Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3 Renkli lens gözlük!

Konu, 'Giyim' kısmında stratus tarafından paylaşıldı.

1. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:

Bu lenslerde 3 renk birarada; ben, bulutlu havalarda takmak için yurtdışından net. yoluyla aldığım X- Loop marka bu gözlüğün saydam olmasını beklerken böyle tuhaf renkli lenslere sahip olarak geldi.
    Sormak istediğim;bu gözlüğü hangi hava şartlarında kullanmam gerekir?

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Bir lenste birden fazla renk kullanılmış olması, onun birçok hava koşuluna uygun oluduğunu gösterir.Gözlüğü taktığınızda ışığı süzme kapasitesine göre karar vermelisiniz.
    Eğer güçlü ışığa baktığınızda rahat edemiyorsanız bulutlu / kapalı günler içindir, eğer güneşe dahi rahatça bakabiliyorsanız açık havalarda kullanılması daha uygun olacaktır.

stratus bunu beğendi.
  3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba sizin de dediğiniz gibi bulutlu veya çok fazla güneşli olmayan havalarda kullanmak için oldukça kullanışlı bir gözlük. Ben şahsen güneş gözlüklerinin mümkün olduğunca açık renklilerini almaya çalışıyorum bu sayede hem çok daha fazla değişik ışık düzeylerinde kullanabiliyorsunuz hem de yollardaki detayları (çukur vs) daha iyi gözlemleyebiliyorsunuz ...

stratus bunu beğendi.
  4. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Peki böyle bir gözlük veya tüm bisiklet gözlükleri diyelim; bisiklet dışında da takılabilir mi?
    Günlük hayatta bunları birer güneş gözlüğü yerine kulanmak ne kadar doğru olur?
    İri yapıları ve dikkat çekici görüntüleriyle bunları bisiklet dışında da günlük yaşamda kullanan arkadaşlar var mı?
    Tavsiye edilir mi? Ya da ekstradan bi güneş gözlüğü şart mıdır?

5. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben kullanıyorum. Ben beğeniyorum ama beğenmeyenler beğenenlerden çok az daha fazla.
    Ama takmıyorum. Yani beğenmeyenleri, gözlüğü değil. :D
    Beğenmeyenlere kulak assaydım kaskı da şehir içinde takmazdım.
    Bu arada gözlüğüm:

6. SerdarAktas90

SerdarAktas90 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Acaba bu gözlüğü nerden aldınız ve ne kadara aldınız? Ankara'da bu gözlüklerden ekonomik olarak bulabilirmiyiz ?

7. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hem kapalı hem de güneşli havalarda performansı süper olduğunu gördüm; sanırım artık yukardaki modellerin pabucu dama atılıp çok fonksiyonluluk tek lenste olacak..
    Bir gözlük hem güneşli hem de kapalı havada işiniz görecek;bu tek lensle 2 kuş vurmak demek!

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Gözlüğünüzün markası ve/veya modeli nedir acaba? Bir de hangi internet mağazasından aldınız?

9. abbaskara

abbaskara Aktif Üye

Seviye:
    Oakley Scar kullanıyorum. Turuncu çerçeve ve siyah iridium camlar ile. Spor kıyafet giydiğimde günlük olarak da kullanıyorum. turuncu renginden ötürü dikkat çekiyor ve cinsel tercihim hakkında asılsız (!) iddialara sebep oluyor bazen kro vatandaşlarımız tarafından ama beğenenler de hiç azınlıkta değil.

10. bigboss.fatih

bigboss.fatih Yeni Üye

Seviye:
    abi fiyat yazın???

11. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    oakley scar 344 ytl. ben scoot sniper almaya karar verdim çok kullanışlı,ama shimano'nun mavi,yeşi,kırmızı,sarı renkleri bir arada olanı var sizce hangini almalıyım?

12. Samet Saglam

Samet Saglam Bisikletkolik

Seviye:

Resimde görülen gözlük tcm nindir yani tchibo markasınındır. Forumda filan ismi geçmiştir bir iki konuda. Fiyat oalrak çok uygundu ama bu magaza ürünleri temalar olarak getiriyor yani. 2 haftalık olarak. Fiyatı 16,99 olması lazım öle hatırlıyorum. Birde bu gözlügün aynısı delta bisikletin sitesindede gördüm.