3 renk fren pabucu kırıldı ?

Tepki
0
Izmir'de unlu bir bisikletçiden aldığım fren pabucunu bugün bir başka Bisikletçide taktırdım. Taktırdığim yer de bianchi, carraro markalarının yetkili servisi ve mahalle bisiletcisi dediğimiz yerlerden değil.

Taktırdıltan 8 km sonra trafikte önüne bakmadan yola inen bir yaya yüzünden ön ve arka freni aynı anda ani bir şekilde sıkmak zorunda kaldım. Durmasına durdum lakin çat diye ses geldi, ön fren tutmanaya başladı. Ön sağ pabucun içi kırılmış sadece dışındaki metal tabaka kalmış.

Urktum açıkçası çünkü eve dönüş yolum trafiğin çok hızlı aktığı ve bol yokuş inilen bir güzergahta. O yokuşlardan birinde olsa çok sıkıntı olabilirdi.

Bunun nedeni montaj hatası mıdır, ürün kalitesizligi mi nedir ? Pabuclarin markasına bakmadım hatırlamıyorum 4 tanesi 30 tl idi.

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Fren pedleri, yuvalarına arka taraftan takılır. Böylece frenleme sırasında dışarı çıkmaları önlenmiş olur.
Ona bakarak anlayabilirsiniz sorunun kimden kaynaklandığını.

Eğer takma-çıkarma için kullanılan boşluk bisikletin önünde kalıyorsa, montaj hatası vardır. Onun dışında çıkacağını da pek düşünmüyorum zaten.
Değilse eğer ürünün kalitesizliğindendir.

• Beğen
Tepkiler: Yakup Emre Tekeli

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
markası baradine olabilir mi?

bende kullanmıştım, hiç sıkıntı yaşamadım frenleme performansı da çok iyiydi

Tepki
0
@Gökhan Toros
Şu an işin mekaniğinden çok haberdar olmamama rağmen söküp baktım. Ön sağ yazanı ön sola, ön sol yazanı sağa takmış. Bundan kaynaklı olabilir mi ?

@Hakan Can Onrat

Aslına bakarsanız hocam ben de Baradine diye hatırlıyorum lakin emin olmadığım için yazmadım. Pabuçlar üstünde yazmıyor pakedi de attım

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Yakup Emre Tekeli

Evet. Bundan kaynaklı.
Ters taktığı için, dediğim gibi yuvanın açık kısmı frenleme yönünde kalmış. Pedi yerinde tutan ince bir pim var, o da dayanamamıştır.