Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

3 renk baradine kartuş papuç yagmurda eriyor?

Konu, 'Frenler' kısmında Semih_ÇELİK tarafından paylaşıldı.

1. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar baradine 3 renk papuç takdım ilk defa yağışlı havada cıkdım ve az bi mesafe yol yapdım cok ciddi oranda erime yapdı neredeyse 4 de 1 boşalma oldu firende niye böle yapdı yağışlı havada ne yapıcaz akıp erimeyen papuç yokmu yaw 3 gün gitmez böle papuçlar :(

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir yanlışın var ama anlayamadım o papuçları defalarca yağmurda kullandım hiç söylediğin tarz erime olmadı......

3. Deniz Caz

Deniz Caz Misafir

papuçların orjinal olduğundan eminmisiniz

4. Murat Koç

Murat Koç Üye

Seviye:
    Bendede yağmurda veya suda tutmama yapıyordu. Benim jantlarımın fren yüzeyi siyah boyalı olduğu böytle yapıyordu. Belki sendede böyledir kardeş.

5. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    yağmurda eriyen fren pabucu, çok şeker bi konu olmuş :S

(forumda çok tavsiye ediliyo diye ben de onlardan aldım. henüz takmadım... sanırım bi süre daha takmıyıp bu başlığı biraz daha takip edicem :S)

ihsankılıçkaya bunu beğendi.
  6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Beklemene gerek yok kesinlikle bir an önce tak derim.Yağmurda eriyor diye birşey söz konusu değil Bknz ferhat kösenin 2010 turlarına :) yaklaşık 2-3 bin km kış şartlarında kullandım mtb yi. yemediğim yağmur kalmadı kar altında da kullandık Mtb yi parçalayıp sattığımızda papuçların durumu hala o kadar iyi idi çünkü sıfır alındığında ki izler gözüküyordu.Ayrıca o Mtb de XT paralel baskı V fren vardı yani papuçlara uygulanan kuvvet diğer V frenlere göre oldukça fazlaydı.Erise o bisiklette erirdi diye düşünüyorum.

7. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ben şu ara forumda yaşıyorum da...
    dünkü arızada çamurlukları takma fırsatı buldum :)
    bi daha ki arızada da pabuçları değiştiririm :rolleyes: :D

8. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de yakın zamanda eriyen papuıclarımı 3 renk kartus baradinlerle degiştirdim. Cok ciddi derece fark gördümü söyleyebilrim tabi eski papucların erimesinden dolayıda fark fark edilior ama gercekten cok saglam papuclar.

Cok asırı yagmur altında kullanmadım ama eriycek gibi durmuolar.
    Plastik malzemeler durdukca bazen deforme olabiliyor, cürüyebiliyor. Acaba sizin bu papuclar cok uzun yllar magadada satılmadıda sizemi denk geldi yada sahte mi bu sorular gelior aklıma acıkcası cunku kulalnan herkes memnun.

9. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende bu dediğiniz Baradine 3 renk pabuçtan kullandım bi müddet.. Diğer pabuçlara göre yağmurda karda vs çok daha iyi performans veriyor.. 3-4 ay kullandım sadece, şu an duruyolar, sıfır diye satsam fark edilmez yani :D

10. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    3 Renk baradine pabuçlar, shimano'lara göre oldukça dayanıklılar. Sonuçta v-fren
    pabucu bunlar mucize beklememek lazım.

İlk aldığım 3 renkli baradineleri, 2-3 sene turlarda kullandım, kayda değer
    bir aşınma olmadı. Arazi, cross derken bir sezonda bittiler, kırmızı siyah olanlar
    ise bir sezonu bile çıkaramadı.

Bazı yorumlara pek anlam veremiyorum, sonuçta arkadaş gözlemlemiş derdini
    yazmış. Farklı sürüş stili, farklı koşullar ve en önemlisi farklı jantlar vardır,
    tamamen farklı sonuçlar ortaya çıkar. Hele seramik yanaklı jant kullanıyorsanız
    silgi gibi erimesi gayet normaldir.

Bu arada, eski XT paralel baskı frenlerde,pabucun yüzeyi dairesel bir eksende
    değil dik açıyla janta yaslanır, çok daha iyi bir yüzey teması sağlanır. Etklinliği
    burdan gelir. Aşınma tüm yüzeyde eşittir bu sebeple fren pabuçları daha
    uzun süre dayanır.

Barış Kılınç ve -Paşa- bunu beğendi.
  11. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bugün bizzat yoğun karda kullanıldı. En ufak erime v.b sorunla karşılaşılmadı. Islak zeminde tutmada zayıflık olması ise gayet normal bence.

12. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    abilerim yorumlarınızı tek tek okudm hepinize cok teşekür ediyorum akşamleyin karda sürmüşdüm ve bisikletden indiğimde cantın üzerinde olan akıntı belirtisinin papuç erimesi sanmışdım cünki fren kolu belirgin düzeyde gevşemişdi. bunın sebebi ise firene yagmurdan dolayı fazla basmakdan tel gevşemesi jantda olan akıntının ise lastik den ve yer topragının kiriymiş bisikletciye götürdüm ve hiç bir aşınma olmadıgını söledi ve fren tellerini basdan sıkılaşdırdı gerçekden sölendiği gibi hiç bir şey olmamış karda. çok teşekür ediorum hepinize çok sagolun. konu başlıgı ise nasıl soruyu dogru sorup cevap alabilirim diye düşünüp yazdıgım bi başlık çok komik olmasa gerek :)

13. Mesut A..

Mesut A.. Kıdemli Üye

Adı:
    Mesut
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bir de camurda surerken arada bakmakta fayda var. Kartuş ile jant arasina cok çamur dolmuşsa temizlemekte fayda var. Kartusun ömrü artar. Kullnanim sonrasi zaten tiz vs kalmayacak sekilde kartuşu ve janti temizlemek lazım