3 renk baradine kartuş papuç yagmurda eriyor?

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
arkadaşlar baradine 3 renk papuç takdım ilk defa yağışlı havada cıkdım ve az bi mesafe yol yapdım cok ciddi oranda erime yapdı neredeyse 4 de 1 boşalma oldu firende niye böle yapdı yağışlı havada ne yapıcaz akıp erimeyen papuç yokmu yaw 3 gün gitmez böle papuçlar :(

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@semih çelik

Bir yanlışın var ama anlayamadım o papuçları defalarca yağmurda kullandım hiç söylediğin tarz erime olmadı......

Murat Koç

Üye
Tepki
21
Bendede yağmurda veya suda tutmama yapıyordu. Benim jantlarımın fren yüzeyi siyah boyalı olduğu böytle yapıyordu. Belki sendede böyledir kardeş.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
yağmurda eriyen fren pabucu, çok şeker bi konu olmuş :S

(forumda çok tavsiye ediliyo diye ben de onlardan aldım. henüz takmadım... sanırım bi süre daha takmıyıp bu başlığı biraz daha takip edicem :S)

• Beğen
Tepkiler: ihsankılıçkaya

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@CandanC

Beklemene gerek yok kesinlikle bir an önce tak derim.Yağmurda eriyor diye birşey söz konusu değil Bknz ferhat kösenin 2010 turlarına :) yaklaşık 2-3 bin km kış şartlarında kullandım mtb yi. yemediğim yağmur kalmadı kar altında da kullandık Mtb yi parçalayıp sattığımızda papuçların durumu hala o kadar iyi idi çünkü sıfır alındığında ki izler gözüküyordu.Ayrıca o Mtb de XT paralel baskı V fren vardı yani papuçlara uygulanan kuvvet diğer V frenlere göre oldukça fazlaydı.Erise o bisiklette erirdi diye düşünüyorum.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@ferhat köse
ben şu ara forumda yaşıyorum da...
dünkü arızada çamurlukları takma fırsatı buldum :)
bi daha ki arızada da pabuçları değiştiririm :rolleyes: :D

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Ben de yakın zamanda eriyen papuıclarımı 3 renk kartus baradinlerle degiştirdim. Cok ciddi derece fark gördümü söyleyebilrim tabi eski papucların erimesinden dolayıda fark fark edilior ama gercekten cok saglam papuclar.

Cok asırı yagmur altında kullanmadım ama eriycek gibi durmuolar.
Plastik malzemeler durdukca bazen deforme olabiliyor, cürüyebiliyor. Acaba sizin bu papuclar cok uzun yllar magadada satılmadıda sizemi denk geldi yada sahte mi bu sorular gelior aklıma acıkcası cunku kulalnan herkes memnun.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Bende bu dediğiniz Baradine 3 renk pabuçtan kullandım bi müddet.. Diğer pabuçlara göre yağmurda karda vs çok daha iyi performans veriyor.. 3-4 ay kullandım sadece, şu an duruyolar, sıfır diye satsam fark edilmez yani :D

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
3 Renk baradine pabuçlar, shimano'lara göre oldukça dayanıklılar. Sonuçta v-fren
pabucu bunlar mucize beklememek lazım.

İlk aldığım 3 renkli baradineleri, 2-3 sene turlarda kullandım, kayda değer
bir aşınma olmadı. Arazi, cross derken bir sezonda bittiler, kırmızı siyah olanlar
ise bir sezonu bile çıkaramadı.

Bazı yorumlara pek anlam veremiyorum, sonuçta arkadaş gözlemlemiş derdini
yazmış. Farklı sürüş stili, farklı koşullar ve en önemlisi farklı jantlar vardır,
tamamen farklı sonuçlar ortaya çıkar. Hele seramik yanaklı jant kullanıyorsanız
silgi gibi erimesi gayet normaldir.

Bu arada, eski XT paralel baskı frenlerde,pabucun yüzeyi dairesel bir eksende
değil dik açıyla janta yaslanır, çok daha iyi bir yüzey teması sağlanır. Etklinliği
burdan gelir. Aşınma tüm yüzeyde eşittir bu sebeple fren pabuçları daha
uzun süre dayanır.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Bugün bizzat yoğun karda kullanıldı. En ufak erime v.b sorunla karşılaşılmadı. Islak zeminde tutmada zayıflık olması ise gayet normal bence.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
abilerim yorumlarınızı tek tek okudm hepinize cok teşekür ediyorum akşamleyin karda sürmüşdüm ve bisikletden indiğimde cantın üzerinde olan akıntı belirtisinin papuç erimesi sanmışdım cünki fren kolu belirgin düzeyde gevşemişdi. bunın sebebi ise firene yagmurdan dolayı fazla basmakdan tel gevşemesi jantda olan akıntının ise lastik den ve yer topragının kiriymiş bisikletciye götürdüm ve hiç bir aşınma olmadıgını söledi ve fren tellerini basdan sıkılaşdırdı gerçekden sölendiği gibi hiç bir şey olmamış karda. çok teşekür ediorum hepinize çok sagolun. konu başlıgı ise nasıl soruyu dogru sorup cevap alabilirim diye düşünüp yazdıgım bi başlık çok komik olmasa gerek :)

Mesut YB

Daimi Üye
Tepki
235
İsim
Mesut
Bisiklet
b'Twin
Bir de camurda surerken arada bakmakta fayda var. Kartuş ile jant arasina cok çamur dolmuşsa temizlemekte fayda var. Kartusun ömrü artar. Kullnanim sonrasi zaten tiz vs kalmayacak sekilde kartuşu ve janti temizlemek lazım