

Oakley Scar kullanıyorum. Turuncu çerçeve ve siyah iridium camlar ile. Spor kıyafet giydiğimde günlük olarak da kullanıyorum. turuncu renginden ötürü dikkat çekiyor ve cinsel tercihim hakkında asılsız (!) iddialara sebep oluyor bazen kro vatandaşlarımız tarafından ama beğenenler de hiç azınlıkta değil.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
oakley scar 344 ytl. ben scoot sniper almaya karar verdim çok kullanışlı,ama shimano'nun mavi,yeşi,kırmızı,sarı renkleri bir arada olanı var sizce hangini almalıyım?

Samet Saglam

Forum Bağımlısı
Tepki
127
@encralis

Resimde görülen gözlük tcm nindir yani tchibo markasınındır. Forumda filan ismi geçmiştir bir iki konuda. Fiyat oalrak çok uygundu ama bu magaza ürünleri temalar olarak getiriyor yani. 2 haftalık olarak. Fiyatı 16,99 olması lazım öle hatırlıyorum. Birde bu gözlügün aynısı delta bisikletin sitesindede gördüm.